Genealodzy.PL Genealogia

Sekrety Rodzinne w TVP 1 - Jest nadzieja na wznowienie "Sekretów rodzinnych".

Fronczak_Waldemar - 18-10-2007 - 17:58
Temat postu: Jest nadzieja na wznowienie "Sekretów rodzinnych".
Mimo, że temat stracił już swoją atrakcyjność, co widać po braku reakcji na artykuł "Echa Sekretów...", pragnę poinformować, że pojawiła się realna szansa na kontynuację tego programu.
To jak dotąd najbardziej nośny przekaźnik propagowania genealogii. Program obejrzało wiele milionów widzów.
Nowa edycja będzie emitowana być może w innym programie i w innym kształcie. Mam nadzieję, że zbliży się do angielskiego pierwowzoru.
Być może producent ponownie zwróci się do naszego środowiska o pomoc w realizacji odcinków, a to daje szansę na kształtowanie programu i popularyzowanie naszych celów.
Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak
Młochowski_Jacek - 18-10-2007 - 18:27
Temat postu: Jest nadzieja na wznowienie "Sekretów rodzinnych".
Oby tak było. W to że genealogia jeszcze nie raz trafi do programów telewizyjnych jakoś nie wątpię. Cieszył się będę tym bardziej im szybciej się to stanie. Twój artykuł "Echa sekretów..." przeczytałem z przyjemnością i sądzę że wielu z nas on tę przyjemność sprawił.
Fronczak_Waldemar - 18-10-2007 - 20:29
Temat postu:
Ależ Jacku nie wątpię, że czytasz, podobnie jak chyba nie wątpisz, że ja czytam wszystkie rzeczy wychodzące spod Twojego pióra.
Mam również taką pewność, że jeszcze kilkoro "dinozaurów" zauważyło to pocieszające zjawisko.
Upowszechnienie się genealogii w środowisku artystycznym czy dziennikarskim jest istotne z punktu widzenia interesu także genealoga Kowalskiego.
To środowisko opiniotwórcze, mające znaczny wpływ na kształtowanie postaw dużej części społeczeństwa. Dzięki temu nie tylko częściej genealogia zagości w mediach, ale także zaczną o niej myśleć "decydenci" i władcy zasobów archiwalnych. Może zaczną traktować nas tak, jak się traktuje genealogów-amatorów na zachodzie? To może wspomóc pożądane procesy, o których piszesz w swoim ostatnim artykule.
Wracając do braku odzewu na informację o tym, że przynajmniej część bohaterów Sekretów dała się wciągnąć do genealogicznej zabawy, to chciałem powiedzieć, że liczyłem na bardziej ciepłe przyjęcie szczególnie w naszym środowisku.
Przecież jest chyba jeszcze inny wymiar genealogii, wykraczający poza etymologię własnego nazwiska i tłumaczenie metryk z rosyjskiego lub informacje o kolejnych zebraniach naszych towarzystw?
To wymiar działań na rzecz całego środowiska, a nie tylko własnego podwórka grupowego czy indywidualnego.
Pozyskiwanie dla naszego ruchu znanych osób zaliczam do tego typu działań, podobnie jak każde zaistnienie PTG w mediach publicznych.

Pozdrawiam serdecznie
Waldemar Fronczak
minojek - 13-05-2008 - 12:39
Temat postu:
Chciałby aby program zatytułowany "sekrety rodzinne" znów znalazł się na antenie. To był jeden z lepszych i ambitniejszych programów w nadawanych w telewizji. Propagował badanie geneaologii, ale obawiam się, że w "nowej erze" ten program długo nie będzie emitowany. Ludzie będą woleli obejrzeć jeden z programów rozrywkowych niż "sekrety rodzinne". Ale oczywiście nadal wierzę w sukces programu!
Kaczmarek_Aneta - 13-05-2008 - 19:01
Temat postu:
Ja również tęsknię za SEKRETAMI z Waldkiem w roli głównej i mam nadzieję na reaktywację tego medialnego wydarzenia. Póki co, zadowalam się SAGĄ RODÓW, programem o podobnej treści, nadawanym przez TVP INFO. Dzisiaj kolejny odcinek o 19.35. Pozdrawiam, Aneta
Kuba_Wojtczak - 13-05-2008 - 21:12
Temat postu:
Witam, ja również pragnę zaznaczyć, że owy program był i - co najważniejsze - nadal jest bardzo potrzebny. Nie zapomnę chyba nigdy, gdy usiadłem pierwszy raz przed telewizorem w porze emisji programu, nie wiedząc że natrafię na taką niespodziankę (nie myślcie że nie czytam gazet itd, no ale czasami się zdarza), włączyłem program i...za chwile przyszła moja siostra, która całkowicie nie interesowała się genealogią! Owszem, czasami słuchała moich wywodów, ale sądzę, żeby nie sprawić mi przykrości (chociaż by jej nie sprawiła)... Po tym programie przekonała się do genealogii i muszę się pochwalić, że miała do mnie pretensje! A właśnie! Z jakich przyczyn? Otóż ja genealogię naszej rodziny wciąż doskonalę i tak oto siostrzyczka została bez mozliwości! Jednak sprytna doszła do wniosku, że zaczniespisywać dzieje przodków swojego męża!
No i niech mi ktoś powie, że ten program nie jest potrzebny i nie daje efektów!
Pozdrawiam i życzę powodzenia Waldku!
Kuba
Diabołek81 - 30-08-2011 - 15:27
Temat postu:
Witam
Już chyba nigdzie nie znajdę archiwalnych odcinków "Sekretów rodzinnych" Sad.A może zbierzemy się wszyscy zainteresowani ponowną emisją "Sekretów rodzinnych" i wyślemy jakąś petycję do TVP ? Tyle kanałów: TVP 1,TVP 2, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia. Spokojnie można by wyszukać wolne miejsce na emisję powtórkowych odcinków "Sekretów rodzinnych".
Może władze PTG coś by pomogły w tej sprawie?
Pozdrawiam
Piotrek
Sawicki_Julian - 30-08-2011 - 18:00
Temat postu:
Witam , nadzieje zawszę trzeba mieć że tak dobry i pouczający program wróci by można było go oglądać w TV , myślę że teraz można jawnie pokazywać pochodzenie naszych przodków z różnych stanów , zarazem była by lekcja historii o tym co naprawdę było a nie to co przez lata powojenne było ukrywane. Może wreszcie ktoś by przywrócił prawo by nie niszczały stare budowle po wsiach opuszczone które są wizytówką polskości , a to wszystko co mamy w spadku po przodkach powinno mieć właściciela , ale jak zawsze ktoś kto o tym decyduje wykręci się brakiem pieniędzy na kulturę , chyba że głos rozsądku się odezwie i będzie zmiana na lepsze i program o genealogii w TV . Pozdrawiam - Julian
kopringo - 30-08-2011 - 18:05
Temat postu:
Chyba warto zacząć od tego aby archiwalne odcinki pojawiły się oficjalnie w sieci. Serwisy VOD stają się u nas coraz b. popularne... tvp mogłoby umieścić je na http://www.tvp.pl/vod albo na ipla.tv
Diabołek81 - 16-02-2013 - 15:10
Temat postu:
Witam ponownie
Aż trudno uwierzyć,że nikt nie ma nagranych archiwalnych odcinków
Sad .Mam tylko odcinek z Hanną Śleszyńską. Chyba w końcu napiszę ten list do TVP. Fajnie by było jakby wypowiedział się ktoś z zarządu PTG. Czy Polskie Towarzystwo Genealogiczne mogłoby coś zrobić w tej sprawie?
Myślę,że jest spora liczba osób zainteresowanych w temacie emisji odcinków archiwalnych.
Pozdrawiam
Piotrek
Marynicz_Marcin - 17-02-2013 - 01:08
Temat postu:
A byłbyś tak dobry i udostępniłbyś mi ten odcinek, który masz?
Chętnie bym zobaczył, jak wyglądał ten program Wink

Jakby co to podaję maila: marcin.marynicz.marcin[at]gmail.com
cichocka.karolak - 18-02-2013 - 11:27
Temat postu:
Witam, Oczywiście uruchomić co się da, aby takie programy znów były,się tworzyły.Ja po obejrzeniu owych telewizyjnych programów " Sekrety rodzinne", wyjęłam z szuflady swoje zapisy rodzinnej genealogi i uruchomiłam wszystkie mechanizmy w sobie, aby rozwijać swoją rodzinną genealogię, gdyby były takie programy, możnaby się do nich zakwalifikować, /co by jeszcze bardziej ,oglądających z rodziny , nawet nieraz może z zazdrości umotywowało i następowałby dalszy rozwój/. W TV, nieraz wieje straszną nudą, także takie programy mogłyby ożywić oglądalność. Ja z ogromną przyjemnością ,każdego dzieje genealogiczne w TV, jeżeli się pojawiają .Pragnę takich programów.Pozdrawiam i życzę nam wszystkim tego ,o czym tu jest pisane, powyżej.-Halina
No30 - 18-02-2013 - 15:28
Temat postu:
Witam.
Panie i panowie nie popadajcie w euforię.
Telewizja rządowa leży na dechach i ledwo dyszy i nie stać jej na programy dla niszowej publiczności. Musi zarabiać, żeby zarabiać musi reklamować, żeby reklamować musi mieć widownię. Widownię zapewniają głupawe seriale jeszcze głupsza rozrywka i śmieciowa produkcja filmowa.
Proszę się nie dziwić, że publiczność wytresowana na bezwartościowej, lekkiej i przyjemnej produkcji - bezmyślna i odmóżdżona - zamiast sekretów wybierze jakieś tańce czy śpiewy.
Wydaje mi się, że cykl "Sekrety rodzinne" miał niską oglądalność i dlatego wyleciał z ramówki. Po prostu genealogia i genealodzy nie są pępkiem świata, chociaż w/w cykl - na tle innych programów - wypadł korzystnie.
Zresztą lata 2006 i 2007 emisji cyklu, to inne czasy, inni ludzie, inna telewizja.
Komercja też cierpi biedę i wątpię, aby pakowała się w niepewny interes.
Jeżeli dojdzie do reaktywacji cyklu, to proponuję p. Waldemarowi Fronczakowi znaną skądinąd rodzinę Komorowskich - rodzina jak rodzina, ale sekret nie jeden. Będzie to niewątpliwie strzał w dziesiątkę i frekwencja murowana.
Tadeusz
Sawicki_Julian - 18-02-2013 - 16:30
Temat postu:
Witam, jeśliby był program np. o hrabiach Komorowskich to po takiej emisji było by jak to Polak potrafi np. jak dwaj tacy co ukradli księżyc, czyli fikcja staje się prawdą, no bo ludziska we wszystko uwierzą. Jeden z nich kupił nawet rafinerię Morzeiki by Polska była nie zależna od rury i mieć swój gaz łupkowy, ale widocznie Opatrzność jest nie po naszej stronie ; pozdrawiam - Julian
Dławichowski - 18-02-2013 - 21:09
Temat postu:
Dzień dobry!
Tak sobie gdybam, że jeżeli już ktoś t a m w TV ma pomysł na program o fascynującej nas tematyce - to to będzie na pewno inna telewizja, inna formuła i inne twarze. Także nasi przedstawiciele, jeżeli już. Więc może warto już dziś (wzorem partii tworzących struktury rządu na wypadek gdyby wygrali) pokusić się i zebrać chętnych do pracy dedektywistycznej. Trenerami ekipy byliby doświadczeni w poprzednim programie. E... takie tam gadanie Krzcha z Koszalina.
Sawicki_Julian - 19-02-2013 - 12:38
Temat postu:
Witam ponownie, też tak myślę ze zaawansowany genealog lepiej by się nadawał do Wysokiej Izby niż niejeden aktor. Zdało by się też pomyśleć rządzącym nie tylko o rolnikach, ale i o reszcie Polaków. Jakby tu dogodzić nam wszystkim, np. E. Gierek nawet poprawił kalendarz, bo dał nam drugie święto w soboty ; pozdrawiam - Julian
Babcia_Ela - 20-02-2013 - 14:45
Temat postu:
Witam !
Gdyby coś się działo, to jako "obiekt" ,polecam wspaniałego "Hołka"- Hołowczyca . Sam Hołek ,to poza osiągnięciami w rajdach , "urok świata" i wielka kultura ,rzecz teraz raczej rzadka.
Rodzina szlachecka z ciekawą genealogią.
Pozdrawiam.
Ela Very Happy
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits