Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wolfspider666Offline
Temat postu: Re: Pierwszy kataster gruntowy Galicji tzw. metryka józefińs  PostWysłany: 07-07-2014 - 00:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-12-2009
Posty: 209

Status: Offline
Z Babic i Nowosielec posiadam tylko księgi gruntowe bez sumariuszy i innych spisów. Niekiedy właśnie wiele nazwisk nie występuje w tej księdze, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby, które nie miały żadnego gruntu (np. chałupnicy). Pracuje obecnie nad książką o wstepnym tytule "Wybrane miejscowości cyrkułu dukielskiego w metryce józefińskiej". Będzie w niej opisane szczególowo 35 miejscowości tego cyrkułu.

_________________
Daniel "Danko" Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Matylda16Offline
Temat postu: Re: Pierwszy kataster gruntowy Galicji tzw. metryka józefińs  PostWysłany: 13-08-2015 - 21:41
Sympatyk


Dołączył: 05-06-2014
Posty: 73

Status: Offline
Do wolfspider666 . Interesuje mnie metryka Józefińska Huty Gogołowskiej. Jeżeli jest to możliwe proszę o odp. jakie informacje są tam zawarte. Pozdr. A.P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MP1982Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-08-2015 - 10:12
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2013
Posty: 260
Skąd: Brzeg (woj. opolskie)
Status: Offline
Witam,

czy Ktoś z Was/Państwa jest posiadaniu Metryki Józefińskiej Rzeszowa?

Jeśli tak, to uprzejmie proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
MP

_________________
Pozdrawiam, Michał P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anna.szOffline
Temat postu: Das Kolonisationswerk Josefs II in Galizien Ludwig Schneider  PostWysłany: 19-09-2017 - 19:22
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2016
Posty: 19

Status: Offline
Witam serdecznie. Poszukuję tej publikacji "Das Kolonisationswerk Josefs II. in Galizien"Ludwig Schneider Poznań 1939. Wiem, iż znajduje się ona na stronie Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, jednak od ponad roku otworzenie tego pliku jest dla mnie problemem. Próbowałam już we wielu programach jak i na wielu komputerach. Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc byłabym bardzo wdzięczna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MP1982Offline
Temat postu: Re: Das Kolonisationswerk Josefs II in Galizien Ludwig Schne  PostWysłany: 19-09-2017 - 20:17
Sympatyk


Dołączył: 05-09-2013
Posty: 260
Skąd: Brzeg (woj. opolskie)
Status: Offline
anna.sz napisał:
Witam serdecznie. Poszukuję tej publikacji "Das Kolonisationswerk Josefs II. in Galizien"Ludwig Schneider Poznań 1939. Wiem, iż znajduje się ona na stronie Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, jednak od ponad roku otworzenie tego pliku jest dla mnie problemem. Próbowałam już we wielu programach jak i na wielu komputerach. Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc byłabym bardzo wdzięczna.

Dobry Wieczór,

Pani Aniu, za pomocą przeglądarki Google Chrome nie otworzy Pani tej publikacji. Proszę spróbować z Internet Explorerem, u mnie działa.

Pozdrawiam,
Michał P.

_________________
Pozdrawiam, Michał P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MundekOffline
Temat postu: Das Kolonisationswerk Josefs II in Galizien Ludwig Schneider  PostWysłany: 19-09-2017 - 20:17


Dołączył: 08-06-2015
Posty: 8

Status: Offline
anna.sz napisał:
Witam serdecznie. Poszukuję tej publikacji "Das Kolonisationswerk Josefs II. in Galizien"Ludwig Schneider Poznań 1939. Wiem, iż znajduje się ona na stronie Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, jednak od ponad roku otworzenie tego pliku jest dla mnie problemem. Próbowałam już we wielu programach jak i na wielu komputerach. Jeśli ktoś mógłby mi w jakiś sposób pomóc byłabym bardzo wdzięczna.
Możliwe, że otwarcie tej książki na stronie internetowej wymaga zainstalowania przeglądarki na komputerze. Choć nie zawsze tak jest. Jeśli podałabyś link do tej strony Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego, gdzie Das Kolonisationswerk... można przeglądać, to byłoby łatwiej to ocenić.
Na innej stronie genealogów pl -Kolonizacja józefińska - archiwum w Wiedniu - jest dyskusja na temat zawartości tej książki. Sądzę, że to właśnie Cię interesuje. Tak się składa, że mam tę książkę i mogę dla Ciebie sprawdzić to co Cię interesuje. Potrzebuję następujących informacji:
1. Nazwę miejscowości, w której mam szukać osób (informacja wymagana),
2. Rok, w którym kolonizatorzy przybyli do Galicji (dobrze jeśli to wiesz, ale nie wymagam tego),
3. Kreis (region w którym ta miejscowość się znajduje (dobrze jeśli to wiesz, ale nie wymagam tego),
4. Imię i nazwisko osoby, której szukasz (informacja wymagana).

Może uda mi się pomóc, ale nie ma pewności.
Pozdrawiam Mundek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu: Das Kolonisationswerk Josefs II in Galizien Ludwig Schneider  PostWysłany: 19-09-2017 - 20:35
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Internet Explorer i smiga
Oto ta pozycja:
http://www.mtg-malopolska.org.pl/images ... eider.djvu

Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anna.szOffline
Temat postu: Das Kolonisationswerk Josefs II in Galizien Ludwig Schneider  PostWysłany: 20-09-2017 - 18:34
Sympatyk


Dołączył: 10-08-2016
Posty: 19

Status: Offline
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź. W Internet Explorer rzeczywiście działa. Zabieram się do szukania wszystkich interesujących mnie nazwisk. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Raf79Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2017 - 20:34


Dołączył: 25-10-2017
Posty: 1

Status: Offline
Witam

Czy ktoś posiada metrykę józefińską wsi Borek Wielki (gm Sędziszów Małopolski)?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jedrek7772Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-01-2018 - 17:53


Dołączył: 29-01-2018
Posty: 1

Status: Offline
Witam. Nie wiem czy w temacie ale może ktoś podpowie gdzie szukać ksiąg wieczystych,własności z Drohobycza,Borysławia z lat 1890-1940 ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Witam serdecznie. Czy oprócz tzw.metryki Józefińskiej i Franciszkańskiej były przeprowadzone jeszcze jakieś w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku ? Chodzi mi o byłe woj. Stanisławowskie. Przeglądałem internet,ale nic nie znalazłem. Może źle szukam? Sad

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grazyna_GabiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 17:25
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Nie wiem czy cos jeszcze bylo.
Troche nazwisk znajdziesz tutaj, glownie Stanislawow i okolice.
http://wujek2.ia.pw.edu.pl/wm/archiwum/ ... 4-1870.pdf

"Aus den Ansiedlungslisten der österreichischen Behörden geht hervor, dass in den Jahren 1782 bis 1785 3216 Familien mit 14669 Personen nach Galizien zogen. Die Einrichtung der Höfe für die Ansiedler konnte mit diesem Ansturm nicht Schritt halten, so dass ab 1785 die Zahl der Aussiedler beschränkt wurde, denn die in Lagern auf Ihre Ansiedlung wartenden Menschen mussten erst auf die Höfe verteilt werden. Dieses dauerte bis 1789 und länger. Aber schon 1790 starb Kaiser Josef II. und damit endete die so genannte josefinische Einwanderung. Eine zweite Einwanderungswelle unter Kaiser Franz führte weit weniger Menschen nach Galizien. Nach 1810 gab es noch eine Einwanderungswelle kleineren Ausmaßes aus dem katholischen Egerland, wodurch unter Anderem die Orte Machliniec, Mariahilf und Felizienthal entstanden sind."

Z powyzszego wynika, ze wiecej nie bylo. Po 1810 roku byla tylko mala
akcja kolonizacyjna z katolickiego regionu Egerland (Czechy), z czego
powstaly miedzy innymi takie miejscowosci jak: Machliniec, Mariahilf i Felizienthal.

Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
benyzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2019 - 18:45
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2013
Posty: 418
Skąd: Kościan
Status: Offline
Dziękuję Gabi za odpowiedź i sprawdzenie. Smile

_________________
Z pozdrowieniami Grzegorz
--------------------------------------------------
Szukam metryk/informacji o Zarzyckich,którzy z zawodu byli szewcami- dawne Stanisławowskie, Tarnopolskie, Lwowskie. Dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawłowski_HenrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2019 - 18:51
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2011
Posty: 393

Status: Offline
był jeszcze III kataster galicyjski w latach 40-tych XIX wieku. Dla Małopolski operaty i co ważne mapy są w Krakowie, Stanisławów ?- to już nie mój obszar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.wolanskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-12-2019 - 19:09
Sympatyk


Dołączył: 05-08-2008
Posty: 57

Status: Offline
Dzień dobry, czy ktoś dysponuje obydwoma katastrami dla:
1. Borzęcin
2. Bobulińce
3. Mateuszówka,
4. Zarwanica ?,
Pozdrawiam,
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.790038 sekund(y)