Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MarszyckiOffline
Temat postu: Jaworscy  PostWysłany: 12-01-2008 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
Absolwenci 1 LO w Sanoku
-Jozef J. 1902/03
-Zdzislaw 1925/26 !!
-Tadeusz 1945/46

Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOffline
Temat postu: Jaworscy  PostWysłany: 17-01-2008 - 14:38
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witajcie drodzy Przyjaciele,
Chciałbym podziękować serdecznie wszystkim niosącym pomoc:
Drogi Stefanie - niezwykła pomoc, bardzo dziękuję, a więc ciągniemy poszukiwania dalej, Pani Christel z Finlandii właśnie mnie poinformowała, że właśnie odnalazła w rodzinie jeszcze inny dokument: ur. brata! Dziadka Zdzisława Konstantego Jaworskiego:
Adam Jaworski, ur. 23 ... 1916 w tym samym Samborze, z rodziców Józefa Jaworskiego (Józef, potem jako prezes sądu w Sanoku, rodzina mieszkała po I wojnie w Sanoku ul. Sienkiewicza 279), oraz Walerii Jaworskiej z domu: Mykhaylivna (to po angielsku, z rosyjskiego, poprosiłem Panią Christel o przesłanie skanu!), rzymsko-katolicy.
Droga Ewo Kamińska: też bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy!
Droga Magdo Kalejta: otóż wydaje mi się, że widziałem tu Twoją wiadomość z danymi Twojego pradziadka Jana Jaworskiego, niestety nie wiem dlaczego (pewnie nasz webmajster Jacek mógłby pomóc w określeniu przyczyny zniknięcia) Twojej wiadomości już tu nie ma?, bardzo Cię proszę o powtórzenie tej wiadomości, tam chyba był Zagórz, przekażę Ci wszystko co wiem na temat dróg Twoich dalszych poszukiwań, choć to nie ta rodzina, to wiem coś na temat Jaworskich z Zagórza, czekam!
Miłych dni wiosennych w tym dziwnym styczniu 2008, dla wszystkich! Smile
Wasz, Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hope191Offline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2008 - 19:05


Dołączył: 30-12-2007
Posty: 4

Status: Offline
Witam!

Nie wiem dlaczego moją odpowiedź wyrzuciło. ??

To napiszę jeszcze raz czego dowiedziałam się.

Mój pradziadek- Jan Jaworski urodził się 21.03.1898 roku w miejscowości Zagórz (obok Sanoka). Był synem Teodora i Anastazji. Jego rodzeństwem byli : Ewa, Teodor, Szymon, Atanazy, Paweł, Michał, Piotr. Jan JAworski był najmłodszy z rodzeństwa.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam cieplutko!
Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu: Jaworscy-Zagorz  PostWysłany: 18-01-2008 - 18:04
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
W Zagorzu burmistrzem jest Jaworski!!Prosze do niego napisać!
Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOffline
Temat postu: Jaworscy-Zagorz  PostWysłany: 23-01-2008 - 14:58
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Magda,
W pełni popieram sugestię Stefana, rodzina Pana Burmistrza pochodzi z Zagórza i okolic, to bardzo serdeczni obywatele tego urokliwego i starego miateczka Podkarpacia, oto link z fotografią pana burmistrza i pełnymi adresami kontaktowymi:
http://www.zagorz.pl/urzad_miasta.php4

Stefanie,
Pani Christel właśnie przesłała ostatnio odnalezione przez nią jeszcze dwa inne dokumenty:
I. Potwierdzenie ur. dziadka Zdzisława (ciekawe, że drugiego imienia Stanisława, a nie Konstantego) Jaworskiego, ur. w r. 1906 w Samborze, z ojca Józefa Jaworskiego i matki Walerii Michajłównej, uzyskane z Ukrainy.
II. Świadectwo szkolne brata dziadka: Adam Jaworski, ur. 1916 też w Samborze, Polacy, rzymskokatolicy, ojciec Józef Jaworski, prezes sądu okręgowego w Sanoku, zamieszały tamże, ul. Sienkiewicza.
Oba dokumenty umieściłem tu:
I: http://www.rootspoland.com/posz/0011/zd4b.jpg
II: http://www.rootspoland.com/posz/0011/zd5b.jpg

Dziękuję ponownie wszystkim serdecznym ludziom za pomoc Pani Christel w odnalezieniu rodziny w Polsce, a może na Ukrainie?
Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu: Jaworscy-Zagorz  PostWysłany: 23-01-2008 - 19:17
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
Jak widzę te nazwiska ogarnia mnie rozpacz! Tu trzeba szukac na Ukrainie.Mam podobna sytuacje w jednej linii.Zobaczymy ale marne szanse.
Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOffline
Temat postu: Jaworscy-Zagorz  PostWysłany: 28-01-2008 - 12:19
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Status: Offline
No to mamy rzeczywiście blokadę, być może brat dziadka Adam Jaworski ur. w Samborze, wychowany w Sanoku nie zostawił po sobie potomków w Polsce, niedługo potem była okrutna II Wojna Światowa, ale też Pani Christel z Finlandii nie zna rodzeństwa dziadka Zdzisława Jaworskiego i jego brata Adama Jaworskiego, może trzeba będzie poradzić jej pisanie do Czerwonego Krzyża?
Dzięki za pomoc!
Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tadeusz_WysockiOffline
Temat postu: Jaworscy-Zagorz  PostWysłany: 30-01-2008 - 12:51
Członek PTG


Dołączył: 23-02-2007
Posty: 759
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Właśnie dostałem mail od Pani Christel z Finlandii:
Dear Tad!
I do not know anything about Adam - the Archiwe sent his school record becouse of same name of parent as Zdzislaw. I do not know about other sister or brothers - I would like to know. My mother did not know anything about her father- just name and name of grandparents. The information I have I have got trough Archives. Best wishes, Christel
=
No cóż, nic nie wie na temat Adama Jaworskiego z Sambora, a potem z Sanoka z przedwojnia, brata dziadka Zdzisława Jaworskiego także urodzonego w Samborze i potem żyjącego z rodzicami i bratem w Sanoku, gdzie tata był prezesem miejscowego sądu! Ciekawe, czy rodzina w Polsce się odezwie? Jeśli przeżyła II Wojnę Światową.
Wasz zawsze optymistyczny,
Tadeusz

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
A.ZarębskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-10-2017 - 23:53


Dołączył: 08-10-2017
Posty: 1

Status: Offline
Witam, poszukuję rodziny Jaworskich. Brat mojego dziadka wyjechał z rodziną do Brazylii gdzie otwożył fabrykę kapeluszy. Mój dziadek miał jeszcze brata Krarola Jaworskiego, który zginął w Hanowerze oraz Romana Jaworskiego. Ojciec to Józef Jaworski. Żona dziadka Adama to Irena Jaworska ( z d. Szymańska) Zarówno mój dziadek i babcia jak i pradziadek zostali pochowani w Łodzi na cmentarzu Zarzew. Może ktoś ma jakieś informacje o rodzinie Jaworskich z Brazylii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.703260 sekund(y)