Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Nakoneczny_NataliaOffline
Temat postu: Ukraina - zaświadczenie o urodzeniu  PostWysłany: 13-11-2010 - 13:55
Sympatyk


Dołączył: 29-04-2007
Posty: 94
Skąd: Zbydniów
Status: Offline
Witam,
Odebrałam ostatnio zaświadczenie o urodzeniu mojego pra dziadka Michela вочель`a. Otrzymałam je od Państwowego Archiwum obwodu Donieckiego za pośrednictwem Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ef ... 3b24c.html

Zastanawiam się co teraz.... czy to już wszystko do czego mogłam dojść?
Posiadam datę i miejsce urodzenia pra dziadka, imiona jego rodziców i rodziców chrzestnych. Nie potrafię oszacować zawarcia związku małżeńskiego przez rodziców Michela вочель`a, gdyż posiadał dużo rodzeństwa, a on był jednym z najmłodszych, nie wiem na jakich ziemiach został zawarty związek małżeński... bo jak sugerują w akcie, miejscowość gdzie się urodził moj pra dziadek ( Granitnoje - dawniej Staro Karan ) należała do osad niemieckich kolonistów.Czy doszłam do martwego pukntu w tej spr?

Proszę o sugestię i cenne wskazówki.

Pozdrawiam Natalia Nakoneczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dubiczyńska_MariaOffline
Temat postu: Ukraina - zaświadczenie o urodzeniu  PostWysłany: 13-11-2010 - 14:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2010
Posty: 386

Status: Offline
Jeśli sugerują niemieckich kolonistów to może chodzi o rodziny mennonickie przybyłe na teren Ukrainy. Często osiadali w jednym okręgu, jednym rejonie. Może poszukać tym tropem.
Sama poszukuję Tissenów (Thiessenów) tez pochodzenia niemieckiego z Ukrainy.
Pozdrawiam
Maria

_________________
Maria
Szukam Giżyckich z Podola, Dubiczyńskich z grodzieńszczyzny i nie tylko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dede43Offline
Temat postu: Ukraina - zaświadczenie o urodzeniu  PostWysłany: 13-11-2010 - 16:44
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2010
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Status: Offline
A ja mam Natalio pytanie - jak się starałaś o akt urodzenia, pisałaś do Doniecka czy do konsulatu? Mój stryj Jan Kwiatkowski tez urodził się Ukrainie, w Kijowie 13 maja 1893 r. Miło by mi było zdobyć jego akt urodzenia.

_________________
Pozdrowienia
Danuta
Pilnie poszukuję aktu ślubu Józefa Kwiatkowskiego (1829/32-1884)z Anielą Wrońską(1823-1905) oraz ich aktów urodzenia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu: Re: Ukraina - zaświadczenie o urodzeniu  PostWysłany: 13-11-2010 - 17:13
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

Nakoneczny_Natalia napisał:
Otrzymałam je od Państwowego Archiwum obwodu Donieckiego za pośrednictwem Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Proszac jakikolwiek konsulat o posrednictwo w zdobyciu dokumentow trzeba sie liczyc z kosztami okolo 30€ !!!
Wartosc otrzymanych informacji jest zwykle odwrotnie proporcjonalna do ceny.

Natalio,
a/ ustal adres Państwowego Archiwum obwodu Donieckiego i popros o kwerende,
mozliwe ze za ta sama cene otrzymasz kilka/kilkanascie oryginalow dokumentow;
b/ ustal adres parafii, moze sa przychylni genealogom?
c/ a moze parafia jest na mikrofilmach u mormonow?

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.706569 sekund(y)