Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
elnegrocatoOffline
Temat postu: akt slubu- Milewski-Ruda 1791rok ok  PostWysłany: 16-09-2017 - 17:12
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2017
Posty: 56

Status: Offline
Prosze o dokładne tłumaczenie aktu małżeństwa pomiedzy Janem Milewskim a Anna Sobolówną w Rudzie. Nie moge znalezc zadnych informacji o tym skad pochodza wiec moze tu cos bedzie.



https://photos.google.com/share/AF1QipM ... RaOTFfT3F3

lub

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... &cat=89312

_________________
Daniel Milewski


Ostatnio zmieniony przez elnegrocato dnia 22-09-2017 - 20:44, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elnegrocatoOffline
Temat postu: akt slubu- Milewski-Ruda 1791rok  PostWysłany: 18-09-2017 - 10:18
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2017
Posty: 56

Status: Offline
Prosze ponownie

_________________
Daniel Milewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2017 - 11:00
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Tam nic kompletnie nie ma, a ksiądz jedynie był tu prefektem tu prebendarzem. Te miejscowości Skrwilno i Kupnin [albo podobnie] to daleko są? Tak czy siak nazwy te dotyczą tylko udzielającego ślubu. Jeśli ich nie ma w miejscowej parafii, tzn. pojawili się skądś, sugerował bym przejrzenie innych prebend pod tym samym biskupem. Mój pradziad tak przywędrował ponad 100 kilometrów.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elnegrocatoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2017 - 19:20
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2017
Posty: 56

Status: Offline
Dziekuje ale czy moze pan przetłumaczyc słowo w słowo? Mie moge znalezc innych zapisków jak tylko z sumariusza. Możliwe ze przybył z podlaskiego? Jest to ostatnia osoba w moim drzewie i nie moge nic wiecej znaleźc. Wiem tylko że kazde pokolenie niżej to byli gospodarze. Nawet nie mam aktu zgonu obojga, choc przeszukałem 100 lat wprzód dokładnie. Widnieje jakis inny Milewski w Rudzie, który pochodzi spod Augustowa tak dopisano ale zadnych wiecej informacji i nie wiem czy jest spokrewniony. Tak więc proszę o tłumaczenie i ewentualne wskazówki. Wieś Kupnina leżu w Podlaskiem, sprawdziłem to. Ruda natomiast lezy okolo 5km od Skrwilna. Czy zna pan strone ze skanami z Podlaskiego?. Dziękuje serdecznie

_________________
Daniel Milewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2017 - 20:55
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Roku 1791, dnia 7 marca [?????]. Ja, Jan Jasiński, komendarz Skrwilna, wikariusz Kup.. [?], prebendarz … Wawrzyńca w … [?] pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy pracowitymi Janem młodzianem i Anną Sobolówną panną - Milewskimi, poprzedzone trzema zapowiedziami w niedziele ludowi na Bożym Zgromadzeniu wygłoszonych, nie wykrywszy żadnych przeszkód, w przytomności świadków uczciwego Mateusza Ornowski i uczciwy Stanisław Sadowski i inni wiary godni, wszystko dopełniając według
Rytu … [?] Kościoła.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elnegrocatoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-09-2017 - 21:43
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2017
Posty: 56

Status: Offline
dziekuje

_________________
Daniel Milewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.817282 sekund(y)