Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
przemko20161Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2016 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
A w inych wymienionych przez panią miejscowościach ?
Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2016 - 19:09
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

przemko20161 napisał:
A w inych wymienionych przez panią miejscowościach ?
Przemek


Niestety autor ograniczył wymienianie nazwisk tylko do tych wsi kościelnych mimo, że różne dane dotyczą np wsi wchodzących w skład gminy Głuchów w 1874 r. Były to wsie: Białynin, Borysław,Byczki, Celigów, Głuchów, Gostynki, Gzów, Janisławice, Jasień, Kochanów, Lnisno, Michowice, Miłochniewice, Prusy, Reczul, Skoczykłody, Wysokienice, Złota. Z tych wsi tylko Byczki i Gzów należą obecnie do gminy w Godzianowie, a wsi Gostynki już nie ma, natomiast pozostałe wsie tworzą aktualną gminę Głuchów.
Zapewne Peruccy mogli mieszkać w tym czasie na w/w terenie, ale niestety w tej książce nie są wymienieni.

Pozdrawiam
Janina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KunhutaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-01-2017 - 21:31


Dołączył: 14-03-2014
Posty: 4

Status: Offline
Mam pytanie o parafię Godzianów, miejscowość Byczki lub Zapady.
Ma Pan informację o tych miejscowościach?

Z góry dziękuję
K.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DominiaqueOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-08-2017 - 01:58
Sympatyk


Dołączył: 16-12-2015
Posty: 181

Status: Offline
Witam,
bardzo interesują mnie informacje o Wojciechu Dominku (Dominiaku, Dominiczak,) ur. w Pilaszkowie żył i zm. w Karsznicach (Złaków Kościelny), Kacper Dominek - Karsznice - Maciej Dominek - Karsznice zm. Grzybów Hornowski
Również z parafii Złaków Kościelny nazwisko Kaźmierczak, Kazimierczak.
Pozdrawiam

_________________
Tomasz Dominiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JanNiedźwiadek
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2017 - 18:41
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2012
Posty: 97

Czy może ktoś odpowiedzieć dlaczego nie ma chociażby w tym ogólnodostępnym inwentarzu z 1767 roku miejscowości Strzelcew/Strzelczew koło Łowicza?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
luigi37Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2017 - 19:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2014
Posty: 242

Status: Offline
Sam sobie nic nie poszukasz... Wieś Strzelcew należała do kapituły łowickiej i stąd wynika problem.
-
Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JanNiedźwiadek
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2017 - 11:57
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2012
Posty: 97

luigi37 napisał:
Sam sobie nic nie poszukasz... Wieś Strzelcew należała do kapituły łowickiej i stąd wynika problem.
-
Adam


Otóż Szanowny Adamie ja poszukiwałem na ten temat w internecie. I własnie po tych poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że ta wieś była bądź to częścią innej miejscowości lub funkcjonowała pod inną nazwą.

Mimo wszystko, dziękuję za infromację
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
luigi37Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2017 - 12:01
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2014
Posty: 242

Status: Offline
Wniosek błędny, ale mniejsza z tym.
Mała rada dla Ciebie Janku i nie tylko: Internet to nie wszystko Smile
Niemniej, przynajmniej internetowa idea forum jest spełniona.

Pozdrawiam,
Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2017 - 16:59
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witaj Janie

W SGKP pod tym linkiem http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XI/461 znajdziesz odpowiedź na temat nazwy miejscowości jakiej tu szukasz. W inwentarzu dochodów kolegiaty łowickiej w XVI wieku nazwana była Strzelcową Wolą, ale nie była częścią innej wsi.
Tu Adam ma rację, że internet to nie wszystko, ale wiele można odszukać i wiedzieć o co chodzi. Szkoda, że Adam nie pomógł Ci i tylko w znanym na tym forum stylu odpowiedział.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JanNiedźwiadek
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2017 - 19:08
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2012
Posty: 97

Janina_Tomczyk napisał:
Witaj Janie

W SGKP pod tym linkiem http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XI/461 znajdziesz odpowiedź na temat nazwy miejscowości jakiej tu szukasz. W inwentarzu dochodów kolegiaty łowickiej w XVI wieku nazwana była Strzelcową Wolą, ale nie była częścią innej wsi.
Tu Adam ma rację, że internet to nie wszystko, ale wiele można odszukać i wiedzieć o co chodzi. Szkoda, że Adam nie pomógł Ci i tylko w znanym na tym forum stylu odpowiedział.

Pozdrawiam


Adam mi dużo już powiedział i to niekoniecznie na samym forum, ale dziękuję za troskę Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
luigi37Offline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2017 - 21:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2014
Posty: 242

Status: Offline
Janino, jakby Ciebie Janek 3 lata zasypywał nieskończoną ilością pytań poprzez prywatną wiadomość to nie naskakiwałabyś na mnie.
Nie znaczy to że nie cenię sobie takich rozmów, bo poprzez taką dociekliwość miałem okazję popracować nad wiadomościami. I jak nie pomogłem? Była odpowiedź? Była. Czasami zamiast palca chciałoby się całą rękę. A Jankowi wystarczył palec Smile
Myślę że najwyższy czas zakończyć durne naskakiwanie na siebie a najlepiej poprosić moderatora o zamknięcie wątku.

Pozdrawiam,
Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iwonapoplawska61Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2017 - 12:32
Sympatyk


Dołączył: 22-07-2013
Posty: 24

Status: Offline
Witam , mam kilka pytań ale jak było zaznaczone na początku po kolei:
1. klucz Kompina, miejscowość Wicie, nazwisko Leon Taraska vel Taraszka , rok 1767, 1777, 1795
2. klucz Kompina, miejscowość Wicie, nazwisko Grzegorz Taraska vel Taraszka , rok 1767, 1777, 1795
3. klucz Kompina, miejscowość Wicie, nazwisko Szymon Taraska vel Taraszka , rok 1767, 1777, 1795
4. klucz Kompina, miejscowość Wicie, nazwisko Piotr Woźniak , rok 1767. 1777, 1795
5. klucz Kompina, miejscowość Wicie, nazwisko Jan Woźniak , rok 1795
6. klucz Kompina, miejscowość Gągolin, nazwisko Antoni Bury , rok 1767, 1777,1795 - żona Helena Redo
7. klucz Kompina, miejscowość Kocierzew, nazwisko Baltazar vel Balcer Łacheta
8. klucz łowicki?, miejscowość Boczki, nazwisko Jan Nepomucenty Rześny vel Rzeszny rok 1749, 1768, 1777, 1795
9. klucz łowicki?, miejscowość Boczki, nazwisko Adam Pawłowski rok 1739, 1749, - żona Małgorzata z Pisarków
10. klucz łowicki?, miejscowość Boczki, nazwisko Józef Pawłowski rok 1749, 1768, 1777
będę wdzięczna za każdą podpowiedź i dzieki za to co robisz.
Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzysztof.czapnikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2017 - 22:09
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2015
Posty: 91
Skąd: Zgierz
Status: Offline
luigi37 napisał:
krzysztof.czapnik napisał:
Dziękuję Aneto.

Rozumiem, że w Regestrze Diecezjów nie ma spisu mieszkańców wsi Popów, która należała do proboszcza Kolegiaty Łowickiej?


W regestrze Diecezjów nie ma żadnego spisu. To tylko wykaz właścicieli wsi, a nie włościan.
Pozdrawiam,
Adam


Czy jest zatem jakaś księga, gdzie mogę znaleźćspis mieszkańców wsi Popów obok Łowicza?

_________________
Poszukuję przodków z nazwiskiem Czapnik. Najstarszy mój przodek w prostej linii to Dominik Czapnik, żyjący w Popowie/o Łowicza w latach 1733-1793.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sochacka_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2017 - 17:21
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2014
Posty: 17

Status: Offline
luigi37 napisał:
Ja się skupiam na linii prostej, ale wkrótce zacznę się rozbudowywać. Mój kompan rozwija linie boczne, ale do Jana i Agata dotarliśmy niedawno, więc jeszcze nic nie kombinowaliśmy w tej kwestii. Ja pochodzę z linii Magdaleny (za Dominkiem w Mastkach), a Mietek z linii Wawrzyńca (Chąśno), a dokładniej jego syna Mateusza (który poszedł do Mastek).

Pozdrawiam


Witam serdecznie, dopiero dzisiaj przeczytałam ten post. Mam wśród swoich bezpośrednich przodków Dominków- najstarszy znany mi to Tomasz Dominek zm w 1812w Matkach i jego żona Gertruda Kubicówna, ich dzieci Marcin i żona Magdalena Boczkówna z dziećmi oraz Kazimierz i żona Helena Gaciowna z dziećmi - Kazimierzem i jego żona Katarzyna Tokarska i ich córka Apolonia Dominek . Wszyscy są z par. Złaków Kościelny, wieś Mastki. Czy ktoś z Państwa ma również ich w swoim drzewie? Proszę o kontakt, podam chętnie więcej szczegółów. Z poważaniem -Ewa Sochacka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bobik4000Offline
Temat postu:   PostWysłany: 27-12-2017 - 20:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2017
Posty: 37

Status: Offline
Witam,

Czy jest tam Nazwisko Lasatowicz (Lesatowicz,Lisatowicz i Lasotowicz) - Łowicz Kolegiata - Lata 1700-1799?

Na pewno powinno występować.

Dziękuję
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.821140 sekund(y)