|
|
|
Dodaj na forum informacje dotyczące tego nazwiska
Nazwisko | Oboczność nazwiska | Miejscowości | Link | Napisz |
| Idźkowski -> forum | Idźkowska | Grodno Rajgród Suwałki Warszawa | |  | Kontakt: anna-grażyna | jedna z kobiet z Idźkowskich po zamążpójściu mieszkała kolejno w Grodnie , Rajgrodzie ,Suwałkach |
|
Autor |
Komentarze
|
Komentarze
Sympatyk
____________
Od: Lip 02, 2006
Posty: 4643
|
Napisano:Kwi 12, 2015 - 19:13
|
|
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
|
|
|
|
 |
anna-grażyna
Sympatyk
____________
Od: Sie 25, 2012
Posty: 657
|
Napisano:Kwi 12, 2015 - 19:13
|
|
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Idźkowskich/Idzikowskich ,która żyła w Grodnie w II połowie XIX w. Nie wiem od kiedy tam zamieszkali ani czy mieszkali tam po II wojnie . Nic mnie nie wiadomo na temat ich pochodzenia poza tym , że byli "urodzeni" (info z metryki)
Anna Grażyna
|
|
|
|
 |
Mamaj_Jan
Sympatyk
____________
Od: Mar 19, 2010
Posty: 259
|
Napisano:Kwi 13, 2015 - 21:15
|
|
Ród szlachecki. Gniazdo rodu to wieś Idzki ( dzisiaj Idźki Młynowskie) w parafii Sokoły na Podlasiu. Ród licznie rozrodzony. Jego przedstawicieli już w XVII w. można spotkać w sąsiednich parafiach jak chociażby parafia Topczewo. W XIX w. podobnie jak wielu przedstawicieli drobnej szlachty wyjeźdzali i Idżkowscy w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia do sąsiednich, a często także odległych miast. Od 1848 r. Podlasie administracyjnie znalazło się w Guberni Grodzieńskiej i możliwe, że przodkowie interesującej Panią rodziny w XIX w znaleźli się w Grodnie.
|
|
|
|
 |
anna-grażyna
Sympatyk
____________
Od: Sie 25, 2012
Posty: 657
|
Napisano:Kwi 13, 2015 - 23:47
|
|
Nareszcie mam ! Znalazłam moich prapra z Grodna .Zgadzają się dane z aktem zgonu , które wydawały się niezbyt pewne. Muszę tutaj napisać , że bez podpowiedzi Pana Jerzego Jamiołkowskiego i indeksacji Pana Jana Mamaja nie znalazłabym ich nigdy . Obu Panom za ich pomoc i pracę dla innych bardzo dziękuję . To , że akt trzeba ściągnąć z Wilna to już "pestka".
Znalazłam też inne nazwiska ,o których wiedziałam , że występowały w dalszej rodzinie ale nie wiedziałam z czym je połączyć.(Falkowski,Duchnowski,Czajkowski,Stypułkowski i Kobyliński ). I to wszystko dzisiaj 13 - tego kiedy byłam już kompletnie załamana po awarii komputera w ubiegły piątek i bezpowrotnej utracie kilkuset plików.
Moi Idźkowscy do Grodna trafili z miejscowości Filipy w parafii Topczewo - skąd znaleźli się w Filipach ?Ta praca jeszcze przede mną. I to cały urok genealogii.
Anna Grażyna
|
|
|
|
 |
Kliknij aby przejść do komentarzy na forum
|
|
Podziel się informacjami. Dodaj do listy Twoje nazwiska |
|
|
|
|