Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
agnes.gt28Offline
Temat postu: Pawelska Emilia, Jahn Helena z d. Pawelska  PostWysłany: 06-09-2017 - 22:29
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2016
Posty: 18

Status: Offline
Tematr: "Emilia Pawelska, Helena Jahn z d. Pawelska"*

Witam serdecznie,

Poszukuję osób, którę mają w swoich korzeniach Panią Emilię Pawelską i/lub Helenę Jahn z d. Pawelska.

Nie wiem jakie było pokrewieństwo między tymi Paniami.

Helena Jahn z d. Pawelska była żoną właściciela ziemskiego we wsi Łowce w obecnym woj. podkarpackim. W folwarku przebywała również Emilia Pawelska. Lokajem tych pań mój pradziadek Antoni Gilarski.

Wiem, że Panią Emilię Pawelską woził dorożką do kościoła w Łowcach. Była ona osobą bardzo religijną i bardzo ładną. Niestety nie posiadam więcej informacji.

Mam tu na myśli czasy do 1939 r. Jeżeli ktokolwiek może mi pomóc, to z góry dziękuję.

Nie ukrywam, że poszukuję wspomnień i fotografii, na których może być ktoś z członków mojej rodziny (pradziadek był lokajem we dworze, a moja prababcia kucharką, z koeli babcia bywała tam bardzo często i się bawiła) Moje poszukiwania genealogiczne nauczyły mnie, że czasami mamy zdjęcia, na których nie wiemy kto jest.

Będę wdzięczna za pomoc i kontakt.
Agnieszka Gałuszka

* moderacja tematu [Sianin_1948]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.632251 sekund(y)