Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub Chuchla/Kościółek  PostWysłany: 21-09-2017 - 22:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Witam,

Potrzebuję pomocy. Moi prapradziadkowie wzięli ślub 17.11.1869 (nr 9). Odnalazłem ich metrykę ślubu.

http://www.szukajwarchiwach.pl/59/1127/ ... kuK8ueJdng

Problem w tym, że nie potrafię znaleźć ani jednego dziecka tej pary, w tym mojej prababci ur. w 1884. Po raz drugi przejrzałem dziś księgę urodzeń: Borek Stary (1873-1889) i nic.

http://www.szukajwarchiwach.pl/59/1127/0#tabJednostki

Niestety nie wiem gdzie są urodzenia 1869-1873 dla Borku Starego i wcześniejsze, bo sprawdziłem też lata dla Borku Nowego, ale to nie to.

Nie wiem czy źle się patrzę. Uprzejmie proszę wejść na ślub 17.11.1869 i doradzić w której parafii szukać dzieci tej pary.

Pozdrawiam
Łukasz


Ostatnio zmieniony przez Lukas1212 dnia 20-01-2019 - 11:40, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maria.mazurOffline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 21-09-2017 - 23:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2011
Posty: 129

Status: Offline
Borek, to miejscowość panny młodej, natomiast pan młody pochodzi z Krzemienicy (?). Na ogół tak bywało, że ślub był w parafii panny młodej, ale młodzi zamieszkiwali w domu pana młodego. Chyba, że pan młody był golcem. W tym akcie czytamy, że pan młody to rolnik (agricola), czyli należy przypuszczać, że ma własne gospodarstwo i jakiś dom. Czy szukałeś w parafii pana młodego?

A tak na przyszłość to upraszczaj życie ewentualnie odpowiadającym. Zamiast ślepić i szukać daty mieliby łatwiej gdybyś podał również numer aktu.

Pozdrawiam
Maria
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 21-09-2017 - 23:51
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pan młody pochodził ze wsi Kielnarowa - to chyba par. Tyczyn.
Tyczyn jest u Mormonów:
https://www.familysearch.org/search/cat ... d%3A639201

Pozdrawiam
Krzysiek

_________________
poszukuję metryki urodzenia Teofili Skolimowskiej ur. ok. 1825r w parafii Mordy(?), córki Wincentego i Marianny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaphisOffline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 21-09-2017 - 23:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-01-2011
Posty: 181

Status: Offline
Witam,

a sprawdzales juz w sasiednich parafiach ? Moze udali sie do wiekszego miasta... Nasi przodkowie przemieszczali sie bardziej niz nam sie to moze wydawac ( tak mnie kiedys napisano i podaje to dalej ). Jednak widze ze podajesz sprzeczne informacje, skoro Twoja praprababcia wziela slub w 1869 roku to nie mogla sie urodzic 14 lat pozniej ( domyslam sie , ze to literowka i chodzi Ci o prabacie. ) Znajac rok urodzenia 1884 bezwachania sprawdzilbym wszystkie dostepne parafie w promieniu 30 km.

Pozdrawiam

_________________
Marek Z.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 22-09-2017 - 00:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Dziękuję wszystkim za pomoc! Nie znalazłem aktu urodzenia Rozalii, bo nie ma akurat roku 1853 a jest napisane w jej akcie ślubu ur. w Borku Starym.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 13-02-2018 - 09:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Witam po przerwie,

Piszę, ponieważ wciąż nie odnalazłem dzieci moich prapradziadków. Moi prapradziadkowie wzięli ślub 17.11.1869 w Borku Starym - akt numer 9 po prawej stronie http://www.szukajwarchiwach.pl/59/1127/ ... kuK8ueJdng

Walenty urodził się we wsi Kielnarowa, a Rozalia w Borku Starym.

Przeglądnąłem wszystkie metryki urodzeń po 1870 dostępne na szwa z Borku Starego, Tyczyna, Chmielnika i nawet Błażowej, ale niestety bez rezultatu. Podkarpacie to nie główny obszar moich poszukiwań i nie wiem czy były jeszcze jakieś inne parafie, albo nie wszystko jest jeszcze dostępne na szwa. Chodzi mi o nazwisko: Chuchla/Huchla.

Pozdrawiam
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wlodzimierz_MacewiczOffline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 13-02-2018 - 10:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-04-2007
Posty: 358
Skąd: Warszawa
Status: Offline
p. maria.mazur podała Ci sugestię, skoro p. młody był rolnikiem tzn. miał pewnie kawałek ziemi, więc tam pewnie zamieszkała nowa rodzina, szukaj urodzin we wsi Kielnarowa, co żeś się uczepił tego Borka Wink

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kielnarowa
jak podaje wiki, wieś jest siedzibąparafii

pozdr WM
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 13-02-2018 - 10:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Tak. Może to być Tyczyn. Urodzenia są do 1880, ale metryki są tylko u Mormonów. Nieosiągalne dla mnie. Sad

Pozdrawiam
LS Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 20-01-2019 - 11:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Witam,
Powracam po roku do tej linii moich pradziadków, ponieważ wciąż jestem w martwym punkcie. Ślub Walentego Chuchli nr domu 12 z Kielnarowej i Rozalii Kościółek z Borku Starego odbył się w parafii Borek Stary 17.11.1869 (po prawej stronie na dole)

https://szukajwarchiwach.pl/59/1127/0/- ... kuK8ueJdng
A więc logiczne, że dzieci tej pory powinni rodzić się po 1870.
Niestety nigdzie w okolicy nie ma tych chrztów. Sprawdziłem Borek Stary, Borek Nowy, Tyczyn, Chmielnik, Błażową, wszystko to co jest na szwa i zindeksowane na genetece. Nie wiem nawet ile dzieci było z tego małżeństwa. Wiem co najmniej o dwóch Chuchlach moja prababcia Monika i siostra Aniela:
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?
5. Aniela Chuchla ur. 2/2/1878 w Obszarach Kielnarowskich (zapowiedź jej ślubu jest w Tyczynie)
6. Monika Chuchla ur. 9/5/1884 w Obszarach Kielnarowskich (zapowiedź jej ślubu jest w Chmielniku)

Walenty Chuchla ur. ok. 1841, był synem Jana Chuchli i Katarzyny Biega. Walenty miał brata Michała Chuchlę. Jeżeli ktokolwiek na trafił na ślub Jana Chuchli i Katarzyny Biega, chrztów dzieci tej pary, albo chrztów dzieci pary: Walenty Chuchla/Rozalia Kościółek

Jeżeli ktoś ma dostęp do zapowiedzi ślubnych z Tyczyna, Chmielnika, Borku Starego, Borku Nowego i w okolicach uprzejmie proszę o pomoc, być może jeszcze jakieś dzieci Walentego i Rozalii brali ślub w tych parafiach.

Jeżeli ktoś ma dostęp do ksiąg, których nie ma na szwa, albo ma indeks ślubów, chrztów moich Chuchlów, albo ma jakąkolwiek wiedzę, gdzie znajduje się księga dla Obszarów Kielnarowskich i czy takowa istniała. Przysiółek ten leżał w gminie Tyczyn, parafia to była podobno Chmielnik Rzeszowski.

Pozdrawiam
Z poważaniem
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lukas1212Offline
Temat postu: Ślub w 1869. Pomoc  PostWysłany: 22-01-2019 - 10:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2010
Posty: 179

Status: Offline
Witam,
Okazało się, że ślub Jan Chuchla/Katarzyna Biega odbył się w 1834, księga Kielnarowa, parafia Tyczyn i dzieci tej pary Chuchlów.

Nadal nie wiem, gdzie rodzą się dzieci pary Walentego Chuchli z Kielnarowej i Rozalii Kościółek (ślub 17.11.1869 Borek Stary, zapowiedzi w parafii Tyczyn (Księga Kielnarowa).

Jeżeli ktokolwiek wie, gdzie rodzą się/są ochrzczone dzieci tej pary, proszę o pomoc. Nie ma ich w parafii Borek Stary, Borek Nowy, Tyczyn, Chmielnik Rzeszowski, Błażowa. Poszukuję Chrztów z lat 1870-1890 z Obszarów Kielnarowskich (parafia Chmielnik). Proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.118093 sekund(y)