Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
popoludnicaOffline
Temat postu: Akt urodzenia prawosławnej prababci  PostWysłany: 09-09-2017 - 19:02
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 26

Status: Offline
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu na język polski lub maszynową cyrylicę. Po długich poszukiwaniach *wydaje mi się*, że odnalazłam moją prababcię imienniczkę w prawosławnej cerkwii. Do tej pory wszystkie rosyjskie akty odcyfrowałam we własnym zakresie, ale w tym przypadku nie daję rady.. Bardzo mi zależy na wyciągnięciu z tej metryki każdego szczegółu, gdyż niestety akt małżeństwa babci (rzymskokatolicki!) jest bardzo zwięzły.

Dane prababci:

Anna Możarowska (W innych aktach Mażarowska, Mazur, Mozar, Nazarowska)
Ojciec Stefan Możarowski
Matka Paraskiewa Semeniuk
Miejscowość Bereżce, koło Krzemieńca

Metryka (lewa i prawa strona wpisu w księdze)
https://www.dropbox.com/s/dwbpv3n8big3m ... .jpeg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/2cbskqvt7ywx7 ... .jpeg?dl=0

[Zdaję sobie sprawę że zdjęcie monitora wykonane w czytelni FS może utrudniać tłumaczenie, niestety w najbliższym czasie nie jestem w stanie naprawić tego błędu.]

Pozdrawiam serdecznie,

Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
popoludnicaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2017 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 26

Status: Offline
Bardzo dziękuję DW za przetłumaczenie. Może komuś pomoże w odcyfrowaniu struktury ukraińskich metryk (1) miejsce, zawod, rodzice, wyznanie 2) chrzestni 3) udzielający chrztu).
Ja poległam, ale traktuje to jako pożywkę do nauczenia się tej alternatywnej cyrylicy.

Miasteczka Bereżec zwolniony do rezerwy szeregowy 31 Słońskiego (albo Płońskiego - DW ) Pułku Dragonów Stefan Sewerianow Mażarow (lub Madiarow - DW) i jego ślubna żona Paraskiewa Gregoriewa oboje prawosławni
Chłopi m. Bereżec Łukian Jakowlew Nepryckij i Nowgorodzkiej guberni, tegoż powiatu w. Uskabwi Tatiana Ignatiewa żona Iwana Wasiliewa.
Parafialny kapłan Hipolit Gajewski (jest jeszcze co to za kapłan, ale nie znam się na prawosławnym duchowieństwie - DW)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.526865 sekund(y)