Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Katarzyna_mOffline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 26-09-2017 - 22:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2013
Posty: 95

Status: Offline
Asiu
Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyś mogła poszukać informacji o Stefanie Koneckim, moim pradziadku, który był rzeźnikiem – wędliniarzem i miał swój zakład na Chojnach (więc musiał mieć na to jakieś papiery) a w latach 20–tych pracował jako skarbnik i administrator Domu Cechu Rzeźników i Wędliniarzy w Łodzi przy ul. Kopernika 46.

Pozdrawiam,
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Natka76Offline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 27-09-2017 - 11:32
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2017
Posty: 36

Status: Offline
Asiu rozumiem że mojego przodka Stefana Grochulskiego nie odnalazłaś?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shutyOffline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 27-09-2017 - 11:48
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2016
Posty: 83

Status: Offline
Kaffi napisał:
@Janina_Tomczyk Dokumentów z Głowna niestety nie znalazłam w AP Łódź.
@Natka76 jedyne dokumenty CECH są z lat 1905-47

Znalazłam natomiast Dyplomy czeladnicze i mistrzowskie różnych cechów woj. łódzkiego 1874-1938. Zrobiłam zdjęcia z Łodzi więc jeśli będziecie potrzebować odszukać nazwisko przodka mogę sprawdzić. Niestety żadnego z podanych nazwisk nie znalazłam

Pozdrawiam
Asia


Czy wśród sfotografowanych dokumentów znajdują się te dotyczące Stanisława Malarczyka?

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KaffiOffline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 29-09-2017 - 09:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2014
Posty: 190
Skąd: Łódź
Status: Offline
W cechu fryzjerów znajduje się Malanowski chyba Stanisław imię zostało poprawione pierwotnie było Władysław. Dyplom Mistrzowski Wydany 28.12.1924. Mogę przesłać zdjęcie

Pozdrawiam Asia

_________________
Asia Grzybowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna500Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2017 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2012
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Asiu, ja poproszę o sprawdzenie nazwiska Lorkiewicz - szewc pracował w Wieluniu. Pozdrawiam. Krysia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
derdaaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2017 - 19:57
Sympatyk


Dołączył: 31-12-2010
Posty: 125

Status: Offline
Dzień dobry,
Bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Seidel tkacz/młynarz z okolic Zduńskiej Woli.
Pozdrawiam,
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cyganmokotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2017 - 21:17
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2010
Posty: 419

Status: Offline
Witam
1.gdzie mogę znaleść dyplomy dt. Tamasza Dębińskiego Kowala z Żerkowa z lat 1720-1740 oraz Jana Empkowskiego vel Emkie młynarza robiącego w móynie w Teodozji, Padolinie oraz Kawęczynie koóo Goworowa parafia Żelachlinek.
2.Czy istnieją zapiski dt. ekonowmów i karczmarzy z Będkowa Kościelnego i Sobowa z lat 1830-1848
Pozdrawiam Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shutyOffline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 29-09-2017 - 21:28
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2016
Posty: 83

Status: Offline
Kaffi napisał:
W cechu fryzjerów znajduje się Malanowski chyba Stanisław imię zostało poprawione pierwotnie było Władysław. Dyplom Mistrzowski Wydany 28.12.1924. Mogę przesłać zdjęcie

Pozdrawiam Asia


Niestety, to nie on. Malarczyk należał do cechu wędliniarzy.
Dziękuję za chęci.

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
urluchOffline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 14-10-2017 - 22:08
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2016
Posty: 146

Status: Offline
Dzień dobry.

Jeden z moich przodków był od około 1840 roku czeladnikiem garbarskim. Pochodził ze wsi Prądnik Biały koło Krakowa, potem od 1850 roku mieszka w Kaliszu. Gdzie mógłbym odnaleźć jego certyfikat czeladniczy?

Proszę o pomoc w tej sprawie,
Michał


Ostatnio zmieniony przez urluch dnia 19-07-2019 - 15:39, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beata_k2Offline
Temat postu: Re: Jak znaleźć certyfikat czeladniczy przodka?  PostWysłany: 15-10-2017 - 20:00
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2017
Posty: 310
Skąd: Darłowo
Status: Offline
Kaffi napisał:
@JZnalazłam natomiast Dyplomy czeladnicze i mistrzowskie różnych cechów woj. łódzkiego 1874-1938. Zrobiłam zdjęcia z Łodzi więc jeśli będziecie potrzebować odszukać nazwisko przodka mogę sprawdzić.

Pozdrawiam
Asia

Asiu, proszę o sprawdzenie, czy występuje Józef Gawlica - to mój pradziadek, który od ok. 1922 r. był budowlańcem w Mokrsko, a następnie w Skomlinie (województwo łódzkie).

Pozdrawiam,
Beata

_________________
http://historiajednegodrzewa.blogspot.com

Szukam aktu urodz. pradziadka Mikołaja Musztuk (s. Michała i Anny) ur. 12.12.1882 w Szechynie ok. Przemyśla (teraz Ukraina). Brak w parafiach: rzym.kat. w Medyce, grec.kat. w Medyce, grec.kat. dla miejsc. Torki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.693165 sekund(y)