Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 12:38
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Dzień dobry

Chciałbym ustalić skąd pochodzi i gdzie się urodził Tomasz Czyzewski. Wiem ze urodził się w 1861 roku, mieszkał w Pawlowicach pow. Lipski. Miał żonę Marianne Ciosek (ur. 1871). Jedyny Tomasz Czyzewski ur 1861, jakiego znalazłem ur się w Golyminie, woj. mazowieckim ( syn Jana i Petronelli z d. jatczak). Odległość ok 250 km. Pytanie czy to ten sam Tomasz? Dziękuje i pozdrawiam serdecznie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmoonniiaaOffline
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2011
Posty: 593

Status: Offline
Witaj,
czy masz akt ślubu Tomasza i Marianny?

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:14
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Niestety. Mam tylko akt urodzin syna Tomasza - Michała (tego właściwego Tomasza) i akt urodzin Tomasza (zbieżność województwa i roku urodzenia z właściwym Tomaszem)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmoonniiaaOffline
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2011
Posty: 593

Status: Offline
Na ten moment masz za mało informacji, aby stwierdzić, że to ten sam Tomasz.

Musisz szukać od końca - najpierw ślub Tomasza i Marianny, później ich metryki urodzin.

Co jest napisane w akcie urodzenia Michała? Jaka miejscowość? Jaki rok? Rok urodzenia Tomasza wywnioskowałeś na podstawie aktu urodzenia Michała? Pamiętaj, że często wiek był podawany na oko, więc prawdziwy rok urodzenia, to może być nawet +/-10 lat. Możesz też szukać rodzeństwa Michała wstecz - aby szybciej dotrzeć do roku ślubu Tomasza i Marianny.

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:34
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Dzięki.Tak wiem, mało informacji. Staram się dotrzeć do aktu małżeństwa Tomasza i Marianny. Miejsce i data urodzenia syna Michała - Pawlowice 1889 są pewne. To ze Tomasz mieszkał w Pawlowicach tez. Raczej się tam jednak nie urodził. Szukam dalej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:44
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
Akt małżeństwa Tomasza i Marianny Mamej z d. Ciosek nr 19 z 1894 par. Pawłowice
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... x=266&y=47

Jadwiga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmoonniiaaOffline
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-04-2011
Posty: 593

Status: Offline
Przejrzałam urodzenia z 1889 w Pawłowicach (pow. lipski) - jest tylko Michał Czyż s. Jana i Katarzyny zd. Mamej (akt nr 119). Skąd masz informację o roku urodzenia Michała?

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... &x=0&y=897

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 13:50
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Niesamowite! Bardzo dziękuje. Ja nie znam rosyjskiego. Prosiłem kogoś by sprawdził te metryki i uzyskałem informacje ze takiego malzenstwa tam nie ma. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Zdobędę tłumaczenie i szukam dalej!

Edit. Rok 1899 - palec na telefonie nie trafił gdzie trzeba - http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 2649&y=243
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzec_jadwigaOffline
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 14:00
Sympatyk


Dołączył: 01-04-2015
Posty: 241

Status: Offline
Mogę Ci podpowiedzieć, że Tomasz urodził się w par. Lipsko. W dniu ślubu miał 35 lat. Jego rodzice to Florian i Helena Ścibisz. Księgi z Lipska znajdziesz w genbazie w katalogu AP Kielce - Kielce.
Reszta należy do Ciebie Smile

Jadwiga

P.S. podpisuj się
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 01-11-2017 - 14:01
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

Bardzo dziękuje! Jeśli moge się odwdzięczyć to proszę na priv. Krzysztof Czyzewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
_czyz
Temat postu: Czyzewscy / Czyzewski Tomasz - Pawlowice pow. Lipski  PostWysłany: 02-11-2017 - 22:24
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2017
Posty: 127

dzięki Waszej pomocy udało mi się znaleźć nie tylko Tomasza, ale i jego ojca i dziadka. Dotarłem jednak do magicznej daty granicznej 1810. Dziadek Tomasz urodził się ok 1799 roku. Czy są gdzieś akta z tego okresu - w bazie, w większości miejscowości, widzę tylko akta do 1810 roku. Byłbym wdzięczny za wskazówkę. pozdrawiam, krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.171098 sekund(y)