Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Klaudia_CzOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 29-01-2017 - 15:35
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2016
Posty: 228
Skąd: Niwiska Górne
Status: Offline
Szukam informacji o nazwiskach Kotynia, Czarnuch/Czarnecki, Ptak, Ochocki, Kochel, Klekotka, Wiktor, Chrzanowski Smile

_________________
Pozdrawiam,
Klaudia Czarnecka 😉
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tookanOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 08-02-2017 - 09:46


Dołączył: 24-11-2013
Posty: 5

Status: Offline
Witam,
poszukuję informacji o moim przodku: Jerzy Hirszberg/Hirschberg ur. 1891 w Warszawie. Wiem jedynie, że był wcielony do Armii Carskiej 1.08.1914 r.
Pozdrawiam,
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sobczyńska_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 08-02-2017 - 10:23
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2014
Posty: 110

Status: Offline
Witam,
Mój pradziadek, Stanisław Jakubowski, ur. ok. 1874r w Zabrodziu, był w Armii Carskiej podobno 20lat i walczył w Japonii. Tyle wiem.
Będę wdzięczna za sprawdzenie i jakieś informacje
Kasia S.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzysztof_lubieńskiOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-02-2017 - 02:09
Sympatyk


Dołączył: 17-07-2011
Posty: 87

Status: Offline
Szukam osób w armii carskiej o nazwisku Żero . Ostatnio przebywał w Piotrogrodzie w 1915.
Dziękuję za wszelkie informacje

_________________
Krzysztof Lubieński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zdonek_KatarzynaOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-02-2017 - 20:52
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2016
Posty: 36

Status: Offline
Witam serdecznie,
Pani Joanno mam pytanie szukam pradziadka- Aleksander CZachorowski ur w Nasielsku 23.03.1890,mógł służyć w armii carskiej. Na pewno słyszałam ze brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Bede ogromnie wdzięczna za wszelka informację.
KAtarzyna

_________________
Poszukuję nazwisk: Czachorowski, Rzucidło, Rządeczka, Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
a.brodowiczOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 27-02-2017 - 19:22
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2016
Posty: 101

Status: Offline
Witam,

Poszukuję informacji o moich pradziadkach:
1. Piotr Wielgat - odbywał 5-letnią służbę w carskim wojsku we Władywostoku. Potem ponownie zabrany do wojska z uwagi na wojnę z Japonią.
2. Walenty Gaładyk/Haładyk, ur. ok.1860 r. - podobno w przybocznej straży Cara Mikołaja.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje naprowadzające gdzie szukać kolejnych informacji Smile

_________________
Serdecznie pozdrawiam.

Anna

----------------------------------------------
Poszukuję przodków z rodzin: Gaładyk, Wasilewski, Maletka/Melitko, Wielgat, Wernik, Fabisiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beata_k2Offline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 27-02-2017 - 21:15
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 310
Skąd: Darłowo
Status: Offline
Witam,
Proszę o sprawdzenie: Józef Urbaniak ur. 1889 r. w Krzyworzece - z opowiadań rodzinnych wiem, że 15 lat służył w armii carskiej.

Pozdrawiam,
Beata

_________________
http://historiajednegodrzewa.blogspot.com

Szukam aktu urodz. pradziadka Mikołaja Musztuk (s. Michała i Anny) ur. 12.12.1882 w Szechynie ok. Przemyśla (teraz Ukraina). Brak w parafiach: rzym.kat. w Medyce, grec.kat. w Medyce, grec.kat. dla miejsc. Torki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zola19Offline
22 Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 12-03-2017 - 23:34


Dołączył: 06-03-2016
Posty: 8

Status: Offline
Pani Joanno,
jeśli wątek ten jest wciąż aktywny będę wdzięczna za odszukanie informacji dotyczących Królikowskiego Karola - żołnierza rezerwisty pułku piechoty kniazia wileńskiego Kiryła Władymirowicza z biletem nr 55 (są to informacje z aktu małżeństwa), urodzony w Warszawie, prawdopodobnie w 1861 roku. Akt ślubu jest z 1887.

Pozdrawiam,
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MatpilOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 24-03-2017 - 01:16


Dołączył: 23-03-2017
Posty: 7

Status: Offline
Szukam śladów dziadka Tomasza Niechciał pochodzącego z małopolski ur. XII.1874 r. Wrocimowice odbywającego wg przekazów służbę w Armii Carskiej w Charkowie, pozostały po nim banknoty rosyjskie z 1905 r. Podobno " jedli ze świńskich koryt".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WiciuOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 25-03-2017 - 14:59
Sympatyk


Dołączył: 29-04-2009
Posty: 526

Status: Offline
Witam,

czy mogę prosić o sprawdzenie:

Stanisław Żuchowski, urodzony 23/3/1884, s.Franciszka i Agnieszki ze Skalskich. Od conajmniej 1909 mieszkał w Warszawie. W 1910 w jego akcie ślubu zapisano, że był żołnierzem rezerwy.

dziękuję

pozdrawiam

Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzyś98Offline
Temat postu: Pradziadek w armii carskiej - potrzebuję pomocy .  PostWysłany: 20-04-2017 - 18:22
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2017
Posty: 68

Status: Offline
Witam,
Mógłbym prosić o sprawdzenie:
-Ignacy Kleta, urodzony w 1821r w świętym (gmina Maków, woj, łódzkie). W akcie małżeństwa z 1866r. występuję jako żołnierz zdymisjonowany.
-Ignacy Szewczyk, urodzony około 1787 roku w Janisławicach. W 1821 był już w pułku piechoty.

Pozdrawiam,
Krzyś

_________________
Rodziny: Ziółczyków, Biskupskich, Krysztofiaków, Walasików, Stranisławskich, Kleów, Szewczyków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
abobiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2017 - 12:36


Dołączył: 28-04-2017
Posty: 1

Status: Offline
Dzień Dobry,

Ja też poproszę o sprawdzenie:
- Bolesław Bobicz ur. 27.01.1892 w Dziedzince obecnie na Białorusi. Jako oficer armii rosyjskiej walczył w wojnie mandżurskiej.

Dziękuję i pozdrawiam,
Aleksandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
piotr_nojszewskiOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 28-04-2017 - 19:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2013
Posty: 1582
Skąd: Warszawa
Status: Offline
beata_k2 napisał:
Witam,
Proszę o sprawdzenie: Józef Urbaniak ur. 1889 r. w Krzyworzece - z opowiadań rodzinnych wiem, że 15 lat służył w armii carskiej.

Pozdrawiam,
Beata


Nie żebym się czepiał ale Józef musiałby być kantonistą.

_________________
pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
G_PiekarskaOffline
Temat postu: Prośba o pomoc - pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 02-05-2017 - 15:07


Dołączył: 10-02-2017
Posty: 4

Status: Offline
Mój pradziadek Piotr Piekarski oraz prapradziadek Wincenty Komarowski zostali powołani do armii carskiej w 1914 roku, obaj byli mieszkańcami gminy Wysokie Mazowieckie.
Piotr Piekarski ur. 1884r. w Trzciance, par. Brańszczyk
Wincenty Komarowski ur. 1880r. w Osipach Nowych, par. Wysokie Mazowieckie
Jeśli to coś pomoże to wiem że obaj wrócili do domu około 1919 roku.
Byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alicja_firmantyOffline
Temat postu: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej  PostWysłany: 14-05-2017 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 14-05-2017
Posty: 78
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witam, poszukuję informacji o moim dziadku Janie TOMASZEWICZU (s. Franciszka, Izabeli) ur.1884 r. Brał udział w wojnie rosyjsko -japońskiej, mam jego zdjęcie w mundurze rosyjskim wykonane w Harbinie, ale nie znam szczegółów jego służby w wojsku .
Poszukuję również informacji o jego bracie Adolfie TOMASZEWICZU ( s.Franciszka, Izabeli) ur.1887. Wg informacji rodzinnych służył w wojsku carskim w I wojnie swiatowej,został ranny, prawdopodobnie w stopniu kapitana ukończył wojnę.
Nieznane są mi również losy mojego pradziadka LUDWIKA MAŁACHOWSKIEGO ( NN rodziców- wychowany w Szpitalu dzieciątka Jezus w Warszawie) ur. prawdopodobnie w 1881 r. ale jest też wersja, że w 1878. Służył w armii rosyjskiej .Jedyne zdjęcie jakie mamy w rodzinie pochodzi z 1915 roku z miejscowosci Siedlce.Na zdjęciu pradziadek jest w mundurze, z szablą, na koniu.
Wdzięczna będę za każdą informację.
Pozdrawiam
Alicja Firmanty
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.116447 sekund(y)