Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
IndanOffline
Temat postu: Prośba o pomoc z geografii parafii litewskich  PostWysłany: 06-09-2017 - 19:45
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2016
Posty: 42

Status: Offline
Witam,
Pytałem niedawno o Miejscowość Montwiłłów. Niestety podpowiedzi nie zaprowadziły mnie do właściwej prafii, dopiero przeglądanie po kolei roczników ze wszystkich parafii dało wynik.
Okazuje się że leżała gdzieś w parafii Krakawskiej, podobnie jak Montwidów.
Tu pojawia się problem bo inne poszukiwane osoby też odnalazły się w tej parafii ale urodzone w miejscowości Warniszki
https://www.dropbox.com/s/2k7u8j6rgvq9fi1/1871_12_16_Adela_Norwillo_Eufrozyny_I_Ludwika_u.jpg?dl=0
Miejscowość taką odnajduję jednakże albo bardzo daleko od parafii Krakawskiej lub w sąsiedniej - 5km na południe od Radziwiliszek.

Problem polega na tym, że nie bardzo wiem, gdzie szukać aktu ślubu, zakładając, że Panna była z innej parafii, bo aktu ślubu w parafii Krakawskiej nie ma.
Nie wiem nawet jak zadać pytanie o kwerendę do archiwum, gdyż na zapytanie wszystkie parafie +/- 30 lat mnie nie stać.

Jakieś sugestie doświadczonych kolegów dla amatora?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-09-2017 - 22:09
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Wydaje mi się, że fragment księgi, który Pan zamieścił pochodzi z parafii Kroki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kroki_(Litwa)

Akt powstał w 1871 roku, a w tym czasie przez Kroki przebiegała już linia kolejowa do Lipawy na Łotwie. Linia biegła przez Radziwiliszki. Pobliskie parafie na tym odcinku to Poszuszwie, Hrynkiszki i Bejsagoła. I tam bym szukał.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tylingo_BozenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2018 - 17:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2012
Posty: 18

Status: Offline
Witam !
Mam wielką prośbę o pomoc. Moi przodkowie o nazwiskach Zdanowicz, Wysocki, pochodzili ze wsi Biała Waka i Wojdaty. Oficjalnie to parafia Stare Troki i tu zawierali związki małżeńskie. Urodziny dzieci zgłaszali do parafii św. Stefana w Wilnie i później do parafii Wszystkich Świętych też Wilnie.
Niestety, nie mogę trafić na ślad gdzie (do której parafii zgłaszali zgony). Może ktoś z Was potrafi mi pomóc…… Bardzo proszę o choć małą wskazówkę.
Piszę w tym wątku, bo chyba tematycznie najbardziej tu pasuje.
Pozdrawiam.
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mlszwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2018 - 17:46
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 819
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
A jakie to lata?

W pierwszej połowie XIX wieku często się zdarzały pochówki bez księdza, bo to kosztowało. I wtedy nie ma wpisów w księdze pogrzebionych.

Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tylingo_BozenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2018 - 18:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2012
Posty: 18

Status: Offline
Chodzi mi o lata 1800-1900. Indeksując Wilno i okolice zwracam uwagę na miejscowość. Kilka zgonów z tych wsi znalazłam, ale to rzadkie przypadki. Już nawet nie chodzi mi o te "moje" nazwiska, tylko o innych też. Przecież gdzieś ich musieli pochować.
Bożena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.499986 sekund(y)