Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
penelopusOffline
Temat postu: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej  PostWysłany: 17-01-2011 - 15:38


Dołączył: 29-03-2008
Posty: 7

Status: Offline
T: dziadek w carskiej armii
Pani Joanno, także szukam dziadka , który służył w armii carskiej.To Jan Szkuć ur.1975 r. Wielobycz woj. lubelskie syn Tomasza. W rodzinie mówi się , że był oficerem carskim ( generał ?), szkołę kończył w Petersburgu.Po 1914 roku nic nie wiemy o jego losach.Prawdopodobnie ożenił się z turczynką i pomagał rodzinie w Polsce przysyłając kupony materiałów.
Z góry dziękuję za każdą informację i pozdrawiam Ania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MalgoniaOffline
Temat postu: Prośba o pomoc- szukam pradziadka w Armii Carskiej  PostWysłany: 25-01-2011 - 08:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 280
Skąd: Szwajcaria
Status: Offline
Droga pani Joanno!
Czy moglaby pani sprawdzic rowniez Leona Maliszewskiego (okres 1914-1918). Syn jego, moj dziadek, Edward Maliszewski, sluzyl w armii carskiej. W swoich wspomnieniach napisal, ze po rozwiazaniu jego jednostki w 1918 (po rewulucji) "udal sie na poszukiwanie ojca, ktory byl ewakuowany na Krym". Znalazl go w Symferopolu. Uzycie przez dziadka zwrotu ewakuowany przywodzi na mysl wlasnie wojsko. Niestety na temat Leona Maliszewskiego nie wiem prawie nic - mieszkal w Augustowie, ale czy tam sie urodzil?
Z gory dziekuje za pani trud.
Pozdrawiam Malgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skibiński_TomaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 20:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-01-2009
Posty: 16

Status: Offline
Witam serdecznie!
Czy mógłbym poprosić o informacje na temat nazwiska TARNICKI (też Tarnecki, Tarnacki)?
Z góry dziękuję! Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
algaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 21:33
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2010
Posty: 957

Status: Offline
Witam Pani Joanno

Zwracam sie z prośbą o odszukanie mojego stryjecznego wuja króry słuzył w armii carskiej WIKTOR STAWIŃSKI 1915 r

Z góry dziękuję za info.

Pozdr Agnieszka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
paragornusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-01-2011 - 22:51
Sympatyk


Dołączył: 06-01-2011
Posty: 17

Status: Offline
Proszę o informację na temat nazwiska Łoniewski

Dziękuje
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marysia13Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2011 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2008
Posty: 122

Status: Offline
Witam
Proszę o sprawdzenie , czy występuje w wykazach Jakub Narloch, w akcie zgonu ma podane ,że zginął w Rosji w pażdzierniku 1916 roku. Nic więcej nie wiem o tej osobie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Marianna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
igoriossoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2011 - 22:33
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 25-12-2007
Posty: 417

Status: Offline
Witam, także mam prośbę:
nazwiska Wojtuszewski i Koczera
Będę wdzięczny za odpowiedź!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aldonalataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2011 - 16:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 101

Status: Offline
Witam!
Jeśli się Pani jeszcze nie znudziło a mam nadzieję,że nie to proszę o informacje o Julianie Kosińskim,który brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej.U mojej rodziny w witrynie leżą muszle przywiezione przez dziadka.Może jacyś inni Kosińscy?
Gratuluję wytrwałości i trwania na posterunku
Aldona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Domarecka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-02-2011 - 22:35
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2011
Posty: 58

Status: Offline
Pani Joanno

Będę bardzo wdzięczna za sprawdzenie nazwiska pułkownika Tadeusza Żejmy.

Nie znam daty urodzenia. Postać pułkownika pojawia się w opowiadaniu Marii Dąbrowskiej "Szkiełko". Opowiadanie opisuje aresztowanie przez władze carskie Mariana Dąbrowskiego - męża pisarki.
Z przekazu rodzinnego wiem, że po relegowaniu Dąbrowskiego z gimnazjum, mieszkał on u swojego wuja Tadeusza Żejmy prawdopodobnie w Saratowie. Matka Mariana Dąbrowskiego była rodzoną siostrą Tadeusza Żejmy.
Na temat śmierci wiem tylko tyle, że zmarł przed rokiem 1918 i że pochowany jest na Rossie. Dąbrowska w swoich dziennikach zapisała, że " z Rosji wróciła wdowa po pułkowniku Żejmie z trójką swoich dzieci".
Brat Tadeusza Żejmy, Klemens Bolesław Żejma urodził się 23 listopada 1850 roku w Wierzchuście gub. Grodno.
Rodzice to Andrzej Żejma i Adolfina z domu Buhardt.

Z góry dziekuję
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ślaskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-02-2011 - 15:11
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2010
Posty: 13

Status: Offline
Witam
Z opowiadań dziadka pamiętam, że służył w armii carskiej. Slaski Onufry ur. Warszawa 1891r , syn Remigiusza i Pauliny.
Z góry dziękuję Lucyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
edmund2011Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2011 - 15:51


Dołączył: 07-02-2011
Posty: 1

Status: Offline
Szanowna Pani Joanno! Chciałbym prosić o sprawdzenie następujących informacji;mój dziadek Jan Cwener s.Pawła
ur.28 02 1894r.w Skierbieszowie(lubelskie),służył w ? Pułku Lejbgwardii Grenadierów w Piotrogrodzie w latach 1914-1918.
Miał to być pułk reprezentacyjny.Nie wiem,jak został wcielony do armii,ani jak został zwolniony ze służby.
Z góry dziękuję za pomoc!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slagraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2011 - 18:23
Sympatyk


Dołączył: 09-11-2009
Posty: 121

Status: Offline
witam
Czy można prosić o sprawdzenie informacji na temat mojego pradziadka ANDRZEJ ( IWAN ?) WASZCZENKO ur.1890 r.
pozdrawiam
Sławek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
G_GosiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2011 - 19:44
Sympatyk


Dołączył: 25-01-2011
Posty: 26

Status: Offline
Witam,

proszę o sprawdzenie informacji na temat Michała Dąbka, urodzonego w 1860r w Bodzentynie, syna Wincentego Dąbka.
Dziękuję z góry,
Pozdrawiam,
Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2011 - 12:54
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 739

Status: Offline
Szanowna Pani Joanno. Będę wdzięczny za sprawdzenie Tomasza (Ignacego Tomasza Piotra) Trąbczyńskiego.
Lekarza wojskowego. Studiował medycynę w Kijowie i Charkowie w latach 60tych XIX w. Potem służył w Bucharze, Tomaszowie Rawskim i Warszawie. Zmarł w Warszawie chyba w 1893 roku.
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2011 - 15:22
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witaj Joanno. Swojego czasu poszukiwałam w Armii Carskiej swojego dziadka Jana Cypriana Kwiatkowskiego, który był porucznikiem w 13 Biełozierskim PP. Teraz poszukuję w Armii carskiej jego syna - Jan Kwiatkowskiego, s. Jana i Kamili, urodzonego w 1893 r. w Kijowie. Walczył w czasie I wojny światowej - był "nawet" (podobno) w niewoli austriackiej.Może będzie coś o nim? Po 1919 r (1919,1920,1921?) wrócił do Polski.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.903765 sekund(y)