Genealodzy.PL Genealogia

Pomorskie TG - Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)

Komentarze - 03-09-2006 - 18:40
Temat postu: Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)
Skomentuj ten artykuł tutaj:
Młochowski_Jacek - 03-09-2006 - 19:03
Temat postu: Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)
Aktywność jego członków przejawiła się również w trakcie tworzenia Polskiego Towarzystwa Genealogicznego. Kilka osób z Pomorskiego jest również członkami założycielami naszego Towarzystwa. Jak pamiętamy Adam Kamiński był koordynatorem działań przy jego tworzeniu.
Młochowski_Jacek - 07-09-2006 - 13:38
Temat postu: Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)
Wzorem Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego zachęcam inne TG do zaprezentowania się w formie krótkiego artykułu na naszej stronie.
Pieniążek_Stanisław - 19-04-2011 - 15:29
Temat postu: Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)
Małą pomyłka Jacku. Adam Kamiński nie był żadnym koordynatorem a osoba wyznaczoną do prowadzenia zebrania.
Staszek
Pieniążek_Stanisław - 19-04-2011 - 20:48
Temat postu: Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne (komentarz)
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne aktualnie przechodzi przekształcenie z Towarzystwa Zwykłego na Towarzystwo Rejestrowe.
Ostatnio przyjęliśmy Statut i złożyliśmy dokumenty do Sądu w Sopocie gdzie jest nasza główna siedziba. Nowym Prezesem Towarzystwa został wybrany Janusz Pawelczyk i to on zacznie pierwszą kadencję rejestrowanego PomTG. Dotychczasowa nasza Prezes Ania Krzyżankowska zrezygnowała ze względu na swój "Błogosławiony stan". Pozostała jednak członkiem Zarządu.
Priorytetem działania naszego PomTG jest ostatnio dygitalizacja zasobów metrykalnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Udało nam się zebrać stałą ekipę fotografów ksiąg, którzy pracując regularnie jeden dzień w tygodniu wykonali już ponad 150 tys.fotek .
Zdjęcia po obrobieniu i naniesieniu na nie przez AP znaków wodnych zostaną opublikowane w internecie, gdzie będą ogólnie dostępne. Od dłuższego czasu poza spotkaniami raz w miesiącu prowadzimy dni otwarte PomTG, tzw Wtorki Genealogiczne.
Zwykle w każdy taki wtorek zjawia się "ktoś z ulicy", niezrzeszony poszukiwacz korzeni, który po zapoznaniu się z naszym Towarzystwem, podpisuje Deklarację i wciąga się w nasze prace. Staramy się służyć pomocą wszystkim pomorskim poszukiwaczom korzeni i nie zdarzyło się by ktoś wyszedł ze spotkań wtorkowych niezadowolony.
Na koniec pozwolę sobie w imieniu pomorskich poszukiwaczy korzeni życzyć wszystkim genealogom Zdrowych i Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych
Staszek Pieniążek
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits