Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kryclaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2017 - 08:58
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2007
Posty: 37

Status: Offline
Witam,

Czy ktoś z szanownych rysuje swoje drzewa w programie Dia z płyty Drzewo genealogiczne 2 zestaw klipartów?
Uszkodził mi się jeden z plików i nie mogę wgrać klipartów z płyty.
Wspomoże ktoś?

Pozdrawiam,
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pyotr_pietrzakOffline
Temat postu: Program genealogiczny na telefon  PostWysłany: 23-07-2017 - 21:21
Sympatyk


Dołączył: 26-01-2016
Posty: 22
Skąd: Kozienice
Status: Offline
Witam.
Z racji tego, że często warto mieć swoje drzewo przy sobie (np. podczas podróży) mam pytanie odnośnie jakiegoś sprawdzonego programu na telefon, który odczytuje pliki *.ged, działa sprawnie i nie kosztuje majątku.

Piotr P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jastrzebski_WiktorOffline
Temat postu: Program genealogiczny na telefon  PostWysłany: 19-09-2017 - 08:43
Sympatyk


Dołączył: 11-09-2017
Posty: 11

Status: Offline
Prosiłbym o sugestię jakiego programu najlepiej użyć do wydruku drzewa. Moje wymagania chyba nie są zbyt wygórowane:
-drzewo wstępnych dla wybranej osoby (tylko w linii prostej, ok 300 osób)
-informacje o zawodzie i miejscu zamieszkania
-możliwy import pliku GEDCOM wygenerowanego przez Geni
-za darmo Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Markowski_MaciejOffline
Temat postu: Program genealogiczny na telefon  PostWysłany: 19-09-2017 - 09:13
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-05-2010
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ja używam w większości przypadków Ahnenblatt. Dla inżyniera same kreski i wyraźny druk to dobra estetyka. Można się pobawić w bardziej fikuśne ustawienia, ale nie próbowałem. Bogatsze zdobnictwo daje MyHeritage (można wgrać plik i zaraz skasować - zdaje się że ograniczenie 250 osób nie działa na wgrywanego GEDCOMa). Jeszcze bardziej inżynierski jest genoPro. Starą darmową wersję można znaleźć w odmętach internetu, ale nie próbowałem, bo ja się boję ściągać z niepewnych miejsc programy na swój komputer. Trochę więcej napisałem w artykule Jak wydrukować drzewo genealogiczne


_________________
Pozdrawiam
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piachu2Offline
Temat postu: Program genealogiczny na telefon  PostWysłany: 21-09-2017 - 01:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2012
Posty: 229
Skąd: Orzysz
Status: Offline
Ja polecam Gramps! Kilka dni trzeba poświęcić na poznanie jego możliwości i ewentualne doinstalowanie dodatkowych funkcji, ale potem program odwdzięcza się, Jest duża możliwość generowania wydruków drzewa ( przodków i potomków ) generowania gotowej strony WWW, do tego wszelkiej maści raporty i weryfikacja danych w drzewie.
link do ściągnięcia : https://www.gramps-project.org/wiki/ind ... ownload/pl

_________________
Krzysztof
- Szukam rodzin: Piaszczyńskich / Piaścików z Łomży, Nowogrodu, Poznania, Śremu, Leszna, Łodzi, Lublina ...
https://www.piaszczynski.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ogre2000Offline
Temat postu: Program do szukania powiązań w drzewie  PostWysłany: 07-11-2017 - 08:13


Dołączył: 29-10-2017
Posty: 2

Status: Offline
Witam, czy któryś z programów umożliwia znalezienie powiązań między dwoma osobami w drzewie?
Przykład:
Zaznaczam pierwszą osobę z drzewa, później wybieram drugą, a program napisze jakie relacje łączą te dwie osoby.
A może taka opcja jest gdzies ukryta w Family Tree Builder?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sławek_BinczakOffline
Temat postu: Re: Program do szukania powiązań w drzewie  PostWysłany: 07-11-2017 - 12:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2014
Posty: 70
Skąd: Czarna Łąka
Status: Offline
Ogre2000 napisał:
Witam, czy któryś z programów umożliwia znalezienie powiązań między dwoma osobami w drzewie?
Przykład:
Zaznaczam pierwszą osobę z drzewa, później wybieram drugą, a program napisze jakie relacje łączą te dwie osoby.

Marek


Polecam MacFamilyTree (dla systemów Apple). Robi nawet takie skomplikowane relacje:
https://www.dropbox.com/s/xla8w60wbd4mnoz/Wykres%20relacji%20Roch%20Binczak%3AMarianna%20Zenderowska.png?dl=0
Strona producenta tutaj: http://www.syniumsoftware.com/macfamilytree.
Kupić można w MacAppStore. Drogi, ale co jakiś czas są obniżki np. o 50%

Sławek

_________________
Szukam aku zgonu Anny z Kozłowskich Bahrynowskiej. Lata 1904-1908. Podejrzewane miejscowości: Stryj, Skole, Lwów, Stary Sambor i okolice.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gruszczyński_PawełOffline
Temat postu: Re: Program do szukania powiązań w drzewie  PostWysłany: 07-11-2017 - 13:44


Dołączył: 14-03-2007
Posty: 8
Skąd: Poznań
Status: Offline
Ogre2000 napisał:
Witam, czy któryś z programów umożliwia znalezienie powiązań między dwoma osobami w drzewie?
Przykład:
Zaznaczam pierwszą osobę z drzewa, później wybieram drugą, a program napisze jakie relacje łączą te dwie osoby.
A może taka opcja jest gdzies ukryta w Family Tree Builder?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Marek


1. Jest taka funkcja na MyHeritage w zakładce "Drzewo" trzeba wybrać "Związki" ale aktualnie program wybiera tylko proste koligacje, nie daje rady już przy kuzynach II stopnia (sic!).

2. Osobiście używam Legacy Family Tree 9 daje radę ze wszystkimi koligacjami, pomimo 57 000 osób w bazie. Wadą jest jest to że program nie jest na razie spolszczony.

3. Używany w WGM i roglo.eu program GeneWeb 6.05 (5.02) wykreśli wszelkie możliwe koligacje.

Pozdrawiam Paweł

_________________
Paweł Ulężałka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ogre2000Offline
Temat postu: Re: Program do szukania powiązań w drzewie  PostWysłany: 07-11-2017 - 22:42


Dołączył: 29-10-2017
Posty: 2

Status: Offline
Odpowiadając w jednym poście:
@Sławku: Coś takiego może być ale... Smile na Windowsa. Może ktoś zna?

@Pawle: W MyHeritage nawet znalazłem takie coś. Dziękuję. W wersji 8 po kliknięciu na Drzewo Wybieram osobę prawym klawiszem myszy i z menu podręcznego: "Związekw stosunku do osoby...". O tym pisałeś? To jest prawie to czego szukałem... oprócz tego, że nie można tego skopiować do schowka, czy zapisać. Ale bardzo Ci dziękuję. Dziwne, że sam tego nie odkryłem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myszor_OskarOffline
Temat postu: Re: Program genealogiczny na telefon  PostWysłany: 08-11-2017 - 04:42
Sympatyk


Dołączył: 18-01-2017
Posty: 285

Status: Offline
Markowski_Maciej napisał:
zdaje się że ograniczenie 250 osób nie działa na wgrywanego GEDCOMa).

Zasadniczo działa, choć raz co ciekawe u mnie "zareagowało" dopiero po 2-3 dniach. Ale na szczęście przekroczenie limitu można cofnąć, jeśli się usunie plik. Ja sprawdzałem przodków "na raty" (poszczególne gałęzie), a na stałe zostawiłem tylko bezpośrednich - ~230, akurat się mieści.

Z tym że ja MH traktuję głównie informacyjnie, pod kątem "anonsu" dla ew. innych badaczy, co zresztą już zadziałało 2-3 razy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monisia721Offline
Temat postu: Który program wybrać i jak zrobić kopie?  PostWysłany: 20-11-2017 - 17:57


Dołączył: 18-11-2017
Posty: 8

Status: Offline
Witam
Na forum jestem od niedawna. Pracuje nad swoim drzewem już od jakiegoś czasu, ostatnio nawet mam kilka sukcesów z czego jestem bardzo dumna, ale do rzeczy....
Korzystam z programu myheritage.pl ale już nie chce publikować danych w necie, naczytalam się o Izraelu bla bla bla
Chciałam przenieść swoje drzewo do off-line. Jaki program polecacie? Nie znalazłam takiego wątku, jeśli jest to z góry przepraszam. Korzystam z wersji demo innego programu ale mi nie odpowiada. Zależy mi na wykresach które na MH można robić. To piękny prezent na święta.
Czy wiecie jak zrobić kopie na MH?
Pozdr
monisia721
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomesOffline
Temat postu: Który program wybrać i jak zrobić kopie?  PostWysłany: 20-11-2017 - 18:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2014
Posty: 523
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam, pobierasz program https://www.myheritage.pl/family-tree-builder. Logujesz sie do niego jak do MyHeritage i możesz zaciągnąć całe drzewo na dysk. Potem możesz zapisać plik w formacie gedcom i zaimportować go do innego programu. Ja osobiście korzystam z My Family Tree ( https://chronoplexsoftware.com/myfamilytree/ ). Też do niego przerzucałem drzewko z Myheritage.

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Pozdrawiam Tomek

Moje parafie i nazwiska
http://tomgene.blogspot.com - mój blog genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
monisia721Offline
Temat postu: Który program wybrać i jak zrobić kopie?  PostWysłany: 20-11-2017 - 18:06


Dołączył: 18-11-2017
Posty: 8

Status: Offline
Wow bardzo dziękuję za pomoc! Super. A muszę mieć jakiś program żeby móc zapisać plik w formacie gedcom?

Ps pierwszy link nie działa na android
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2017 - 18:55
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 818
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Rozumiem, że chodzi Pani o wydruk wielkoformatowy drzewa genealogicznego. Jeśli tak, i ma Pani przy tym trochę zacięcia programistycznego, to polecam pakiet Genealogytree:
https://ctan.org/pkg/genealogytree?lang=en
Niestety, trzeba mieć obycie z LaTeXem. Tu gedcom jest na nic – wszystko trzeba zrobić samemu, ale efekt jest piorunujący.

Proste drzewo w formacie PDF wyprodukuje Pani Gramps:
https://gramps-project.org/introduction-WP/
Też wymaga obycia komputerowego, ale już nie tak zaawansowanego. Wczytuje i wyrzuca gedcom.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GolfistanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-11-2017 - 20:10
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2014
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam,
jeżeli chcesz zrobić wydruk wielkoformatowy :
1. zapisz swoje Drzewo w ikonie Wykresy,
2. w ikonie Raporty będzie zapisane Twoje Drzewo,
3. z Raportów "prześlij" na CD , pendriva lub mailem do swojego punktu xero lub drukarni.

cała operacja potrwa około 30 minut, a później odbierz gotowe Drzewo Smile
Jeżeli chcesz mieć duże i wyraźne (gdy są zdjęcia) zapisuj w dużej rozdzielczości.
Za jedno ze swoich Drzew o wymiarach arkusza 8 m x 1,5 m zapłaciłem 200 zł (kolor).
Pozdrawiam,
Krzysztof.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.742197 sekund(y)