Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Baczynska_JustynaOffline
Temat postu: Akt urodzenia - Stanisław Szewczyk - Świerże Górne  PostWysłany: 16-08-2017 - 21:43
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2016
Posty: 23

Status: Offline
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w przetłumaczeniu aktu ur. mojego prapradziadka Stanisława. Głównie zależy mi na dokładnej dacie urodzeniu i ew. wieku rodziców. Rodzice to Józef i Józefa Włodarczyk.

akt nr 93:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1407440
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: Akt urodzenia - Stanisław Szewczyk - Świerże Górne  PostWysłany: 17-08-2017 - 07:34
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Baczynska_Justyna napisał:
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w przetłumaczeniu aktu ur. mojego prapradziadka Stanisława. Głównie zależy mi na dokładnej dacie urodzeniu i ew. wieku rodziców. Rodzice to Józef i Józefa Włodarczyk.

akt nr 93:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1407440


N93
Majdany
Stanisław Szewczyk

Działo się we wsi Świerżach dwudziestego dziewiątego września /jedenastego października/ tysiąc osiemset siedemdziesiątego czwartego roku o godzinie drugiej po południu. Stawili się Józef Szewczyk trzydzieści lat mający włościanin rolnik w Majdanach zamieszkałych w obecności Stanisława Marudy trzydzieści lat mającego i Pawła Majkowskiego trzydzieści sześć lat mającego włościan rolników w Hinowie zamieszkałych i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając że urodził się on w Majdanach dwudziestego września /drugiego października/ bieżącego roku o godzinie dziewiątej wieczorem z prawowitej jego żony Józefy z Włudarczyków trzydzieści lat mającej. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym odprawionym w dniu dzisiejszym nadano imię Stanisław, a chrzestnymi jego byli Stanisław Maruda i Anastazja Paczyńska. Akt ten oświadczającemu i świadkom nieumiejącym pisać przeczytano przez nas tylko podpisano.

Ks. Komorkiewicz

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.348957 sekund(y)