Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sableOffline
Temat postu: Szematyzm (Schematismus) - Kalendarz c.k. galicyjskich ..  PostWysłany: 29-10-2017 - 23:39
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 188

Status: Offline
Witam,

Znalazłam taką pozycję na stronie Jagielońskiej Biblioteki Cyfrowej, a w niej pewną osobę będącą w zasięgu moich zainteresowań genealogicznych. Niestety, w w/w bibliotece jest tylko rocznik 1897r. a mnie interesują także roczniki następne oraz poprzedzające 1897 rok. Czy ktoś z Państwa wie, gdzie można je znaleźć ?

Pozdrawiam,
Amelia L.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gz1411Offline
Temat postu: Kalendarz c.k. galicyjskich Urzędników podatkowych, 1897r.  PostWysłany: 30-10-2017 - 10:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2009
Posty: 110
Skąd: Dobroń
Status: Offline
Witam
Jeden z moich przodków był rewidentem skarbowym w Żółkwi
wiele informacji na jego temat znalazłem w publikacjach
SZEMATYZM królestwa Galicyi i Lodomeryi z wielkim księstwem krakowskiem
http://www.mtg-malopolska.org.pl/bibliotekacyfrowa.html
Na końcu każdego rocznika jest alfabetyczny spis z podaniem strony na której występuje dane nazwisko .
lub szukam tez tutaj http://genealogyindexer.org/
pozdrawiam

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-10-2017 - 14:04
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 188

Status: Offline
Dziękuję Ci Grzegorzu za zainteresowanie się moim pytaniem, jednak skorzystałam już poprzednio z szematyzmów galicyjskich i innych wyszukiwarek urzędników c.k. w Galicji i nie znalazłam osoby o tym imieniu, dlatego chciałam skonfrontować to znalezisko z rocznikami poprzedzającymi i następnymi po 1897r, gdyż w Jagielońskiej Bibliotece Cyfrowej dostępny jest tylko ten rocznik.
A tak na marginesie, to po raz pierwszy spotkałam się z taką, jak w tytule, publikacją. Czy ma ktoś może link do innych roczników będących w innych bibliotekach cyfrowych ?
I jeszcze jedno - dziwi mnie Alfabetyczny Spis Urzędników zamieszczony w tej publikacji, gdyż nie ma w nim interesującej mnie osoby, która była egzekutorem, natomiast są inne wykonujące funkcje np. kontrolerów, adjunktów, praktykantów. Czyżby egzekutor nie był urzędnikiem c.k. ? Znalazłam tą osobę przeglądając Alfabetyczny Spis Miejscowości wraz z imienną obsadą urzędników.
Pozdrawiam,
Amelia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu: Re: Kalendarz c.k. galicyjskich Urzędników podatkowych, 1897  PostWysłany: 30-10-2017 - 14:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
sable napisał:
mnie interesują także roczniki następne oraz poprzedzające 1897 rok.

Kalendarz na pierwszej stronie ma info, że to rocznik pierwszy, więc poprzednich nie było. Wg. Estreichera następnych też nie było Sad

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andreas_WitholdOffline
Temat postu: Schematismus für die Königreiche Galizien und Lodomerien  PostWysłany: 21-01-2024 - 23:16
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2017
Posty: 41

Status: Offline
Schematismus für die Königreiche Galizien und Lodomerien
/ Handbuch des Statthalterei-gebietes in Galizien

Ponieważ na stronie MTG nie ma niektórych szematyzmów, mój kuzyn stworzył listę, którą przy okazji znalezienia brakujących egzemplarzy uzupełnia.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... tVFBVEaRT8

Może komuś z Państwa się przyda. Aktualnie pracuje nad uzupełnieniem listy spisów nazwisk i prosi o przesyłanie linków do brakujących szematyzmów. Chętnie uzupełni z podaniem autora.

Pozdrawiam,
Andi

--
Nazwiska: Albrycht, Bauknecht, Björnberg, Bochnia, Breit, Kaliczyńska, Kaliczyński, Kieswetter, Kiesswetter, Kießwetter, Kiesewetter, Kowaluk, Kowaljuk, Kowieńska, Kowieński, Kowińska, Kowiński, von Kowinski, Mesyszyn, Mizerska, Mizerski, Nowak, Orzechowska, Orzechowski, Pszona, Pszono, Rydz-Śmigły, Sanocki, Schneider, Schönbach, Szczepaniak, Uranowicz, Wallner, Wendorf

Miejscowości: Bochnia, Bohorodczany, Brzeżany, Bursztyn, Gorlice, Jasło, Kiruna, Kraków, Krosno, Krzeszowice, Limanowa, Lwów, Łódź, Nowy Sącz, Ottynia, Otynia, Rohatyn, Sanok, Sędziszów, Siersza, Stanisławów, Zakopane


Ostatnio zmieniony przez Andreas_Withold dnia 23-01-2024 - 12:08, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2024 - 19:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Dzięki piękne kwiat

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joniec_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2024 - 22:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2018
Posty: 22

Status: Offline
Już dawno zgromadzono linki do szematyzmów Galicji na Wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szematyzm ... Krakowskim
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andreas_WitholdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-01-2024 - 23:07
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2017
Posty: 41

Status: Offline
Joniec_Henryk napisał:
Już dawno zgromadzono linki do szematyzmów Galicji na Wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szematyzm ... Krakowskim


Brawo! Gratuluję czujności! Proszę korzystać z listy na Wikipedii

Pozdrawiam,
Andi

--
Nazwiska: Albrycht, Bauknecht, Björnberg, Bochnia, Breit, Kaliczyńska, Kaliczyński, Kieswetter, Kiesswetter, Kießwetter, Kiesewetter, Kowaluk, Kowaljuk, Kowieńska, Kowieński, Kowińska, Kowiński, von Kowinski, Mesyszyn, Mizerska, Mizerski, Nowak, Orzechowska, Orzechowski, Pszona, Pszono, Rydz-Śmigły, Sanocki, Schneider, Schönbach, Szczepaniak, Uranowicz, Wallner, Wendorf

Miejscowości: Bochnia, Bohorodczany, Brzeżany, Bursztyn, Gorlice, Jasło, Kiruna, Kraków, Krosno, Krzeszowice, Limanowa, Lwów, Łódź, Nowy Sącz, Ottynia, Otynia, Rohatyn, Sanok, Sędziszów, Siersza, Stanisławów, Zakopane


Ostatnio zmieniony przez Andreas_Withold dnia 23-01-2024 - 12:05, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wiśniowiecki_MarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2024 - 10:55
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2007
Posty: 238
Skąd: Wrocław
Status: Offline
@Andreas: ten link pewnie już znasz?
https://library.hungaricana.hu/hu/colle ... ematismus/

_________________
Marek Wiśniowiecki
---------------------------
Poszukuję- akt urodzenia Joseph Steinbach Czerniowce ok. 1789r.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Andreas_WitholdOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2024 - 12:07
Sympatyk


Dołączył: 19-09-2017
Posty: 41

Status: Offline
Wiśniowiecki_Marek napisał:
@Andreas: ten link pewnie już znasz?
https://library.hungaricana.hu/hu/colle ... ematismus/


Tak, poszukując pewnego oficera z nich korzystałem
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... c&p=553039

ale może komuś innemu przyda się link. Dziękuję

Pozdrawiam,
Andi

--
Nazwiska: Albrycht, Bauknecht, Björnberg, Bochnia, Breit, Kaliczyńska, Kaliczyński, Kieswetter, Kiesswetter, Kießwetter, Kiesewetter, Kowaluk, Kowaljuk, Kowieńska, Kowieński, Kowińska, Kowiński, von Kowinski, Mesyszyn, Mizerska, Mizerski, Nowak, Orzechowska, Orzechowski, Pszona, Pszono, Rydz-Śmigły, Sanocki, Schneider, Schönbach, Szczepaniak, Uranowicz, Wallner, Wendorf

Miejscowości: Bochnia, Bohorodczany, Brzeżany, Bursztyn, Gorlice, Jasło, Kiruna, Kraków, Krosno, Krzeszowice, Limanowa, Lwów, Łódź, Nowy Sącz, Ottynia, Otynia, Rohatyn, Sanok, Sędziszów, Siersza, Stanisławów, Zakopane
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
merdigonOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2024 - 13:22
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 16-09-2019
Posty: 324
Skąd: Kraków
Status: Offline
Witam,

a czy spotkaliście się Państwo ze schematyzmami innych obszarów Austro-Węgier? Chodzi mi konkretnie o schematyzm Królestwa Węgier z okresu końca XVIII i początku XIX wieku.

_________________
Pozdrawiam,
Szymon
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joniec_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-01-2024 - 16:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2018
Posty: 22

Status: Offline
Szematyzmy krajowe to np.:
Schematismus des Erzherzogthums Oesterreich ob der Enns Oberösterreich, Salzburg-Linz 1788–1843; Schematismus von Tirol und Vorarlberg, Innsbruck 1836–;
Titularkalender (Titularcalender) oder Schematismus für Mähren und Schlesien, Brünn 1799–1807;
Szematyzm Królestwa Galicji i Lodomerii wraz z Wielkim Księstwem Krakowskim na rok…, Lwów;
Handbuch der Behörden in Tirol und Vorarlberg, Innsbruck 1858–;
Schematismus für das Kronland Mähren, Brünn 1855;
Schematismus der autonomen Landes-, Bezirks- und Gemeinde-Organe im Kronlande Steiermark, Graz 1869.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.682263 sekund(y)