Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mszatiloOffline
Temat postu: W jaki sposób przechowujecie pamiątki rodzinne?  PostWysłany: 20-09-2017 - 18:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 268

Status: Offline
Od jakiegoś czasu zastanawiam się w jaki sposób przechowywać i segregować pamiątki rodzinne - zdjęcia, dokumenty archiwalne, przedmioty (sygnety, książki, ostrogi kawaleryjskie) i kopie różnych dokumentów.

Opcji jest mnóstwo - albumy, koszulki foliowe, pudełka. Podobnie jak dużo jest sposobów - alfabetycznie, rodami, pokoleniami, osobami.

W jaki sposób wy to robicie?

Michał Szatiło
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Natka76Offline
Temat postu: W jaki sposób przechowujecie pamiątki rodzinne?  PostWysłany: 20-09-2017 - 18:59
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2017
Posty: 36

Status: Offline
Nie mam zbyt dużo tych pamiątek ale na zdjęcia jak najbardziej nadają się albumy ja osobiście preferuje te papierowe z papierowymi przekładkami bez folii. Ważne jest to by nie wystawiać tych rzeczy na dłuższe działanie słońca bo to je niszczy bezpowrotnie.
Warto tez robić reprodukcje zdjęć, ja mam wszystkie oryginały schowane a na pokaz są wystawione właśnie ich kopie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek.soleckiOffline
Temat postu: W jaki sposób przechowujecie pamiątki rodzinne?  PostWysłany: 21-09-2017 - 00:15
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2009
Posty: 630
Skąd: Orneta woj.Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline
Na dokumenty i fotografie tylko albumy z papieru bezkwasowego. Wszystkie inne papiery wchodzą w reakcje chemiczne i będą
blaknąć.
Pozdrawiam
Jurek solecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu: W jaki sposób przechowujecie pamiątki rodzinne?  PostWysłany: 21-09-2017 - 23:03
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Może trochę nie na temat, ale ja kiedyś kupiłem program do archiwizacji pamiątek i jestem z niego zadowolony.
Załączam link, może komuś się przyda.

http://www.pamiatkirodzinne.pl/

Pozdrawiam
Krzysiek

_________________
poszukuję metryki urodzenia Teofili Skolimowskiej ur. ok. 1825r w parafii Mordy(?), córki Wincentego i Marianny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: W jaki sposób przechowujecie pamiątki rodzinne?  PostWysłany: 22-09-2017 - 21:42
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Jedną z ważniejszych pamiątek oddających atmosferę minionych lat są listy i pocztówki. Posiadają daty. Miejsce nadania i miejsce odbioru. Oczywiście nadawcę i adresata. No i wreszcie treść. Każdy dokładnie przepisuję nic nie zmieniając, niczego nie omijając. Jeden segregator oznaczony jako "Listy rodzinne". Drugi: "Listy rodowe". Każdy list/pocztówka/karta okolicznościowa włożony jest w kopertę. Koperta zaś włożona w przezroczystą koszulkę wraz z widocznym arkuszem z przepisaną treścią. Idealnych rozwiązań nie ma, kontempluje:
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.483620 sekund(y)