Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2017 - 12:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4210

Status: Offline
Hip hip, hurrra!!!
Podskakuję z radości i wdzięczność chcę wyrazić.

Seweryn znalazł akt chrztu Leona w parafii Piątek!
I akt U starszego brata.
Nie mogę się doczekać, kiedy Seweryn do domu wróci i zdjęcia przyśle, bo na razie wieści telefonicznie mam.
Dam radę bukwom!

Czyż to forum nie jest rewelacyjne?!
Podpowiedzi Moniki się sprawdziły - Leon Baranowski to syn ogrodnika Andrzeja i Katarzyny Popławskiej.
Arek mnóstwo dokumentów wyszperał.
Wiele innych osób cegiełkę dołożyło i tak mocna konstrukcja powstała.
Na koniec wiecha na dachu, wisienka na torcie - Seweryn!!!

Jak dane rozszyfruję, to wszystko pokażę w wątku o nazwisku, bo na pewno znów Was o coś będę prosić.
Nasze poszukiwania przecież nigdy się nie kończą Wink
https://genealodzy.pl/Nazwiska-index-nid-23358.phtml

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SeverinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2017 - 13:18
Sympatyk


Dołączył: 19-05-2009
Posty: 923
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam,
Wiemy już, która to Łęka...to Łęka w Parafii Piątek. Akty urodzenia Leona Baranowskiego i jego starszego brata Stanisława odnalezione. Krystyno, dokumenty przesłane na pocztę prywatną Smile

Nawiązując jeszcze do wcześniejszych dociekań... Andrzej Baranowski (ur. 1845), który poślubił w 1875 w Bedlnie Józefę Wypij (Wypijewską) raczej nie był ojcem "naszego" Leona... Z tego związku rodziły się kolejno dzieci:
1876 Zofia (Bedlno, wieś Pniewo)
1878 Marianna (Bedlno, wieś Pniewo)
1880 Franciszka (Bedlno, wieś Pniewo)
1882 Feliks (Bedlno, wieś Pniewo)
1885 Kazimierz (Bedlno, wieś Pniewo)
1887 Stefan (Bedlno, wieś Pniewo)
1894? Władysław (zmarł mając 3,5 roku w 1897 w Wołodrzy, Parafii Krośniewice)

W 1897 roku zarówno Andrzej jak i Józefa z domu Wypij (Wypijewska) żyli i mieszkali w Wołodrzy... nie pasuje tutaj Katarzyna Popławska, która jak podejrzewałem mogła być drugą żoną Andrzeja.
Tyle z mojej strony.
Seweryn
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2017 - 13:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Obawiam się,ze to nie ten Andrzej od Józefy Wypij. Z aktu urodzenia Henryka Baranowskiego (Strzegocin 1898 nr 55) wynika, że Andrzej powinien się urodzić około 1860 a Katarzyna Popławska około 1864. Jeśli Stanisław urodził się około 1886 (ciekaw jestem w którym roku i ile lat mieli Andrzej i Katarzyna w aktach urodzeń Stanisława i Leona) to raczej trudno przypuszczać, że był wdowcem (choć wykluczyć nie można) - w chwili urodzenia Stanisława powinien mieć około 26 lat.
Jeśli w Piątku nie było ich aktu małżeństwa to zaczynam mieć podejrzenie (choć to może fałszywy trop), że ślub brali w pobliskiej parafii Witonia. Niestety chyba te lata, które wchodziłyby w grę nie zachowały się (może parafia?). A urodziła się tam Katarzyna Popławska w 1862 r. Ale to oczywiście czyste spekulacje. Najlepiej by było gdyby w Piątku był ich akt ślubu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.962006 sekund(y)