Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

http://www.genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty Mapy szukacz

13:33 niedziela, 30 kwietnia 2017

Nasi tu byli

arrow Krystyna_Rykowska
13:32:57 - 30.04.2017
arrow mmoonniiaa
13:32:26 - 30.04.2017
arrow Piotrulinek
13:32:06 - 30.04.2017
arrow jalowiec
13:31:55 - 30.04.2017
arrow TomekSz1
13:31:27 - 30.04.2017
arrow Rumeks
13:31:05 - 30.04.2017
arrow jart
13:30:34 - 30.04.2017
arrow rysiu
13:29:08 - 30.04.2017
arrow beatpatt35
13:28:23 - 30.04.2017
arrow przemko20161
13:24:55 - 30.04.2017
arrow Marynicz_Marcin
13:24:24 - 30.04.2017
arrow Magdalena_Dąbrowska
13:23:44 - 30.04.2017
arrow gienia
13:23:13 - 30.04.2017
arrow margit
13:22:52 - 30.04.2017
arrow Subotowicz_Tomasz
13:20:36 - 30.04.2017
arrow Slawek_Wojsa
13:13:16 - 30.04.2017
arrow Pałamarz_Michał
13:12:25 - 30.04.2017
arrow RoPson
13:12:02 - 30.04.2017
arrow TheUlisses
13:11:43 - 30.04.2017
arrow Christian_Orpel
13:11:32 - 30.04.2017
arrow Kacper_Czerwiński
13:10:42 - 30.04.2017
arrow BKozin
13:09:31 - 30.04.2017
arrow malkam255
13:06:29 - 30.04.2017
arrow pawel.dyda
13:06:10 - 30.04.2017
arrow Meduza
13:05:42 - 30.04.2017
arrow sbasiacz
13:05:14 - 30.04.2017
arrow Kyon
13:04:26 - 30.04.2017
arrow Fidos_Henryk
13:03:59 - 30.04.2017
arrow AMOSDEBICKI
13:03:45 - 30.04.2017
arrow loreii
13:02:58 - 30.04.2017
Członkowie i sympatycy

Spis parafii Diecezji Łuckiej

Spisy - powrót do strony głównej

Spis parafii Diecezji Łuckiej z datą erygowania

Nazwa Parafii Data erygowania Uwagi
Aleksandria XVII wiek  
Annowola 1925  
Antonówka 1934  
Beresteczko 1886  
Berezne 1765  
Bereźnica 1614  
Białozórka 1768 1869-1921 brak par.; kościół zburzony
Binduga 1921  
Boremel 1920  
Buceń 1726  
Chinocze 1937  
Chołoniewicze 1925  
Chrynów 1937  
Czartorysk 1920  
Czersk 1937  
Dąbrowica 1684  
Dederkały Wielkie 1796  
Derażne 1754  
Dermanka 1932  
Długoszyje 1930  
Drańcza Polska 1925  
Drużkopol 1692 1832-1923 brak parafii
Dubno 1612  
Hłuboczek 1928  
Hołoby 1718  
Horochów 1619  
Horyńgród 1922  
Hruszwica 1927  
Huta Stepańska 1922  
Jałowicze 1796  
Janowa Dolina 1936  
Jezioro 1937  
Kalinówka 1930  
Kamień Koszyrski b.d. ale przed 1676  
Katerburg 1794 1890-1920 cerkiew prawosławna
Kazimirka 1614  
Kisielin 1726  
Kiwerce 1923  
Klesów 1935  
Klewań 1598  
Kołki 1664  
Kołodno XVIII wiek 1892-1917 cerkiew prawosławna
Koniuchy 1667  
Korytnica 1605  
Korzec 1534 (?)  
Kostopol 1923  
Kowel 1591  
Krupiec 1724 1886-1927 cerkiew prawosławna
Krzemieniec 1775  
Kupiczów 1928  
Kuty 1927  
Lewacze 1928  
Litowiż 1614  
Luboml 1412  
Ludwipol 1921  
Łuck - katedra 1358  
Łuck - (wojskowa) 1926(?)  
Łanowce XIX wiek  
Ławrów 1928  
Łobaczówka 1935  
Łokacze 1726  
Łysin 1777  
Maciejów XVI wiek  
Małe Hołoby b.d.  
Maniewicze 1923  
Mielnica 1927  
Międzyrzec Korecki XVI wiek  
Mizocz 1920  
Młynów 1786  
Myszakówka 1925  
Nieświcz 1615  
Niewirków b.d. ale przed 1698  
Nowe Gniezno 1936  
Noworodczyce 1924  
Nowy Zahorów 1576 1839-1921 cerkiew prawosławna
Oleksiniec Stary 1928  
Ołyka 1588  
Opalin 1920  
Ostróg 1442  
Ostrówki 1765  
Ożenin 1932  
Pełcza 1927  
Poczajów 1928  
Poddębce 1937  
Poryck 1774  
Potasznia 1924  
Powursk 1924  
Przewały 1464  
Ptycza 1632  
Pulemiec 1937  
Radów 1927  
Radziwiłłów 1731  
Rafałówka 1925  
Ratno XVI wiek  
Rokitno 1927  
Rożyszcze 1927  
Równe 1548  
Rymacze 1925  
Sarny 1921  
Sielec 1660(?)  
Sienkiewiczówka 1933  
Skurcze 1609  
Sokól 1616  
Stara Huta 1935  
Stawki 1927  
Stepań 1614  
Stęzarzyce 1931  
Swojczów 1607  
Szelwów 1925  
Szpanów 1735  
Szumbar 1724  
Szumsk 1772  
Tajkury 1710  
Targowica 1675  
Tesłuchów 1928  
Tomaszgród 1921  
Torczyn 1548  
Tuczyn 1590  
Turzysk 1700  
Uściług 1757 1832- konfiskata, ponownie 1920
Warkowicze 1923  
Wielka Głusza 1927  
Wiszenki 1639  
Wiśniowiec Nowy 1645 1820-1920 cerkiew prawosławna
Wiśniowiec Stary 1756  
Włodzimierz (fara) 1554  
Włodzimierz (pojezuicki) 1775 1840-1925 cerkiew prawosławna
Włodzimierzec 1703  
Wojtkiewicze 1927  
Woronczyn 1935  
Wyrka 1934  
Wyszogródek 1928  
Zabłotce 1774 rewindykowana w 1920
Zasmyki 1927  
Zaturce 1620  
Zdołbunów 1920  
Złoczówka 1609  
Zofiówka 1920  
Żytyń Wielki 1934  

Za podstawę spisu posłużył Elenchus ecclesiarum et cleri sacecularis et regularis dioecesis Luceoriensis pro anno Domini 1938. Był to ostatni elenchus diecezji. Sporządzając wykaz korzystałem z wykazu którego dokonał ks. Stanisław Tylus Sac i opublikował w 72 tomie półrocznika Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne KUL Lublin 1999r.

Edmund Goś

donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.028102 sekund(y)