Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia   PostWysłany: 12-09-2017 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Ten wątek zawiera informacje na temat tej parafii
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Purski_JanOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 12-09-2017 - 22:02
Zasłużony


Dołączył: 12-09-2017
Posty: 3

Status: Offline
Dzień dobry,
Poszukuję informacji lub dostępu do ksiąg parafialnych z Płonki Kościelnej.
Z tej Parafii pochodzą rodziny Roszkowskich (przyd. Bunia) h. Ogończyk oraz Łupińscy (z przekazu rodzinnego przyd. Kruszko?).

Moi przodkowie:

Marcin Roszkowski + Franciszka Perkowska przyd. Suchopiątek h. Ślepowron (córka Jakuba i Elżbiety z Roszkowskich przyd. Chmiel)

Andrzej Roszkowski (syn Marcina) + Marianna Kruszewska przyd. Wągiel h. Abdank (córka Pawła i Marianny z Roszkowskich przyd. Nogay)

Antoni Roszkowski (syn Andrzeja) + Teofila Łupińska przyd. Kruszko? h. Ślepowron (córka Jakuba i ? Płońskiej)

Franciszek Roszkowski (syn Antoniego) + Natalia Wnorowska h. Rola (córka Wincentego i Stanisławy z Nowowiejskich h. Jastrzębiec)

Ireneusz Roszkowski (syn Franciszka) + Halina Obrocka h. Rudnica (córka Kazimierza i Kazimiery z Pieślaków h. Kościesza)

Katarzyna Roszkowska (córka Ireneusza) + Karol Purski h. Kalinowa (mój ojciec)

Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat tych rodzin
Oto mój adres e-mail: janpurski@gmail.com

Jan Purski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 13-09-2017 - 07:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Płonka należy do nieźle rozpracowanych przeze mnie parafii. Zwykle w moich rodzinnych parafiach deklaruje pomoc.
Tylko nie bardzo rozumiem w czym ewentualnie mógłbym pomóc jeśli ma Pan pełny wywód (z przydomkamii) od współczesności po bodaj 4x pra Marcina Roszkowskiego i Franciszkę Perkowską (ich ślub w 1805 roku) Nie mam subskrypcji u Minakowskiego ale z tego co dostępne niezalogowanym co najmniej do Antoniego wszystko jest jasne. włącznie z wpisami w wikipedi
Andrzej z Kruszewska ożenił sie w Sokołach w 1833.
Tyle ustaliłem w pół godziny
Proszę napisać czego Pan nie wie bo nie chciałbym ślepic bez potrzeby.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Purski_JanOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 13-09-2017 - 15:22
Zasłużony


Dołączył: 12-09-2017
Posty: 3

Status: Offline
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Szukam dat urodzin, ślubów i śmierci członków rodziny (Marcina, Andrzej, Antoniego), oraz ojca, dziadków itd. Marcina Bunia-Roszkowskiego, bo na nim ślad się urywa, a być może w księgach jest imię i nazwisko jego pierwszej żony oraz ojca i matkę Teofili Łupińskiej (która miała podobno same siostry) - o tej linii rodziny nie wiem zupełnie nic.

Z góry dziękuję za pomoc

Jan P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 13-09-2017 - 20:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Witam
Zacznę od złych wiadomości.
Przodków Marcina raczej się nie znajdzie. Ksiegi chrztów Płonki zaczynaja się dopiero od 1771 roku a wszystko wskazuje na to że Marcin urodził się sporo wczesniej.
Jedyna sensowna droga to znaleźc akt zgonu Marcina może akurat wpisali imiona rodziców a nie dosyc powszechne sformułowanie " rodzice nieznani".
Bez chęci ale spróbuje poszukać tego zgonu Szukanie zgonów to troche totolotek bo nie wiadomo ile lat poszukiwany żył Jesli zmarł po 1825 to mam spore szanse ten zgon odnaleźc . Jesli natomiast przed 1825 to trzeba by jechac do Płonki.
Jest jeszcze wariant przeszukiwania sumariusza tyle że w nim Marcinów Roszkowskich będzie kilku i jest to wtedy zwykle wywód tylko hipotetyczny.
Podobnie zła informacja dotyczy pierwszego ślubu Marcina . Nie było go w Płonce , Sokołach i Kobylinie. Rachunek prawdopodobieństwa wskazuje na Poświetne a z tej parafii ksiag z tych lat nie ma .
Poczawszy od Marcina do wpółczesnosci nie powinno byc problemów, rutynowe szukanie. Trochę skanów mam.
Jednak proponuje rodzaj kooperacji w postaci Pańskiego czynnego współuczestnictwa w kwerendzie
Jest taki portal Projekt Podlasie .
https://projektpodlasie.pl/
Ich ambicja jest indeksowanie podlaskich ksiag.
http://www.indeksy.projektpodlasie.pl/
Płonka jest w sporym stopniu zindeksowana Urodziny do 1840 a śluby nawet do
1876.
Żeby przeglądac trzeba sie zalogować. Ja programowo sie nie loguje jesli nie musze Niech Pan to uczyni ( to Pana przodkowie) i spróbuje poszukać indeksów urodzin Amdrzeja i może Antoniego (powinien sie załapać przed 1840) oraz ślub Antoniego . Skanu dokumentu ślubu Andrzeja niestety nie mam . Można go zamówic w AP w Białymstoku (albo u mormonów). Mikrofilm Sokoły rok 1833 akt numer 9 (prawdopodobnie bo pisze z własnych notatek , niech przed zrobieniem skanu sprawdzą )
Jesli chodzi o zgony to z powodów które opisywałem przy Marcinie nie pomogę. Jest to czasochłonne szukanie w ciemno a na dodatek ksiegi Płonki przez liczne lata były prowadzone niechlujnie i nie posiadają corocznych alfabetycznych spisów.
Pozdrawiam
Jerzy Jamiołkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Purski_JanOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 14-09-2017 - 00:01
Zasłużony


Dołączył: 12-09-2017
Posty: 3

Status: Offline
Bardzo Panu dziękuję za wskazania i rady.
Nawiązałem już kontakt i będę pomagał w indeksowaniu ksiąg, dzięki czemu z pewnością znajdę moich przodków oraz przysłużę się również innym.
Jeżeli chodzi o Marcina Roszkowskiego, to według aktu małżeństwa z 1805r. z Płonki Kościelnej, ożenił się on z Franciszką Perkowską, w wieku 48 lat (wdowiec). Franciszka Perkowska była znana wpisana w naszym drzewie genealogicznym od zawsze. Akt ten wskazywałby, że Marcin urodził się 1756/57, a z innych źródeł posiadam jeszcze 1758. Może to pomoże w poszukiwaniu aktu zgonu, za co BARDZO DZIĘKUJĘ.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcony czas

z wyrazami głębokiego szacunku

Jan Purski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 14-09-2017 - 06:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Znakomicie że chce Pan byc aktywnym w genealogii
Natomiast co do zgonu Marcina te wszystkie informacje znam bo sam to indeksowałem (a propos- skan tego ślubu mogę wysłać , tu widać jak na dłoni korzyści z indeksowania ). Niestety ale te informacje nie pomagają w przewidzeniu kiedy Marcin zmarł. Trzeba niestety szukać rok po roku. Niech Pan się zorientuje jakie sa plany indeksacji Płonki bo na razie zgony nie są ruszone.To jednak tylko rada bardziej generalna bo jak obiecałem zgonu Marcina poszukam
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GrodasOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 02-12-2020 - 09:09
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2013
Posty: 52
Skąd: Łapy
Status: Offline
Zapraszam do kontaktu osoby szukające w parafii w Płonka Kościelna. Posiadam wszystkie skany ksiąg z tej parafii.

_________________
Pozdrawiam, Dobrzyński Jakub
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AleksandraK_WrotaOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 06-05-2023 - 08:20


Dołączył: 18-02-2023
Posty: 3

Status: Offline
Dzień dobry,

dzięki indeksom na Genetece Genealodzy udało mi się zbudować część drzewa dla przodków mojego pradziadka Władysława Olszewskiego natomiast przyszedł czas, że bardzo chciałabym udokumentować wydarzenia scanami dokumentów, gdyż też jestem ciekawa dodatkowych informacji w nich zapisanych.

Śledzę od dłuższego czasu wpisy pojawiające się na Forum Genealodzy.pl o parafii Płonka Kościelna, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać w sprawie moich indywidualnych poszukiwań.

Chciałabym prosić o pomoc na początek w dotarciu do pierwszego ważnej dla mnie metryki tj. aktu małżeństwa
Pawła Józefa Olszewskiego, syna Franciszka i Marianny Bielickiej i Julianny Roszkowskiej, córki Piotra i Petroneli - akt nr. 2 z 1864, Roszki Wódźki, par. Płonka Kościelna.

Paweł Józef Olszewski ur. 1844 w Roszkach Leśnych występuje w części innych indeksów jako Józef i chciałabym m.in. to zweryfikować.

Mój pradziadek Władysław Olszewski urodził się w 1870 w Kruszewie Wypychach, par. Sokoły choć większość dzieci (Pawła) Józefa i Julianny rodziła się w par. Płonka Kościelna. Niestety akurat indeksu aktu urodzenia Władysława nie znalazłam.

Czy mogę również prosić o pomoc w dotarciu do aktu urodzenia 52 Julianny z 1844, Roszki Wódźki i Pawła Józefa, akt 12 z 1844, Roszki Leśne?

Dziękuje,
Pozdrawiam, Aleksandra Kuczynska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GrodasOffline
Temat postu: Płonka Kościelna, parafia  PostWysłany: 06-05-2023 - 08:57
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2013
Posty: 52
Skąd: Łapy
Status: Offline
Proszę do mnie napisać na Facebook: https://www.facebook.com/DobrzynskiJakub21


Poradzimy.

Pozdrawiam, JD.

_________________
Pozdrawiam, Dobrzyński Jakub
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.535410 sekund(y)