Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bea
Temat postu: "Materiały do dziejów Ziemi Płockiej"  PostWysłany: 22-09-2017 - 12:32
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Nie bardzo wiem, gdzie podpiąć prośbę. Mam nadzieję, że nie nabroję, jak napiszę w tym wątku. A mianowicie chodzi mi o zerknięcie do książki dostępnej w bibliotece powiatowej w Ciechanowie. Bo nikt inny chyba nie ma tej pozycji.

Chodzi mi o archiwalia XVIII w. zebrane przez ks. prof. Grzybowskiego i o parafię Ciemniewko. W której to parafii odkryłam właśnie akta ekskomuniki. To nie jest parafia moich przodków, ale zaintrygowało te znalezisko. Ciekawa jestem czy w protokole wizytacyjnym z 1775 (a więc ponad 100 lat później) jest jakaś wzmianka na ten temat.
Wydaje mi się, że adekwatny tom dla parafii Ciemniewko, to będzie 4. Ziemia ciechanowska.

"Materiały do dziejów Ziemi Płockiej : z archiwaliów diecezjalnych płockich XVIII wieku cz. 4. Ziemia ciechanowska."
zebrał i do druku przygotował Michał Marian Grzybowski. Płock 1985.
SYGNATURA: Mazowsze - 272-772

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2017 - 16:45
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Beato,

Jak nic nie stanie na przeszkodzie to zerknę do tej pozycji w poniedziałek i dam znać.

Pozdrawiam serdecznie kwiat

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoreeneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2017 - 23:02
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2010
Posty: 41

Status: Offline
Gdzie można kupić tą publikację? Byłabym.zainteresowana.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 07:24
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Jeżeli masz na myśli "Materiały do dziejów Ziemi Płockiej" Ziemia Ciechanowska, to pozostały jedynie antykwariaty.

Jeśli potrzebujesz informacji tam zamieszczonych to mogę pomóc.

W Tomie 4. znajdują się parafie:

- Ciechanów
- Czernice
- Grudusk
- Koziczynek
- Lekowo
- Łysakowo
- Pałuki
- Sulerzyż
- Unierzyż
- Zeńbok

- Cieksyn
- Ciemniewko
- Klukowo
- Kraszewo
- Królewo
- Łopacin
- Nasielsk
- Nowe Miasto
- Sochocin
- Sońsk

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 10:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Cezary, a czy jest gdzieś może lista parafii wchodzących w poszczególne tomy?

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 11:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Nie wiem czy komuś się przyda ale znalazłam taki link
http://www.tnp.org.pl/ksiegarnia.html
mam zamiar skorzystać.

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoreeneOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 11:59
Sympatyk


Dołączył: 15-04-2010
Posty: 41

Status: Offline
Mnie interesuje parafia Lekowo i nazwiska Sarnowski, Maciejewski, Burkacki. ...może jest tam coś na ten temat?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 12:05
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
kasiakozłowska napisał:
Nie wiem czy komuś się przyda ale znalazłam taki link
http://www.tnp.org.pl/ksiegarnia.html
mam zamiar skorzystać.

Niestety nie ma tam wszystkich tomów jakie się ukazały.
Kupując w antykwariatach można nieźle się naciąć na cenie, np. tom 7. w antykwariacie kosztuje 60,00zł ( http://ksiazki.antykwariat.biz/object/index/id/37808 ) !! a w oryginalnym wydawnictwie (patrz link Kasi powyżej) 6,30 zł.
Ale nawet w antykwariatach nie ma wszystkich tomów Rolling Eyes . "Ziemi ciechanowskiej" szukam już kilka lat i jeszcze nigdy nie spotkałam (nawet za absurdalną cenę).

@Sochers - listy poszczególnych parafii w każdej z książek chyba nie ma, ale w bibliotekach można znaleźć listę tomów. A po tym już łatwiej dojść, w którym tomie jest szukana parafia.

Ks. prof. Grzybowski wydał drukiem wizytacje z XIX wieku (tj. 1817 r.) oraz XVIII (czyli z 1775 roku). Generalnie wizytacji było w niektórych dekanatach/parafiach więcej niż tylko te dwie i jeśli ktoś chciałby do nich zajrzeć, to tylko poprzez akta oryginalne w Archiwum Diecezjalnym. Spis tego co do tej pory się zachowało z tego typu dokumentów jest w:
"Spis dokumentów parafialnych w zasobach Archiwum Diecezjalnego w Płocku" Autor: ks. Dariusz Majewski: https://www.wydawnictwo.plock.pl/spis-d ... o-w-plocku
Jest to spis dokumentów nie-metrykalnych z poszczególnych parafii diecezji płockiej (i kilku parafii nie należących do płockiej).

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 12:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Pisałam do TNP w sprawie innych tomów ww publikacji oraz czy ceny są nadal aktualne. Czekam na odpowiedź. Jak coś będę wiedziała dam znać Very Happy

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 13:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
O, to widzę, że nie tylko ja wpadłem na ten pomysł Wink Ja jestem zainteresowany Ziemią Gostynińską

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 13:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Sochers napisał:
O, to widzę, że nie tylko ja wpadłem na ten pomysł Wink Ja jestem zainteresowany Ziemią Gostynińską


Ja też Ziemią Gostynińską.... Laughing Mam nadzieję że szybko odpowiedzą.

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 14:07
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Ceny z pewnością aktualne (sama tam kupowałam) + cena przesyłki (u mnie, za kilka tomów 21zł).

A T.11, ziemia gostynińska, to parafie: Ciechomice, Dobrzyków, Duninowo, Gostynin, Mnich, Radziwie, Sokołów, Solec.

Oczywiście to zapisy wizytacyjne parafii, nie ma tam danych metrykalnych ! Przykładową zawartość można oszacować na podstawie jednej z książek z XIX w. która jest dostępna on-line: http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=41364 (Ziemia dobrzyńska, wizytacja 1817 r.). Przy czym dokumenty wizytacyjne z XIX w. mają więcej danych w stosunku do tych XVIII wiecznych, np. mają statystyki ile osób mieszkało w poszczególnych wsiach, i przeważnie również do kogo te wsie należały (chodzi o te dane w układzie tabelarycznym). W XVIII w. wizytacjach tego niestety nie ma.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 14:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Dziękuję Beato, w takim razie jednak nie Ziemia Gostynińska, zasugerowałem się podziałem administracyjnym. Szukam parafii Pacyna, Gąbin i Suserz, orientujesz się może w którym tomie będą? Czy Żychlin tutaj też ma szansę się załapać, czy to już zbyt daleko?

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 14:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
[quote="Bea"]Ceny z pewnością aktualne (sama tam kupowałam) + cena przesyłki (u mnie, za kilka tomów 21zł).

A T.11, ziemia gostynińska, to parafie: Ciechomice, Dobrzyków, Duninowo, Gostynin, Mnich, Radziwie, Sokołów, Solec.

Oczywiście to zapisy wizytacyjne parafii, nie ma tam danych metrykalnych ! Przykładową zawartość można oszacować na podstawie jednej z książek z XIX w. która jest dostępna on-line: http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=41364 (Ziemia dobrzyńska, wizytacja 1817 r.). Przy czym dokumenty wizytacyjne z XIX w. mają więcej danych w stosunku do tych XVIII wiecznych, np. mają statystyki ile osób mieszkało w poszczególnych wsiach, i przeważnie również do kogo te wsie należały (chodzi o te dane w układzie tabelarycznym). W XVIII w. wizytacjach tego niestety nie ma.[/quote


Bea a wiesz może jakie parafie zawiera Ziemia Warszawska?

@Sochers ja też te tereny. Mieszkam koło Pacyny. A jakie nazwiska z parafii Suserz Gąbin Żychlin Pacyna Cię interesują? Może pomogę mam trochę skanów z Gąbina.

Ceny aktualne innych publikacji w tej chwili nie ma. Taką dostałam odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam Kasia


Ostatnio zmieniony przez kasiakozłowska dnia 11-10-2017 - 07:53, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2017 - 15:49
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Sochers napisał:
Dziękuję Beato, w takim razie jednak nie Ziemia Gostynińska, zasugerowałem się podziałem administracyjnym. Szukam parafii Pacyna, Gąbin i Suserz, orientujesz się może w którym tomie będą? Czy Żychlin tutaj też ma szansę się załapać, czy to już zbyt daleko?

Żadnej z wymienionych nie ma w tomach T.5÷11. A innych tomów z XVIII wieku nie mam.

Kasiu, w tomie z ziemi warszawskiej są parafie:
→ Chotomów, Dąbrówka, Nieporęt, Okunin (Nowy Dwór), Radzymin, Skaryszew, Praga, Tarchomin, Waliszew.
→ Cygowo (Poświętne), Dobre, Klembów, Okuniewo, Pniewnik, Pustelnik. Stanisławów.

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.659346 sekund(y)