Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawel.dyda
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2017 - 21:19
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 31-07-2010
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wyjdzie pewnie trochę nie w temacie. Znalazłem kiedyś coś takiego:
http://sinicynsemja.ucoz.ru/index/suvalkskaja_gub/0-99

Pomimo usilnych starań nie doszłem skąd oni to wzięli. Może właśnie ze spisu?

_________________
Pozdrawiam,
Paweł.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2017 - 22:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
pawel.dyda napisał:
Wyjdzie pewnie trochę nie w temacie. Znalazłem kiedyś coś takiego:
http://sinicynsemja.ucoz.ru/index/suvalkskaja_gub/0-99

Pomimo usilnych starań nie doszłem skąd oni to wzięli. Może właśnie ze spisu?


Znalazłam skąd. To z ksiąg metrykalnych, cerkiew prawosławna.

18. Анатолий [asinicyn] (17.08.2017 19:41)

Все списки составлены на основании записей в метрических книгах православных церквей в Царстве Польском до 1914 года и после.
http://sinicynsemja.ucoz.ru/gb

---
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
popoludnicaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2017 - 23:26
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 26

Status: Offline
Ciekawy artykul na temat powszechnego spisu imperium rosyjskiego znajduje sie tutaj.
Przeklejam ponizej spis miejscowosci dla ktorych zachowaly sie kwestionariusze osobowe w archiwum kijowskim. Bardzo interesuje mnie Khodorkov, niestety archiwum nie jest dostepne w formie cyfrowej, a Kijow odlegly.

Berdychev 487 volumes for Berdychev County 111 volumes for the town of Berdychev 156 towns & villages including towns of Radziwilovka, Brusilov, Belopole, Pyatigorka, Kashperovka, Kazatin, Belilovka, Samgorodok, Novaya & Staraya Priluka, Bakhnovka, Pogrebishche
Cherkassy 33
Chigirin 100
Kanev 256
Kiev 25 volumes for Kiev County 38 volumes for the city of Kiev Only villages of Kiev County
Lipovets 185 60 towns & villages including towns of Lipovets, Ilyintsy, Dashev, Kitaygorod, Tsibulev, Monastirishche, Yustingrad, Sarny, Balabanovka, Lukashevka
Radomysl 634 175 towns including towns of Radomyshl, Dymarka,Chernobyl, Khabno, Gornostaipol,Malin, Annopol, Ivanov
Skvira 394 101 towns including towns of Pavoloch, Skvira( 41 files), Bolodarka, Novofastovka, Ruzhin, Vcheraisheye, Romanovka, Borshchagovka, Kornin, Khodorkov
Tarashcha 103 41 towns icluding towns of Tarashcha, Stavishcha, Zhashkov, Tetiev
Uman 529 134 towns including towns of Talnoye, Uman, Torgovitsa
Vasilkov 426 Including towns of Vasilkov and Belaya Tserkov ( 49 files)
Zvenigorodka 31




* Moderacja (c.k) Dla przypomnienia Regulamin:

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).

o. Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem.
- Zasada ta będzie rygorystycznie przypominana przez Administratora i Moderatorów. Nieprzestrzeganie jej sankcjonowane będzie ostrzeżeniem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem. Instrukcja jak to zrobić
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
popoludnicaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2017 - 08:58
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2017
Posty: 26

Status: Offline
Jeszcze inne szczątki rosyjskiego censusu znajdują sie w zasobach mormonow: https://www.familysearch.org/search/cat ... d%3A823157 (gubernia Tobolsk, głęboka Rosja). Niestety tylko to.




* Moderacja (c.k) Dla przypomnienia Regulamin:

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).

o. Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem.
- Zasada ta będzie rygorystycznie przypominana przez Administratora i Moderatorów. Nieprzestrzeganie jej sankcjonowane będzie ostrzeżeniem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem. Instrukcja jak to zrobić
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Majtka_ŁukaszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2017 - 09:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-10-2016
Posty: 295

Status: Offline
Czy zachowało się coś z guberni wileńskiej? Szukam głównie z powiatu Oszmiana. Może ktoś z Was coś wie na ten temat?

Pozdrawiam,
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel.dyda
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2017 - 14:02
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 31-07-2010
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Irena_Powiśle napisał:
pawel.dyda napisał:
(...)
http://sinicynsemja.ucoz.ru/index/suvalkskaja_gub/0-99

Pomimo usilnych starań nie doszłem skąd oni to wzięli.(...)


Znalazłam skąd. To z ksiąg metrykalnych, cerkiew prawosławna.
(...)


Dziękuję Pani Ireno.
Niemniej tylko częściowo odpowiada to na moje pytanie Smile

Drugą kwestią jest skąd oni wzięli te księgi? Podobno z polskich archiwów, ale wygląda na to, że nie z SzwA.
A wnioskuję po tym, że to co można znaleźć w Suwałkach jako prawosławne, to w ogóle nie jest jedna cerkiew: księga z 1884 pochodzi z innej cerkwi niż ta z 1885, a obie nie mają nic wspólnego z księgą z roku 1888. Co gorsza we wcześniejszych latach w ogóle znalazłem archiwa cerkwi grecko-rosyjskiej...

Może w papierowym archiwum mają porządek, ale wątpię bo sygnatury wskazują na co innego.

W ten sposób, z trzech interesujących mnie osób wymienionych w cytowanym przeze mnie źródle nie znalazłem nikogo, za to w 1884 znalazłem jeszcze jedną siostrę mojego prapradziadka. Cóż, w genealogii trzeba cierpliwości Smile

_________________
Pozdrawiam,
Paweł.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-08-2017 - 16:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2210

Status: Offline
Nie znam skąd te księgi i te dane. Zauważyłam że dane z miejscowosci są bardzo niepełne. Może posiada ten założyciel strony częściowo jakieś kopii ksiąg metrykalych? Z tego co jeszcze zauważyłam - odpowiada na pytania i w tych odpowiedzi dane trochę szersze niż informacja z ksiąg metrykalnych.

Ze swojej strony też wnioskuję jednym znalezionym źródłem rosyjskim. Nie znam w jakim temacie to pomieścić i nie znam czy przyda się czy nie.
Jest to kopii wydanych telegramów z różnych państw - spis obywatele imperium, znajdujących na terytorium strony przeciwnej na początek I WŚ. Są tu wiele nazwisk, moim zdaniem 60% to osoby pochodzenia żydowskiego, reszta polskich i rosyjskich.
W niektórych danych jest napisane skąd ta osoba.
Oczywiście że jest to w języku rosyjskim, nie jest to scan, dlatego trzeba uważać że nazwiska mogą być napisane z błędami.

Ciekawe jest czytać niektóre zdania, np Кроненбергъ Жакъ изъ Варшавы, Антверпенъ, проситъ выслать денегъ.

МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХЪ ДѢЛЪ. Списокъ русскихъ подданныхъ, застигнутыхъ войною за границей. Выпускъ I (съ 26 Іюля по 19 Августа 1914 года). Выпускъ II (съ 20 Августа по 4 Сентября 1914 года). Выпускъ III (съ 3 по 16 Сентября 1914 года). Выпускъ IV (съ 13 по 30 Сентября 1914 года).
http://personalhistory.ru/papers/%D0%A1 ... %D0%B9.htm
tu są e-oryginały
http://elib.shpl.ru/ru/nodes/20455-spis ... ey-pg-1914

- - -
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.852712 sekund(y)