Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
verukaOffline
Temat postu: Załamanie czasoprzestrzeni czyli ciekawostka :)  PostWysłany: 01-10-2017 - 10:51
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2013
Posty: 139

Status: Offline
Szukam moich Fijałkowskich dziękując Bogu za FS i księgi karniewskie tam udostępnione Smile I w sobotę w moje ręce wpadł akt zgonu Julianny z Sitarskich Fijałkowskiej - mojej 4*prababci. Radość wielka - kolejny element układanki na swoim miejscu, ale... Czytam i oczom nie wierzę Smile Ojciec młodszy od córki, a rodzice nazwisko męża przyjęli... Jak nic błąd księdza zapewne, a może jednak załamanie czasoprzestrzeni Smile
A tak poważnie - to bardzo proszę o podpowiedź. Nie wiem czy dobrze interpretuję te zapiski. Według mnie zgłaszający Jan jest synem Julianny (wiek pokrywa się z metryką urodzenia, którą posiadam), a nazwisko rodziców Julianny jest po prostu błędem uczynionym przez księdza przy przepisywaniu ksiąg. Możliwe to?
https://zapodaj.net/428dd1587adbc.jpg.html
Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Załamanie czasoprzestrzeni czyli ciekawostka :)  PostWysłany: 01-10-2017 - 11:09
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
Możliwe. Ksiądz był strasznie roztrzepany. Julianna nie mogła być córką Fijałków tylko Sitarskich. Zgłosił ojciec Jan Fijałek, ale wg dalszego zapisu była córką Mikołaja. Czy sprawdziłaś, kim mógł być Jan Fijałek?

Czasami warto sprawdzić metryki obok. Sama miałam taki przypadek z Warszawy ze św. Krzyża. Poprzestawiane dane z dwu aktów dziewczynki i chłopca.

_________________
Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
verukaOffline
Temat postu: Załamanie czasoprzestrzeni czyli ciekawostka :)  PostWysłany: 01-10-2017 - 11:13
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2013
Posty: 139

Status: Offline
Moniko, Jan był jej synem Smile
Iwona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Re: Załamanie czasoprzestrzeni czyli ciekawostka :)  PostWysłany: 01-10-2017 - 21:47
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

veruka napisał:
Szukam moich Fijałkowskich dziękując Bogu za FS i księgi karniewskie tam udostępnione Smile I w sobotę w moje ręce wpadł akt zgonu Julianny z Sitarskich Fijałkowskiej - mojej 4*prababci. Radość wielka - kolejny element układanki na swoim miejscu, ale... Czytam i oczom nie wierzę Smile Ojciec młodszy od córki, a rodzice nazwisko męża przyjęli... Jak nic błąd księdza zapewne, a może jednak załamanie czasoprzestrzeni Smile
A tak poważnie - to bardzo proszę o podpowiedź. Nie wiem czy dobrze interpretuję te zapiski. Według mnie zgłaszający Jan jest synem Julianny (wiek pokrywa się z metryką urodzenia, którą posiadam), a nazwisko rodziców Julianny jest po prostu błędem uczynionym przez księdza przy przepisywaniu ksiąg. Możliwe to?
https://zapodaj.net/428dd1587adbc.jpg.html
Iwona


Witaj

Sądzę, że zgon zgłaszał syn zmarłej, a nie jej ojciec bo był nim Mikołaj, a matką Anna Sitarkowie a nie Fijałkowie.
Zakręcony był piszący te księgi lub w emocjach błędnie te dane zgłoszono.
Niestety takie kwiatki czasami się zdarzają.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NikaModzelewskaOffline
Temat postu: Re: Załamanie czasoprzestrzeni czyli ciekawostka :)  PostWysłany: 02-10-2017 - 09:52
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2013
Posty: 344

Status: Offline
Podzielam zdanie Janiny.
Małe dzieci wtedy często umierały, a ich zgon zgłaszali ojcowie. Moim zdaniem ksiądz się pomylił i z rozpędu wpisał że zgłaszającym był ojciec.
Nika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.870891 sekund(y)