Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Chłopik_SOffline
Temat postu: Miejscowość Kuźniary  PostWysłany: 09-10-2017 - 21:13


Dołączył: 08-10-2017
Posty: 4

Status: Offline
Poszukuję informacji o miejscowości Kuźniary. Na stronie MyHeritage przy moim przodku Wojciechu Kuźniarskim ur. 1742 r. jest napisane miejsce urodzenia- Kuźniary. Podejrzewam, że to gdzieś na Mazowszu, bo tu urodzili się potomkowie Wojciecha, lecz nie jestem pewien. Natomiast nie mam możliwości skontaktowania się z autorem tego drzewa. Także proszę o pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radosław.KoncaOffline
Temat postu: Re: Miejscowość Kuźniary  PostWysłany: 10-10-2017 - 09:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 289

Status: Offline
Chłopik_S napisał:
Poszukuję informacji o miejscowości Kuźniary. Na stronie MyHeritage przy moim przodku Wojciechu Kuźniarskim ur. 1742 r. jest napisane miejsce urodzenia- Kuźniary. Podejrzewam, że to gdzieś na Mazowszu, bo tu urodzili się potomkowie Wojciecha, lecz nie jestem pewien. Natomiast nie mam możliwości skontaktowania się z autorem tego drzewa. Także proszę o pomoc.


MyHeritage to źródło takiej sobie wiarygodności - ktoś coś sobie napisał, najprawdopodobniej nikt tego nie weryfikował.

W Słowniku geograficznym.... takiej miejscowości nie ma (co nie oznacza, że półtora wieku wcześniej nie było...):
http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_V/11

Lepiej sprawdzić w źródle o znacznie większej wiarygodności, niekoniecznie ograniczając się do Mazowsza (jakkolwiek ujmowanego):
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se&lang=pol

Pzdr,
RK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.458732 sekund(y)