Genealodzy.PL Genealogia

Problemy techniczne - Oglądalność Genealodzy.PL

Młochowski_Jacek - 03-03-2011 - 15:50
Temat postu: Oglądalność Genealodzy.PL
Na stronie http://www.alexa.com/siteinfo/http%3A%2 ... f-7.phtml# znaleźć można info o Genealodzy.PL i m.in. statystyki oglądalności. Można też porównywać ze sobą różna strony. Zaciekawiony wpisałem do porównania dodatkowo 2 strony AP i 2 strony genealogiczne. Wyniki wyszły zastanawiające:

Pokazany ruch na stronie dotyczy wszystkich naszych serwisów a nie samego forum, więc ruch wyszedł zdecydowanie największy z przyjętych do porównania stron. Na stronie alexa.com każdy sam może dokonać własnych analiz i porównań i wyciągnąć własne wnioski. Z mojej obserwacji wynika że: Nasze serwer dość szybko generuje strony i alexa uważa go za bardzo szybki. Niestety często doświadczamy że nasze strony chodzą wolniej niż pokazuje to statystyka. Ilość odwiedzających robi swoje, i jak się domyślam, przepustowość łączy pomiędzy sieciami jest różna. Być może szersze łącze gwarantowane pomogłoby nam ale to wciąż wysokie opłaty. Na Tajwanie za 10% polskiej ceny można wykupić łącze ponad 100-krotnie szybsze. No ale żyjemy tutaj i z pewnymi ograniczeniami musimy się godzić. Porównanie z serwerami NDAP i NAC szukajwarchiwach.pl też wypada nadspodziewanie dobrze. Sądzę, że mimo mniejszych zasobów prezentujemy treści w sposób przyjaźniejszy dla użytkownika.
Młochowski_Jacek - 13-03-2011 - 19:39
Temat postu: Oglądalność Genealodzy.PL
Kolejna statystyka, tym razem w większym przedziale czasowym, co pozwala zaobserwować wyraźny trend wzrostowy. Na moje oko wzrost to jakieś 300% rok do roku. Dane źródłowe można znaleźć tutaj
Warto zwócić uwagę na fakt, że Geneteka stanowi 40% naszej oglądalności, a metryki około 35%. Wynika z tego kilka implikacji. Po pierwsze, to co nas bardzo cieszy, jesteśmy potrzebni i istnieje duże zapotrzebowanie na publikowane przez nas treści.
Po drugie popularność Geneteki wynikająca z faktu, że to największa w Polsce (licząca prawie 5 milionów rekordów) genealogiczna baza danych o aktach stanu cywilnego, każe nam podjąć starania aby Archiwa Państwowe również podjęły się udostępniania posiadanych przez siebie indeksów akt.
Po trzecie, większy ruch na naszych serwerach przysparza je o zadyszkę, co powoduje wolniejsze działanie naszej strony głównej, mimo że Geneteka i Metryki znajdują się na oddzielnym serwerze.
Aby poprawić sytuację od pewnego czasu pracuję nad nową wersją serwisu Genealodzy.PL pracującą w oparciu o nowy silnik Zikula 1.2.6 zamiast PostNuke 0.764. Wszystkie treści zostaną przeniesione jak tylko uda się uruchomić funkcjonalności obecnego serwisu na nowym silniku. Nie jest to proces łatwy, gdyż duża część skryptów nie działa prawidłowo, ale prace i testy trwają.
Fronczak_Waldemar - 13-03-2011 - 19:53
Temat postu:
Jacku!
To wielce interesująca maszynka. Można faktycznie robić ciekawe analizy. Jeszcze nie bardzo wiem, jak to zrobić, ale może z czasem się nauczę.
Tak a`propos porównań.
Sens jest wtedy gdy się porównuje podobne w swojej istocie przedmioty.
Trudno zestawiać ze sobą portal zawierający bazy danych, słowniki, biblioteki itp z samym forum. Mam tu na myśli Genealogów i Forgen.
Jeśli by można było wyciągnąć same wejścia na forum genealogów (nie na portal, jako taki), to wtedy można porównywać z innymi forami.
Da radę to zrobić? Bo sam jestem ciekaw wyniku.
pozdrawiam
Waldek
PS
Z ciekawości porównałem wszystkie nasze strony z Pudelkiem Laughing
Maszynka nawet nie bardzo ma co porównywać.
Młochowski_Jacek - 13-03-2011 - 20:40
Temat postu:
Porównując trzeba pamiętać, że Alexa podane statystyki całych domen, więc jakiś dwudniowy blog w domenie .bloog.pl pokaże w tym narzędziu większą oglądalność niż Genealodzy.pl. Porównywać można więc domeny jako całość (ze wszystkimi subdomenami). Z tego co widzę powyżej genealodzy.pl bez subdomen geneteka i metryki stanowią 22,5% oglądanych stron, z czego szacuję, że forum stanowi 20% ogólnego ruchu w domenie. Aby szacować ruch na forum podzieliłbym wartości przez 5.

Nie wiem czy warto porównywać nasze fora, bo chyba niewiele istotnych informacji z tego wyniknie. Chciałem natomiast porównać się z szukajwarchiwach.pl aby mieć argument dla ubiegania się o wsparcie w MKiDN i innych instytucjach dla naszych projektów. W wątku już przytaczałem link do informacji o wparciu MKiDN na projekt digitalizacji metryk NAC, w jednym tylko roku, w wysokości 2.300.000 dodatkowych środków oprócz budżetu NAC. Warto chyba porównać efektywność wydatkowanych pieniędzy poprzez porównanie oglądalności. Daleki jestem od stwierdzenia, że NAC dostaje za dużo, ale gdyby regulaminy konkursów miały na celu efektywne wydatkowanie ministerialnych środków, zasoby metrykalne w internecie byłyby bogatsze. I nie chodzi tylko o PolTG ale również o pomorskie, wielkopolskie, lubelskie i inne TG. Nie powinno się organizować fikcyjnych konkursów aby przekazać środki z góry wybranym beneficjentom. A czytając regulamin, o którym wspominałem w innym wątku i wyniki konkursu, tak właśnie się dzieje. Zamierzam zabiegać o wsparcie finansowe nie tylko dla PTG ale również dla innych TG prowadzących projekty digitalizacji i indeksacji akt stanu cywilnego, ale to już inny temat.
Fronczak_Waldemar - 13-03-2011 - 21:24
Temat postu:
Cieszy mnie, że jesteśmy podobnego zdania co do braku mozliwości i celowości takich porównań, tym bardziej, że jest wiele innych instrumentów bezpośrednich, na które nie tak dawno wskazywałem (np . ilość postów przypadająca na jednego użytkownika).

Natomiast uważam, że jest to doskonały instrument w naszych planach finansowania projektów. Trzeba to będzie przełożyć na jakieś bardziej wyraziste formy i dać jako załącznik do aplikacji.
Pogadamy o tym chyba osobno przed rozpoczęciem prac nad wnioskiem.
Waldek
Sroczyński_Włodzimierz - 13-03-2011 - 21:36
Temat postu:
dane są jakie są i nie ma co z nimi dyskutować
interpretacja może być różna ("czy w ogóle ma sens porównywanie? chyba tak:)

mnie zainteresowała relacja geneteka/metryki i udział geneszukacza
przy znacznie większej ilości danych w genetece (skorowidzów) ilość zapytań jest porównywalna
co wydaje się wskazywać, że opcja "kopie+baza" jest kosztochłonna ale opłacalna w efekcie

SzwA ma kopie (porównywalnie ale więcej niż metryki:), geneteka ma większą bazę niż metryki...a metryki (pomimo "młodszego wieku") są porównywalne
wydaje się top wskazywać, że projekty w przyszłości:
albo powinny być podobne (kopie + chociażby indeksy osobowe)
albo (jeśli nie będą) powinny mocno ze sobą współpracować


Martwi trochę niski udział geneszukacza
ale tez daje do myślenia

użytkownicy chętniej korzystają z oddzielnych wyszukiwarek niż z "mninimultiwyszukiwarki"...a tyle było szumu, że taka multi jest niezbędna
Młochowski_Jacek - 14-03-2011 - 00:08
Temat postu:
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
Martwi trochę niski udział geneszukacza ale tez daje do myślenia
Geneszukacz z natury służy do pierwszego luknięcia w zasoby. Potem zaczyna się bardziej szczegółowe przeszukiwanie Geneteki i Metryk (Pozostałe bazy mają mniejsze znaczenie i wielkość). Do przeszukania w Genetece kilkunastu rejestrów nikt nie cofa się do Geneszukacza tylko pracuje na właściwej (natywnej) wyszukiwarce danej bazy. Proporcje Geneszukacz/Geneteka/Metryki wydają się być zrozumiałe.

Stosunkowo mała popularność SzwA wynika, moim zdaniem, z trudnego dostępu do danych. Pierwszą trudnością jest zorientowanie się, które zasoby zawierają skany. Jeśli ktoś szuka po omacku to SzwA tego nie ułatwiają. Tak więc mimo większego od Metryk zasobu jest on mniej eksploatowany. Wydaje się, że brakuje tej kropki nad i. Przecież to nie liczba skanów mówi o wartości projektu tylko jego popularność wynikająca m.in. z przyjazności. Czyżby nikomu oprócz genealogów nie zależało żeby to zmienić?
Sroczyński_Włodzimierz - 14-03-2011 - 00:55
Temat postu:
niekoniecznie (i jedno i drugie:)
geneszukacz - wymaga głębszej analizy, ale "czuję" że raczej pierwszym wyborem nie jest nawet do pierwszego luknięcia
niezależnie od szczegółowości, założonego zakresu (posiadanych danych na wejściu) - ale to bardziej przeczucie, bez twardych dowodów

SzwA dyskusje nad "magazyn czy baza" odbywała się zapewne nie raz. Jak wiesz ta "kropka" to raczej nie kleks a diament, a raczej wyszlifowany brylant (o nakładach na narzędzia piszęSmile A problem wyposażenia zasobów w narzędzia dla nie_bardzo_zaawansowanych...wydaje się nierozwiązywalny dla archiwistów. Toż nawet zawodowiec z innego archiwum na "gościnnych występach" w innym archiwum czasem jest bezradny:) Dochodzi do tego brak badań nad potrzebami użytkownika.
Ciekawe, że bibliotekarze mają z tym mniejszy problem.
Pozostawienie "oprzyrządowania magazynu" użytkownikom średnio się sprawdza - za mała aktywność i chęć współuczestnictwa...obym się mylił, bo szkoda byłoby, żeby to tak wartościowego projektu wydawane były papierowe podręczniki Smile
Cieszę się z tego co jest - w tym z różnorodności, martwię się rozdziałem środków - szczególnie, że dotychczas stosowany sprzyja nieefektywności na przyszłość. Podobnie jak Ty, chciałbym jasnych kryteriów. Z nadzieją i naiwnością dziecka - zakładam, że od czegoś trzeba było zacząć, a korekty są możliwe.
A poza genealogami - nieustannie liczę na rzesze regionalistów, historyków-amatorów i ...nauczycieli wszystkich szczebli:)
Na początku byłem zaskoczony ilościami wyszukiwań - przy tych skromnych zindeksowanych zasobach 1000 dziennie to dużo więcej niż szacowałem, ale podszedłem do tematu od innej strony wyszło mi, że należałoby się przygotować na do 20 tysięcy dziennie (po małym rozpropagowaniu, że pewien typ źródeł jest już dostępny)

Tak czy inaczej - przewaga bazy "pełnej" (dokumenty wraz z przyjaznym, prostym narzędziem do wyszukania) nad magazynem dokumentów i nad skorowidzem - jest niewątpliwa. Moim zdaniem kolejnym krokiem jakościowym będzie narzędzie "zasoby powiązane z wyszukanym" oraz "zostaw notatkę, link do opracowania etc".
no i jak "szukaj" forumowe zacznie przyzwoicie działać ... i nie trzeba będzie zmuszać użytkowników do przeglądania for, działów, podforów (jakieś skojarzenia z krytykowanym systemem zespół, jednosta, seria?Wink..to do kategorii "baza" całe forum będzie należało

btw: jest możliwość (po zmianie silnika?) dodać "gdzie link do danego aktu z metryki.genealodzy.pl został zamieszczony"?
Bełc_Paweł - 14-03-2011 - 01:09
Temat postu:
W SzwA poszukiwanie to "slalom gigant"

Zdecydowanie lepiej się by materiał prezentował w bazie/formacie metryk
Praktyczniejsze i prostsze, co tu dużo mówić...i wyeksponowane a W NAC to jest..bo jest..tak wychodzi.

Info nad zawartoscia/trescią nijakie tzn taki ogrom, ale niewykorzystywane w sposób własciwy
Pozdrawiam
Sroczyński_Włodzimierz - 14-03-2011 - 01:25
Temat postu:
bo odwzorowany układ archiwów, czyli te same wady
zaleta -jak wiesz jak to masz taniej i szybciej, znacznie taniej i znacznie szybciej:)
ale jak nie wiesz - to masz mniejsze szansę się dowiedzieć niż w tradycyjnym archiwum, które nie tylko inwentarzem ci służy ale często podręczną biblioteką i (mniej lub bardziej) pomocnym pracownikiem
no i większym zasobem (ale to powiedzmy, że się zmieni), choć dziwi mnie, że zasoby z AP-ów dostępne w bibliotekach cyfrowych nie są możliwe do odszukania poprzez SzwA...
za to SzwA umożliwia w miarę proste "oprzyrządowanie na zewnątrz" - szkoda, że nie informując o tym co już powstało...
...to tez podobnie jak tradycyjne archiwa -skłaniają (ba! niektóre wręcz sugerują, że to obowiązek) do dostarczenia kopii opracowania powstała "na zasobach danego archiwum", ale użytkownik o opracowaniach danego zespołu, gdy go "przegląda" -nie ma szansy się dowiedzieć
to po co ta szopka?Smile

czyli:
i SzwA i genealodzy.pl i inne...wszyscy mamy olbrzymi potencjał, bo wiele zmian możnaby wprowadzićSmile
Bełc_Paweł - 19-03-2011 - 01:43
Temat postu:
Witam
Zauwazyłem, że ogladalność metryk wiąże się z codziennoscia Smile tzn. jak rynek wpływa na giełde"
http://metryki.genealodzy.pl/stats.php

Śledzę wykres/od momentu gdy powstał.
Piekna pogoda (jak ostatnio sob-niedz,lub weekend) i widac, że najmniej, logiczne:), kazdy cieszył się chwilami przedwiośnia.
Czy zależność jest taka:
Parafia zindeksowana, oglądalnosc po wyszukiwarce?, ja widze mniejszość.
Czy staty "nabijaja" indeksatorzy, choc u mnie w zespole na dyskach większość ma, a tu cisza na pw.

Mam konkluzje poza powyższym taka, każdy projekt winien byc w minimalnym stopniu przedstawiony lokalnemu portalowi administracji publicznej, społecznosciowej, regionalnej, etc.
Korzyści mogą być dla rozwoju, społeczności, świadomości

Czasem małe gminy szukaja promocji, a tu jest!... bo owa w ogólnopolskim projekcie sie znajduje.

Ps Jest rynek i popyt ," tylko ludzie nie wiedzą"
Jeżeli ktoś z zespołów metryk ma chęć i mozliwość przedstawienia naszej działalności owym miastom, gminom, wpłynie to tylko na korzyść środowiskai i i dziedzin hiistorycznych),dziedzictwa kulturowego/lokalnego kraju
Rzucam taki pomysł..do dyskusji (może nawet na osobny watek), niejako ze wsparciem dla celów indeksacji, promocji itp, ale co Jacek Młochowski mówił, że szansa na rozmowy z MK jest, moze wartoby temat nakreślić od rangi gminy, powiatu, województwa?
Od nitki do kłebka, na pewno nie zaszkodzi....
Pozdrawiam Paweł
Dławichowski - 19-03-2011 - 07:53
Temat postu:
Dzień dobry!
I mnie pomysł Pawła przypadł do gustu. Zastanawiam sie nad Racjami, motywami, sposobikami. Jednym slowem jak i co pokazac Radzie Gminy, by wykorzystywała Geneteke do swojej promocji.
Krzycho z Koszalina
Luziński_Marcin - 19-03-2011 - 12:13
Temat postu:
Co do nabijania statystyk Skierniewic, to ja korzystam z plików na metrykach, nie ściągam na dysk, zatem na pewno trochę podbiłem. Ale np. do zgonów raczej nie zaglądałem i jest 845 odwiedzin.

Co do promocji: myślę, że sprawdziłaby się "turystyka genealogiczna". Ja np. mam sporo przodków w Skierniewicach i chętnie odwiedziłbym to miasto "szlakiem przodków". Miasto mogłoby zachęcać oglądających metryki do odwiedzenia miasta przodków - tacy chętnie odwiedziliby kościół, muzeum, cmentarz. Dodatkowo można jakoś eksponować metryki znanych ludzi, np. w przypadku Skierniewic akt zgonu Konstancji Gładkowskiej.
Młochowski_Jacek - 25-03-2011 - 01:40
Temat postu:
Od 3 dni monitoruję nasze strony w google Analitics. Mogę więc przedstawić pierwsze dane:Poland 7 301
Germany 285
United States 146
France 81
United Kingdom 80
Sweden 41
Russia 37
Canada 36
Switzerland 31
(not set) 30
Ukraine 29
Australia 22
Austria 16
Ireland 16
Netherlands 13
Belgium 12
Brazil 10
Italy 6
Estonia 5
Greece 5
Iceland 4
Latvia 4
Lithuania 4
Belarus 3
Mexico 3
Norway 3
Slovakia 3
Czech Republic 2
New Zealand 2
Pakistan 2
Spain 2
Argentina 1
Cyprus 1
Denmark 1
Finland 1
Hungary 1
Moldova 1
Panama 1
Saudi Arabia 1
Młochowski_Jacek - 25-03-2011 - 01:55
Temat postu:
Oddzielnie statystyki Geneteki
i Metryk

Kaczmarek_Aneta - 25-03-2011 - 09:10
Temat postu:
Z ciekawości zapytam - co oznacza "not set" na liście krajów odwiedzających ?

Pozdrawiam,

Aneta
Szczerbiński - 25-03-2011 - 15:59
Temat postu:
Witam Pani Anetko!
(not set) tu najprawdopodobniej - nie przyłączony/połączony
Pozdrawiam. Jerzy
Kaczmarek_Aneta - 25-03-2011 - 16:04
Temat postu:
Witam Panie Jerzy,

czyli "not set" oznaczaloby, ze polaczenia byly nieudane czy moze polaczenia "robotow" ?
Jak by nie bylo, dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie

Aneta
kopringo - 25-03-2011 - 16:22
Temat postu:
(not set) oznacza najprawdopodobniej, że google analytics nie potrafi określić kraju z którego nastąpiło połączenie. Połączenia nieudana raczej nie są zbierane bo jak się nie udadzą to mechanizm statystyk nie jest uruchamiany. Roboty internetowe to też raczej nie są, bo one raczej też nie wywołują mechanizmu statystyk (kodu JavaScript na stronie).
naplopo - 25-03-2011 - 16:23
Temat postu:
Ja bym obstawił, że to chodzi raczej o 'nie ustalony'. Np jakiś żeglarz łaczący się z siecia poprzez telefon satelitarny mijając przylądek Horn sprawdza o czym my tu dyskutujemy na forum... Wink

-adrian
Młochowski_Jacek - 30-03-2011 - 21:07
Temat postu:
Poniżej linki do raportów "Przegląd użytkowników" za ostatni tydzień oddzielnie dla 3 naszych serwisów: genealodzy.pl, geneteka.genealodzy.pl, metryki.genealodzy.pl. Wygląda na to że z naszych serwisów korzysta tysiące osób (unikalnych użytkowników).
DorotaK - 30-03-2011 - 21:52
Temat postu:
Szkoda, że indeksowaniem nie zajmują się te osóby Smile ale by nam indeksów przybyło

Pozdrawiam
Dorota
Aftanas_Jerzy - 31-03-2011 - 11:29
Temat postu:
Witam!
Wyniki cieszą, a głównie dynamika. Można jeszcze dodać dla porównania Pomorskie TG, którego serwis jest nawet popularniejszy od ForGenu (2600 użytkowników). Oczywiście nie dościgniemy takich gigantów jak rosyjskie VGD (81200 użytkowników), ale to inna skala kraju i inne wsparcie władz (np.Heraldyczna Rada przy Prezydencie Rosyjskiej Federacji, w której posiedzeniach bierze udział m.in. przedstawiciel Instytutu Badań Genealogicznych w Moskwie, niedawny apel do narodu Prezydenta i głowy cerkwi prawosławnej o konieczności rozwijania genealogii).

Popularność zależy od tego, co się znajdzie w serwisie i na jaką pomoc może liczyć użytkownik (jakość merytoryczna i szybkość odpowiedzi). A także przychylna atmosfera, nawet w stosunku do tych użytkowników, którzy nie potrafią składnie napisać treści postu, ignorują interpunkcja, podpisują się głupawymi nickami, stosują zaczepki słowne. To niektórych denerwuje (mnie też czasem), ale dobrze, że nie poddano się naciskom i zarówno Maria - nasza Administratorka jak i Prezes Zarządu nie podjęli chaotycznych działań. Nadal więc nie mamy hierarchów w postaci tzw Moderatorów (wszystko spoczywa na głowie Marii), niema też "uznanych, a często nadmuchanych autorytetów", nie "czyści" się okresowo forum z "nieaktywnych" użytkowników (podwyższa się w ten sposób wydumany wskaźnik ilości postów na użytkownika, ale zniechęca trwale osoby odtrącone). I niech tak zostanie aż do poprawy warunków dla naszej działalności.
Sroczyński_Włodzimierz - 31-03-2011 - 11:48
Temat postu:
ale to nie chodzi o liczbę zarejestrowanych, a liczbę tych co danego dnia odwiedzili stronę czy tez dany serwis
nie wiem ile unikalnych odwiedzin ma VGD ..81 200 to jest liczba zarejestrowanych, co czyni dane nieporównywalnymi
nie sugeruję, że ma mniej:) tylko jeśli ma więcej to nie 81200/xxx gdzie xxx-liczba odwiedzin (dziennie) genealodzy.pl Smile
Aftanas_Jerzy - 31-03-2011 - 13:40
Temat postu:
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
ale to nie chodzi o liczbę zarejestrowanych, a liczbę tych co danego dnia odwiedzili stronę czy tez dany serwis
nie wiem ile unikalnych odwiedzin ma VGD ..81 200 to jest liczba zarejestrowanych, co czyni dane nieporównywalnymi
nie sugeruję, że ma mniej:) tylko jeśli ma więcej to nie 81200/xxx gdzie xxx-liczba odwiedzin (dziennie) genealodzy.pl :)


Włodku!
Nie wyraziłem się dość precyzyjnie. Oczywiście, że ilość użytkowników zarejestrowanych nie nadaje się do prostego porównania. Może być jednak przesłanką do sformułowania wniosku o rozszerzenie badań o wyniki dla dodatkowych 2 podmiotów (myślę, że to jest możliwe).
Jednocześnie, jakby przy okazji, zasygnalizowałem inne aspekty wpływające na wzrost popularności (atmosfera, przyjazność, tolerancyjność, jakość porad). I tej części mojej wypowiedzi nie mam zamiaru prostować.
Szczerbiński - 31-03-2011 - 15:11
Temat postu:
Cytat:

Jednocześnie, jakby przy okazji, zasygnalizowałem inne aspekty wpływające na wzrost popularności (atmosfera, przyjazność, tolerancyjność, jakość porad).

O wiele lepiej i skromniej, by to wyglądało, gdyby tak o tym forum pisali sami zwykli użytkownicy Smile
Pozdrawiam. Jerzy
Aftanas_Jerzy - 31-03-2011 - 16:43
Temat postu:
Ja jestem właśnie zwykłym użytkownikiem i nie tylko tego forum.
Myslinski - 31-03-2011 - 21:38
Temat postu:
I ja jestem zwykłym użytkownikiem tego forum i nie tylko. Oświadczam więc wszem i wobec, że bez względu na jakiekolwiek statystyki i bardzo nieliczne wyjątki, nasze forum genealogów jest najkulturalniejszym, najbardziej merytorycznym, najwiarygodniejszym i najkochańszym forum w tym kraju.
Wawrek
Sroczyński_Włodzimierz - 31-03-2011 - 22:12
Temat postu:
Smile))
i kultura i oglądalność razem

"oglądalność" priorytetem chyba nie była i nie będzie - miejmy nadzieję
inaczej zamiast wątku (przed chwilą na szczycie) "zdjęcie przodka" byłby zbliżony ale hm..symetryczny "zdjęcie..."

Jerzy: czyżbym sugerował, że powinieneś prostować? Szczególnie drugą część??Smile
Młochowski_Jacek - 18-10-2011 - 14:38
Temat postu:
Dla zainteresowanych raporty Google Analitics za ostatni miesiąc:

Raport Google-Analitics - genealodzy.pl (bez subdomen: geneteki, metryk, kzm, deklaracji, geneszukacza)

Raport Google-Analitics - geneteka.genealodzy.pl

Raport Google-Analitics - metryki-genealodzy.pl
Młochowski_Jacek - 30-06-2014 - 13:13
Temat postu:
Pozycja naszego serwisu według Alexa.com. Dla porównania zaprzyjaźnione serwisy.

Sroczyński_Włodzimierz - 30-06-2014 - 13:20
Temat postu:
bez opisu osi "Y" sugerowac może sytuację wręcz odwrotnę niż jest w rzeczywistości
wiec dla jasności "pozycja" to nie jest liczba odsłon, a czym mniejsza liczba tym serwis bardziej popularny
(choć niekoniecznie poz. 2 000 000 i 200 000 różnią się 10krotnie pod względem liczby odsłon, może być 100krotnie może być 5 krotnie
a różnica czy 120 000 a 200 000 bardzo znaczącą jest (moim zdaniem)
Sawicki_Julian - 30-06-2014 - 14:42
Temat postu:
Witam, ja bym wytłumaczył ten wykres prezesa Jacka, że tak serwis genealodzy, jak np. szukaj w archiwach i gen-pol to ta sama liczba ludzi.
Może jest tak ze ktoś zajrzy do serwisu genealodzy raz na dzień, a do metryk w szukaj w archiwach, lub do gen-polu zajrzy po kilka razy na dzień.
A w frogenie są ci co odwiedzają jakoby swój rejon, też duża liczba odsłon i myślę ? ze są tam zawodowi genealodzy i inna kultura ; pozdrawiam - Julian
Młochowski_Jacek - 22-11-2014 - 13:13
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
Udostępniam raporty naszej oglądalności Google Analitics dla najważniejszych serwisów za ostatni rok. Dotyczą one całych sesji a nie przejrzanych stron czy pobranych zdjęć. Na prośbę Oli oddzielnie statystyki dla osób mających w ustawieniach komputera jeżyk en-us.

Sesje dla Genealodzy.PL za ostatni rok ostatnio ok. 7.200 dziennie w tym amerykańskie (en-us)ok 700 dziennie.

Sesje dla Geneteki za ostatni rok ostatnio ok. 4.000 dziennie w tym amerykańskie (en-us)ok 350 dziennie.

Sesje dla Metryk za ostatni rok ostatnio ok. 2,200 dziennie w tym amerykańskie (en-us)ok 120 dziennie.

Sesje dla Poczekalni ok. 550 dziennie w tym amerykańskie (en-us)ok 125 dziennie.
Sroczyński_Włodzimierz - 11-01-2018 - 01:53
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
Po zmianie sposobu liczenia przez alexe/amazona, co zdaje się, było główną przyczyną niekorzystnej zmiany w 2016/2017 - wracamy do pięciocyfrowej pozycji na przełomie A.D. 2017 i 2018
https://www.alexa.com/siteinfo/genealodzy.pl

Global Rank 99,914
Rank in Poland 1,776

w Polsce..no cóż było i w pierwszym tysiącu swego czasu, ale 1776 to chyba najlepsze miejsce w ciągu roku

ww - pomimo (bo chyba nie dzięki:) grudniowych problemów


jako ciekawostka ponad 7% ruchu do szwa kierujemy my:)

podziękowania dla wszystkich, którzy utrzymują ruch, serwis, stronę, forum etc!
Młochowski_Jacek - 11-01-2018 - 17:27
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
Google Analitics Genealodzy.PL za ostatnie 3 miesiące dla domeny Genealodzy.PL (bez subdomen) - plik PDF - 6.800 sesji dziennie.

Wybrane subdomeny:

Geneteka

Metryki

Archiwalia

Poczekalnia
Sroczyński_Włodzimierz - 11-01-2018 - 17:31
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
"(bez subdomen) "
tj bez podziału na subdomeny, ale z wejściami do nich - jeśli dobrze rozumiem
czyli całość ruchu na forum, geneteka, metryki, poczekalnia, meldunkowe etc
tak?Smile
Młochowski_Jacek - 11-01-2018 - 19:02
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
Bez subdomen czyli wejście na stronę główną i forum.
Metryki i Geneteka mają odrębne kody i są zliczane oddzielnie. Jeśli ktoś wchodzi na stronę główną i z linku bądź ikony przejdzie do metryk lub geneteki to zostawi tu swój ślad.
Być może 47,7% współczynnik odrzuceń zawiera ruch przez stronę główną na podstrony.

Jeśli ktoś wejdzie bezpośrednio do geneteka.genealodzy.pl (metryk czy poczekalni) to tutaj nie uruchamiając skryptu liczącego (z identyfikatorem UA-22182298-1) wbudowanego w stronę zostanie zauważony.

Przed chwilą sprawdziłem też ilość użytkowników online w czasie rzeczywistym.
Genealodzy.pl: 60
Geneteka:170
Metryki:27
Poczekalnia:8
Sroczyński_Włodzimierz - 01-02-2018 - 08:58
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
pozycja wg https://www.alexa.com/
na 31/01/2018
Global Rank 92,887
Rank in Poland 1,642

luty 2018 min max
Global Rank 92,952 85,562
Rank in Poland 2,210 1,529
Markowski_Maciej - 02-02-2018 - 07:44
Temat postu: Genealodzy.PL w Google Analitics
Podlinkowane raporty GA dla Geneteki, Metryki są za rok 2014, a pierwszy podlinkowany pdf za ostatnie 3 miesiące.

Podani w raportach GA użytkownicy, to tzw. Unikalni Użytkownicy, których oblicza się się w skali miesiąca (w następnym miesiącu unikalność się liczy od nowa).

Jeżeli liczba Unikalnych Użytkowników za cały rok (24 lis 2013 ­ 22 lis 2014) dla Genealodzy.pl wynosi 1 383 460 to można by w przybliżeniu założyć, że osób zainteresowanych genealogia w Polsce w 2014 było ponad 115 tysięcy. Nieźle.

Jeżeli liczba Unikalnych Użytkowników za ostatnie 3 miesiące dla Genealodzy.pl wynosi 350 740 to można by w przybliżeniu założyć, że osób zainteresowanych genealogia w Polsce w 2017 było ponad 117 tysięcy. Jeszcze lepiej.

Porównanie nie jest "ładne metodycznie", ale tylko takie dane były podane powyżej.
xtedek - 02-02-2018 - 08:42
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Młochowski_Jacek napisał:

Przed chwilą sprawdziłem też ilość użytkowników online w czasie rzeczywistym.
Genealodzy.pl: 60
Geneteka:170


Czy licznik, który jest w GA podaje przybliżone wartości do licznika który jest na dole w genetece?

Pytam bo oba nie są technicznie ze sobą połączone.
Sroczyński_Włodzimierz - 30-03-2018 - 14:27
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Marzec kończy się jutro, ale z uwagi na Święta utnę tę końcówkę i na podstawie
https://www.alexa.com/siteinfo/genealodzy.pl
podsumowanie z marcem jako zakończonym:

Global Rank (min;max)
2018-luty;92952; 85562
2018-marzec;84996; 79306

Rank in Poland (min;max)
2018-luty;2210;1529
2018-marzec;1993;1684

Ciekawostki statystyczne styczeń-marzec 2018 (tak pi razy drzwi)

geneteka ok. 2/3; w marcu + do 3/4
serwis ogólny ok. 1/2; III - b.z.
metryki ok. 1/5-1/4; w marcu + do >1/3
geneszukacz ok. 1/7-1/6; w marcu + do >1/5


zauważalny, chyba trwały trend wzrostu wejść z "niemieckich IP" (do 1/5)..ale to zawsze palcem na wodzie; w III spadło do 1/20

ok. 1/10 ruchu w szukaju pochodzi z genealodzy.pl; III + do ok. 1/9
Sroczyński_Włodzimierz - 01-04-2018 - 21:58
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
kwiecień Global min max 86165; 78419(nowy max)
kwiecień Polska min max 1841; 1572

Ciekawostki c.d.

geneteka 2/3 (I-II) do 3/4 (III); IV ok. 68-75%
serwis ogólny (I-III) ok 1/2; IV - lekki +..ok. 47-56%
metryki od 1/5-1/4 (I-II); do ok 1/3 w marcu, IV 1/3+ 34-39%
geneszukacz od ok. 1/7-1/6 (I-II) do >1/5 (III) IV: 17-23%
poczekalnia ok 1/50-1/16 1,92-6,11%

kwietniowe wejścia do szukajwarchiwach.pl z genealodzy.pl to ok 1/8-1/6 (...17,0%) wszystkich wejść na szwa (było 1/10 I-II, 1/9 III) więc chyba stabilny trend rosnący
Ekor28 - 01-04-2018 - 22:03
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Pięknie , ładnie. Ale mam pytanie ...czy od strony technicznej ktoś panuje nad sytuacją? Od miesięcy awataru nie można zamieścić , ani też uzyskać wyjaśnienia.
Sroczyński_Włodzimierz - 01-10-2018 - 12:54
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Na podstawie:
https://www.alexa.com/siteinfo/genealodzy.pl
z zakończonym sierpniem
Global Rank (min;max)
2018-luty;92952;85562
2018-marzec;84996;79306
2018-kwiecień;86165;78419
2018-maj;87369;82516
2018-czerwiec;89977;86399
2018-lipiec;93802;88348
2018-sierpień;90164;83015
2018-wrzesień;83042;79550
2018-październik;80731;77691 (nowe maksimum

Rank in Poland (min;max)
2018-luty;2210;1529
2018-marzec;1993;1684
2018-kwiecień;1841;1572
2018-maj;1950;1542
2018-czerwiec;1953;1799
2018-lipiec;1877;1459
2018-sierpień;1450;1201
2018-wrzesień;1513;1194
2018-październik;1656;1258

geneteka 59-79%
serwis ogólny 34-56 %
metryki (bez poczekalni) 20-40%
geneszukacz 15-26%
poczekalnia 2-6 %
parafie (KZM) 1-4%
kresy 1-4%

similarweb prezentuje dane z opóźnieniem, wrześniowe pewnie będą za kilka dni dostępne
https://www.similarweb.com/website/gene ... l#overview
Szczepaniak_Tomasz - 01-10-2018 - 13:02
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Zastanawia mnie spadek odwiedzin w ostatnich dwóch miesiacach.
Sierpień - ok ładna pogoda, wakacje (lipiec niby też ale liczba odwiedzin 20% wyższa).
A wrzesień? W czwartych klasach podstawówki pierwsze zadanie z historii to drzewo genealogiczne przodków i żródła historyczne.
A tu liczby odwiedzin w dół.

Pozdrawiam
Tomasz Szczepaniak
Sroczyński_Włodzimierz - 01-10-2018 - 13:10
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
nie zauważyłem zwiększonej zmienności nie mówiąc o tendencji (szczególnie w dół) w odwiedzinach
wg silimilarweb
IV ok 430 000
V ok 460 000
VI ok 410 000
VII ok 470 000
VIII ok 450 000

średnia ruchoma, ew. średnia VII-VIII (ok 460) vs VI-VII (ok 440), V-VI (ok 435) stabilnie rośnie, co nawet dziwne (patrz porównanie ze szwa)
https://www.similarweb.com/website/gene ... chiwach.pl

PS similarweb zaktualizował, we wrześniu faktycznie było mniej odwiedzin niż przeciętna dla wcześniejszych okresów, minimum półroczne (ok 400 000 vs poprzednie czerwcowe ok 410 000)
Sroczyński_Włodzimierz - 02-10-2018 - 12:18
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Global Rank (min;max)
2018-październik;80731;77691 (nowe maksimum)

Rank in Poland (min;max)
2018-październik;1656;1258


geneteka 70-79%
serwis ogólny 34-42%
metryki (bez poczekalni) 21-34%
geneszukacz 18-26%

poczekalnia 2-3 %
parafie (KZM) - %
kresy - %
Młochowski_Jacek - 15-10-2018 - 18:44
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics

Sroczyński_Włodzimierz - 01-05-2019 - 15:13
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
dane zbiorcze za 2018 w http://metryki.genealodzy.pl/statsar.php
przełamanie wskaźnika lenistwa:) tzn liczba pobranych materiałów źródłowych z metryki wybiła się z trendu spadkowego. Nawet uwzględniając, że więcej udostępnionych (więc wskaźnik wykorzystane/udostępnione zachwiany mianownikiem) to wydaje się, że w 2018 znacznie więcej niż w 2017 i 2016 było wykorzystanych. Poczekalnia poza statystykami
http://metryki.genealodzy.pl/statsar.ph ... p;rok=2018
http://metryki.genealodzy.pl/statsar.ph ... p;rok=2017
http://metryki.genealodzy.pl/statsar.ph ... p;rok=2016
-----------------

Na podstawie:
https://www.alexa.com/siteinfo/genealodzy.pl
z wrześniem 2019
Global Rank (min;max)
2018-luty;92952;85562
2018-marzec;84996;79306
2018-kwiecień;86165;78419
2018-maj;87369;82516
2018-czerwiec;89977;86399
2018-lipiec;93802;88348
2018-sierpień;90164;83015
2018-wrzesień;83042;79550
2018-październik;80731;77691
2018-listopad;78672;75801
2018-grudzień;78687;76959
2019-styczeń;76172;72131; (nowe maksimum)
2019-luty;81836;73768
2019-marzec;83578;81839
2019-kwiecień;92343;83504
2019-maj;91424;88934
2019-czerwiec;90195;87356
2019-lipiec;114980;90790
2019-sierpień;129875;111158
2019-wrzesień;200976;125993;

Rank in Poland (min;max)
2018-luty;2210;1529
2018-marzec;1993;1684
2018-kwiecień;1841;1572
2018-maj;1950;1542
2018-czerwiec;1953;1799
2018-lipiec;1877;1459
2018-sierpień;1450;1201
2018-wrzesień;1513;1194
2018-październik;1656;1258
2018-listopad;1281;1191
2018-grudzień;1643;1303
2019-styczeń;1501;1136; (nowe maksimum)
2019-luty;2105;1208
2019-marzec;2100;1692
2019-kwiecień;1782;1685
2019-maj;1751;1625
2019-czerwiec;1796;1473
2019-lipiec;4207;1621
2019-sierpień;4648;2270
2019-wrzesień;4033;1901;

geneteka 50-79%
serwis ogólny 34-61 %
metryki (bez poczekalni) 20-40+%
geneszukacz 12-30%
poczekalnia -8 %
parafie (KZM) 1-6%
kresy 1-4%

----------------

wg similarweb
https://www.similarweb.com/website/genealodzy.pl

- 2018 X wróciliśmy do trendu: odwiedziny ok 440 000 vs wrześniowe ok 400 000
ciekawostka: chyba pierwszy miesiąc (ale to do sprawdzenia), gdy więcej do FS niż do szwa generujemy przekierowań
- 2018 XI: 550 000 (znacznie powyżej średniej, co zgodne jest z wieloletnimi obserwacjami, że Zaduszki sprzyjają zainteresowaniu)
- 2018 XII >550 000, powrót do sytuacji wieloletnie (więcej linkowań do szwa niż do fs)
- w styczniu 2019 >600 000
- w lutym było ponad 590 000 wizyt (spadek o niecałe 3% w stosunku do rekordowego stycznia > 600 000), przeciętnie każda trwała ponad 10 minut , z zakresem niecałych 60-ciu podstron, a pięć najchętniej odwiedzanych (tu się do 1 sumuje całość) to:
genealodzy.pl 38.10%
geneteka.genealodzy.pl 34.27%
metryki.genealodzy.pl 13.22%
geneszukacz.genealodzy.pl 4.96%
kresy.genealodzy.pl 2.61%
sumarycznie wg ww serwisu dawało to miejsce na świecie 25579 (20. w rankingu genealogicznym..ciut zafałszowanym obecnością niegenealogicznym strom w tej kategorii, w Polsce 644,

udziały pokrywają się mniej więcej z danymi z silimilarweb, (wejścia- nie ruch, czas, transfer, a czyste wizyty):
geneteka 35-40%
serwis ogólny 35-40%
metryki 10-20%
geneszukacz 3-10%
poczekalnia 1-5%
parafie (KZM) 1-3%
pozostałe 0-10%

- 2019 III: lekki (< 1%) spadek wizyt do 586 000, pozostałe (liczba stron odwiedzonych, czas spędzony) też w zasadzie bez zmiana w stosunku do lutego
zmieniło się miejsce w rankingu
świat 28,464/ w lutym 25579
Polska 689 / w lutym 644
"geneświat" 16 / w lutym 20

- 2019 IV spadek odwiedzin do ok. 545 000 (o ok 7%) co jednak (zupełnie inaczej niż wg alexa) oznacza (kwiecień/marzec/luty) wzrost w rankingu
świat 27650;28464;25579
Polska 684;689;644
"geneświat" 19;16;20

- 2019 maj
lekki wzrost liczby odwiedzin do 550520
co na rankingi przekłada się na
świat 30688 (poprzednio 27650;28464;25579)
Polska 754 (poprzednio 684;689;644 )
"geneświat" 23 (poprzednio 19;16;20)
znacznie spadł czas (nie liczba odsłon) podczas wizyt

- 2019 czerwiec
lekki wzrost liczby odwiedzin do 580780
co na rankingi przekłada się na
świat 30970 (poprzednio 27650;28464;25579;30688)
Polska 801 (poprzednio 684;689;644;754)
"geneświat" 21 (poprzednio 19;16;20;23)

- 2019 lipiec
zauważalny wzrost wizyt do ponad 614000
świat 27576 (poprzednio 27650;28464;25579;30688;30970)
Polska 673 (poprzednio 684;689;644;754;801)
"geneświat" 16 (poprzednio 19;16;20;23;21)

zmieniono algorytm i przeliczono wstecznie?
obecnie pokazuje
- 2019 sierpień
385 410 wizyt i poprzednie miesiące w okolicach 400 000 każdy
świat 47087
Polska 987
"geneświat" 28

- 2019 wrzesień
391 620 wizyt
świat 43304
Polska 922
"geneświat" 26

- 2019 październik
403 030 wizyt
świat 49801
Polska 1050
"geneświat" 30

-2019 listopad (okresowe listopadowo-styczniowe wzmożenie zainteresowania)
462170 wizyt (39 str/ 09:50 śr. wizyta)
świat 39752
Polska 774
"geneświat" 23

-2019 grudzień
401 170 wizyt (37 str / 10:16 śr. czas wizyty)
świat 45818
Polska 908
"geneświat" 28
Virg@ - 01-05-2019 - 18:27
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Do najpopularniejszych stron internetowych w Polsce należą tak zwane portale horyzontalne. Czyli zajmujące się szeroką tematyką.
Zainteresowanie problematyką, podejmowaną przez „Genealodzy.PL”, zdaje się obserwować u coraz większej liczby internautów, to nie ma chyba większego sensu, moim skromnym zdaniem, porównywać portali w ogóle czy zastanawiać się nad ich rangą w skali światowej.

Jakkolwiek serwis „Genealodzy.PL”, wśród portali genealogicznych w Polsce, należy do jednych z najstarszych (jeśli nie jest najstarszym), to interesujące wydaje się być ilu ma realnych użytkowników, i czy na przestrzeni lat obserwujemy tendencję spadkową czy wzrost.

Jak kształtuje się reputacja serwisu w Internecie, w porównaniu do innych, zajmujących się tematyką genealogiczną.
Ilu unikalnych użytkowników odwiedziło serwis, które jego zasoby (bazy), sekcje, itp.
Z zainteresowaniem też poznałabym Profil Uczestnika/Użytkownika serwisu „Genealodzy.PL” – podobnego, dla przykładu, do uczestnika tego portalu historycznego. W jakim są wieku, skąd pochodzą, gdzie (na jakich obszarach) najczęściej poszukują przodków, ich aktywność zawodowa (uczący się, studiujący, pracujący, emeryci i renciści), staż zarejestrowanych użytkowników, przejawiana aktywność na portalu (w jakich najczęściej obszarach: indeksacja, pomoc na forum, w tym tłumaczenia, itp.).

Tak przy okazji.
Z badań psychologa, prof. Marii Lewickiej, wynika, że ludzie zaczynają się interesować historią swojej rodziny, gdy zaczynają dobijać do pięćdziesiątki - tak zwana faza generatywna tożsamości. Po siedemdziesiątce, niekiedy i później, zainteresowanie spada (to oczywiście prawidłowość statystyczna). Wtedy też (trochę wcześniej) zaczynają interesować się historią swojej miejscowości.
Tak czy owak, to zainteresowanie jest bardzo silnie powiązane z tożsamością człowieka, przewiduje jego emocjonalny związek z miejscem zamieszkania i wogóle ma mnóstwo psychologicznie pozytywnych konsekwencji. Jedną z nich jest to, że otwiera człowieka na różne perspektywy, przeciwdziała ksenofobii (co i rusz człowiek dokopuje się do jakiejś innej nacji w swoim rodowodzie, a to łączy, a nie dzieli). I to jest niezwykle ważna funkcja tych naszych zainteresowań.

Łączę pozdrowienia –
Lidia
Sroczyński_Włodzimierz - 06-02-2020 - 22:41
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
cd similarwebowych informacji
2020 styczeń
419 420 wizyt (41 str / 10:04 śr. czas wizyty)
świat 41791
Polska 851
"geneświat" 28
Wladyslaw_Moskal - 07-02-2020 - 03:23
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
[quote="Virg@"]

Tak przy okazji .. wpisu Lidii.

Alzheimer - nie ma obecnie metod leczenia, które pozwoliłyby na całkowite wyleczenie tej choroby. Możliwe jest jedynie spowolnienie jej przebiegu i łagodzenie niektórych objawów poprzez przyjmowanie leków.

Aktywność, które wymaga wysiłku umysłowego, zwiększa potencjał mózgu i rekompensuje zaburzenia rozwijające się na skutek procesu zwyrodnieniowego.

Zatem aktywne sledzenie historii rodziny, miejsc zamieszkania, pochodzenia nazwisk, itp, w pewnym stopniu tez spowalnia ta nieuleczalna chorobe.

Pozdrawiam - Wladyslaw
Virg@ - 07-02-2020 - 14:03
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Władysław napisał:
Tak przy okazji... wpisu Lidii [zamieszczonego 01-05-2019].
Alzheimer - nie ma obecnie metod leczenia, które pozwoliłyby na całkowite wyleczenie tej choroby. Możliwe jest jedynie spowolnienie jej przebiegu i łagodzenie niektórych objawów poprzez przyjmowanie leków.

Aktywność, które wymaga wysiłku umysłowego, zwiększa potencjał mózgu i rekompensuje zaburzenia rozwijające się na skutek procesu zwyrodnieniowego.

Zatem aktywne sledzenie historii rodziny, miejsc zamieszkania, pochodzenia nazwisk, itp, w pewnym stopniu tez spowalnia ta nieuleczalna chorobe.

Władysławie,

wygląda na to, że zainteresowanie się historią swojej rodziny jest nie tylko fantastycznie fascynujące, to ma jeszcze oprócz mnóstwa psychologicznie pozytywnych konsekwencji, dodatni wpływ na nasze zdrowie fizyczne Very Happy.

Jak do tej pory nie spotkałam się jeszcze z opinią wskazującą na to, by nasze hobby mogło mieć dla nas jakieś negatywne skutki. Nic nie stoi więc na przeszkodzie aby pasjonować się nim nadal – ile tylko dusza zapragnie.

Łączę serdeczne pozdrowienia –
Lidia
Lipnik.F.Turas - 07-02-2020 - 15:45
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
Negatywne skutki to ,poza totalnym bałaganem w domu i zasługą w cierpliwości małżonek to chyba nie.
Dla genealogów to chyba choroba oczu od ślęczenia przy komputerze. Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 07-03-2020 - 09:11
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
cd similarwebowych informacji

2020 luty
448 400 wizyt (36 str / 10:38 śr. czas wizyty)
świat 39765
Polska 834
"geneświat" 26
Krzysztof_Wasyluk - 07-03-2020 - 17:48
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
419 420 wizyt zarówno w styczniu, jak i lutym. Na pewno? No to jesteśmy wyjątkowo precyzyjni. Smile
Sroczyński_Włodzimierz - 07-03-2020 - 18:08
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
masz rację
poprawiłem
błąd się wkradł
Sroczyński_Włodzimierz - 06-04-2020 - 22:25
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
2020 marzec
438 850 wizyt (34 str / 10:58 śr. czas wizyty)
świat 45883
Polska 930
"geneświat" 26
Sroczyński_Włodzimierz - 05-05-2020 - 21:37
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
2020 kwiecień
432 040 wizyt (32 str / 11:38 śr. czas wizyty)
świat 48056
Polska 995
"geneświat" 31
Sroczyński_Włodzimierz - 07-06-2020 - 12:49
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
wg similarweb
2020 maj
428 520 (35 str / 23:53 śr. czas wizyty)
świat 40497
Polska 945
"geneświat" 28
Sroczyński_Włodzimierz - 06-07-2020 - 22:13
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
wg similarweb
2020 czerwiec
wizyt 406 080 (27 str / 19:16 śr. czas wizyty)
pozycja
świat 45711
Polska 1065
"geneświat" 27
Sroczyński_Włodzimierz - 06-08-2020 - 07:27
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
wg similarweb
2020 lipiec
wizyt 451 300 (25 str / 26:06 śr. czas wizyty)
pozycja
świat 44814
Polska 1049
"geneświat" 30 - spadek, ale tym chyba pozytywne zjawisko - chyba po raz pierwszy jest od nas bardziej popularny inny , prowadzony na zbliżonych zasadach projekt - https://www.freebmd.org.uk część https://www.freeukgenealogy.org.uk
gratulacje! oby więcej "nas nielogowańców bezpłatnych!" w czołówce..i oby się to przekładało na dopływ środków pozwalających kontynuować
https://www.similarweb.com/top-websites ... genealogy/
Sroczyński_Włodzimierz - 07-09-2020 - 15:53
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
wg similarweb
2020 sierpień
wizyt 466 100 (27 str / 2:16:00 śr. czas wizyty???)
pozycja
świat 42503
Polska 1072
"geneświat" 28
Sroczyński_Włodzimierz - 07-10-2020 - 18:19
Temat postu: Re: Genealodzy.PL w Google Analitics
wg similarweb
2020 wrzesień
wizyt 406 810 (28 str / 09:00 śr. czas )
pozycja
świat 55074
Polska 1316
"geneświat" 39 ( skok w górę np chilijskiego serwisu ot tak ciekawostka)
Wladyslaw_Moskal - 11-10-2020 - 02:22
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
Zauwazylem kilka dni temu w stoisku z miesiecznikami amerykanski Family Tree Magazine;
https://www.familytreemagazine.com/prod ... l-edition/

Moje zainteresowanie spowodowal czerwony podtytul na okladce; Find Your Polish Roots.

W magazynie pod tytulem "Pole Vaulting" (niby 'skok o tyczce', ale przekornie moze to znaczyc 'polski genealogiczny skok'), Pani Liza Alzo wymienia i krotko, ale tresciwie opisuje 10 bezplatnych polskich stron genealogicznych w Polsce oraz w USA, lacznie ze stronami stanowymi[czyli lokalnymi].
Pierwsza jest opisana "Szukaj w Archiwach", druga - "BaSIA" (Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej,
trzecia ... Genealodzy.Pl - Geneteka (!!) i nieco dalej, ponownie .. Genealodzy.Pl - Metryki.

Milo bylo czytac tak dobra opinie o mojej ulubionej stronie genealogicznej, gdzie zawsze znajduja sie chetni do pomocy juz w szczegolowych poszukiwaniach.
Sroczyński_Włodzimierz - 05-11-2020 - 21:18
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
wg similarweb
2020 październik
wizyt 372 460 (36 str / 10:00 śr. czas )
pozycja
świat 44114
Polska 1067
"geneświat" 28
Sroczyński_Włodzimierz - 07-12-2020 - 20:34
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
wg similarweb w 2020 (informacje o poprzednich okresach w wątku)

rok;miesiąc;wizyt;uwagi;pozycja świat; pozycja Polska; pozycja "geneświat;
2020;styczeń;419420; 41 str / 10:04 śr. czas wizyty;41791;851;28
2020;luty;448400;36 str / 10:38 śr. czas wizyty;39765;834;26
2020;marzec;438850;34 str / 10:58 śr. czas wizyty;45883;930;26
2020;kwiecień;432040;32 str / 11:38 śr. czas wizyty;48056;995;31
2020 maj;428520;35 str / 23:53 śr. czas wizyty;40497;945;28
2020;czerwiec;406080;27 str / 19:16 śr. czas wizyty;45711;1065;27
2020;lipiec;451300;25 str / 26:06 śr. czas wizyty;44814;1049;30
2020;sierpień;466100;27 str / 2:16:00 śr. czas wizyty??;42503;1072;28
2020;wrzesień;406810;28 str / 09:00 śr. czas;55074;1316;39
2020;październik;372460;36 str / 10:00 śr. czas;44114;1067;28
2020;listopad;452660;33 str / 10:00 śr. czas;41852;924;29a sam listopad, świeżo opublikowany

wg similarweb
2020 listopad
wizyt 452 660 (33 str / 10:00 śr. czas )
pozycja
świat 41852
Polska 924
"geneświat" 29


powoli można wracać tez do alexy - dane z kolejnych miesięcy zaczynają być znów porównywalne, stabilizuje się ponownie po zmianie metody, co mocno zaburzyło swego czasu
https://www.alexa.com/siteinfo/genealodzy.pl

Global Rank (min;max)
2020;wrzesień;165000;147600
2020;październik;152200;97322
2020;listopad;94269;70484


wewnętrzne cząstkowe,publikowane pomiary to pliki pobrane z projektu metryki
https://metryki.genealodzy.pl/stats.php
i tu, poza wyskokami raczej stabilnie w zakresie 33000-45000 dziennie. To jest bez poczekalni, bez meldunkowe, bez archiwalia, czyste z metryki.genealodzy.pl
podział wg archiwów, zespołów
https://metryki.genealodzy.pl/statsar.php
nie ma sensu opisywać w wątku, bo dane historyczne dostępne po wybraniu roku, więc "samo się archiwizuje, opisuje i zlicza"
Sroczyński_Włodzimierz - 11-12-2020 - 13:26
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
najchętniej odwiedzany w Polsce serwis "genealogiczny" w listopadzie?
FS ancestry, genealodzy, szukaje?

grobonet:) nr 1 wg similarweb
Sroczyński_Włodzimierz - 31-12-2020 - 09:24
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
wstępnie:
2020 kończymy około +20% pobrań z metryki.genealodzy.pl w porównaniu do 2019 ( te statystyki nie uwzględniają poczekalnia , meldunkowe, archiwalia i pozostałych - jedynie projekt metryki).
Chyba największy wzrost licząc przechowawcą to Włocławski oddział AP Toruń. Choć zakres materiałów niewielki i ograniczony rodzajem), to pobrania robią wrażenie
2018: 291 tys;
2019: 435 tys.;
2020: 580 tys.;


Wg alexy w zakresie 63 tys-70 tys na świecie i 600-800 w Polsce
Na ogół szczyty przypadały w styczniach, po listopadowych wzmożeniach na tyle starczało cierpliwości nowym użytkownikom:)
Trend wzrostowy (na tle) zachowany, dołki i szczyty na coraz wyższym poziomie.

w styczniu 2021 alexa: 62020-74920 na świecie i 650-1208 w Polsce
Sroczyński_Włodzimierz - 06-01-2021 - 22:01
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
wg similarweb w 2020 (informacje o poprzednich okresach w wątku)

rok;miesiąc;wizyt;uwagi;pozycja świat; pozycja Polska; pozycja "geneświat;
2020;styczeń;419420; 41 str / 10:04 śr. czas wizyty;41791;851;28
2020;luty;448400;36 str / 10:38 śr. czas wizyty;39765;834;26
2020;marzec;438850;34 str / 10:58 śr. czas wizyty;45883;930;26
2020;kwiecień;432040;32 str / 11:38 śr. czas wizyty;48056;995;31
2020 maj;428520;35 str / 23:53 śr. czas wizyty;40497;945;28
2020;czerwiec;406080;27 str / 19:16 śr. czas wizyty;45711;1065;27
2020;lipiec;451300;25 str / 26:06 śr. czas wizyty;44814;1049;30
2020;sierpień;466100;27 str / 2:16:00 śr. czas wizyty??;42503;1072;28
2020;wrzesień;406810;28 str / 09:00 śr. czas;55074;1316;39
2020;październik;372460;36 str / 10:00 śr. czas;44114;1067;28
2020;listopad;452660;33 str / 10:00 śr. czas;41852;924;29
2020; grudzień;533400;33 str / 11:10 śr. czas;36054;759;23


a największe przyrosty chyba
https://www.digitalarkivet.no/en/
warto zajrzeć np w
https://www.digitalarkivet.no/en/conten ... ines-tools
Sroczyński_Włodzimierz - 07-04-2021 - 23:48
Temat postu: Re: O Genealodzy.PL w USA
W 2021 (informacje o poprzednich okresach w wątku)
wg similarweb

rok;miesiąc;wizyt;uwagi;pozycja świat; pozycja Polska; pozycja "geneświat;
2021;styczeń;542510; 29 str / 11:30 śr. czas wizyty;39083;865;26
2021;luty;433770; 33 str / 11:50 śr. czas wizyty;42778;981;26
2021;marzec;536780; 28 str / 10:25 śr. czas wizyty;40707;835;24

wg alexa
2021;styczeń: 62020-74920 na świecie i 650-1208 w Polsce
2021;luty: 64226-78122; 352-875
2021;marzec: 60452-71210; 354-636
2021;kwiecień:56587-59577; 426-571
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits