Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lauraignatowiczOffline
Temat postu: poszukuje przodka ktorego nigdzie nie mozna znalesc  PostWysłany: 13-08-2017 - 16:43
Sympatyk


Dołączył: 24-06-2016
Posty: 42

Status: Offline
Hej,
mam nadzieje ze ktos by mogl mi pomuc. dam troche info na temat mojego problemu zebyscie bardziej rozumieli i lepiej mogli pomuc.
wiec, znalazlam stare zdjecie w mojego dziadka domu, gdzies z okolo roku 1800.
bylam na myheritage, i akurat znalazlam ze kots dodal zdiecie tej samej osoby pod kims kto sie nazywal Thomas Drwiega.
I to sie bardzo sprawdzalo, dlatego ze moja babcia pochodzila z rodziny co mieli nazwisko drwiega. ale to z komplikowane, dlatego ze jej rodowe rodzice sie ja nie opiekowali, tylko jej wujkowie sie opiekowali. jej wujek mial nazwisko drwiega. ja naprawde nic nigdzie nie moge znalesc na temat jej wujkow, tylko to co na grobie jest napisane.
I jakos do tego wszystkiego dochodzi ten Thomas Drwiega, jakis przodek w moim drzewie. on mial rodzenstwo, oni wszyscy wyjechali do ameryki w ich latach, wiec bardzo latwo bylo mi znalesc info na temat ich i ich dzieci itd. ale ten Thomas jest jedyny co BYC MOZE nie wyjechal do ameryki i zostal w Sanoku.... i dlatego ja ani troche nie umiem na nim znalesc info.
to jest jedyna osoba ktora by mogla mi wypelnic drzewo do mojej babci zeby znalesc z kad ona pochodzila.
co byc mogla zrobic? more ktos mi pomuc?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu: poszukuje przodka ktorego nigdzie nie mozna znalesc  PostWysłany: 13-08-2017 - 18:26
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Czyli był Tomasz Drwięga i masz jego zdjęcie. Znalazłaś je poza granicami i przypuszczasz, że to członek rodziny, który nie wyjechał do Ameryki, czy tak?
W genetece jest dużo nazwiska Drwięga w Sanoku, nawet Tomasz nie raz się pojawia:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... te=&exac=1

Powinnaś napisać co Cię łączy z tym nazwiskiem. Babcia? Co o niej wiesz? Może w ten sposób ktoś pomoże.
Widać, że pisałaś w kilku wątkach, ale trzeba by to wszystko przeczytać, żeby może coś zrozumieć o co Ci może teraz chodzić. Jak Ci łatwiej możesz opisać po angielsku swój problem, tutaj jest wątek w obcych językach także. ale wszystko w jednym miejscu i najlepiej pełne informacje, babcia Drwięga, ale co wiesz wiecej, nic z geneteki nie pasuje?
Jakiego przodka właściciwie poszukujesz?



Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mmaziarskiOffline
Temat postu: poszukuje przodka ktorego nigdzie nie mozna znalesc  PostWysłany: 13-08-2017 - 18:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-03-2008
Posty: 1015
Skąd: Jasło
Status: Offline
W 1800 roku nie było jeszcze fotografów w Sanoku.Przypuszczam,że zdjęcie jest z 1900.
Jest dwa śluby Tomaszów Drwięgi.Jeden w 1892,drugi w 1895.Może któryś z nich jest twoim dziadkiem.
W 1923 emigrował z Sanoka Tomasz Drwięga urodzony około 1871.Miał wtedy 51 lat i mógł zostawić
rodzinę w Polsce lub jej część,może właśnie twoją babcię.
Wielu emigrantów wracało do Polski wraz z zarobionymi pieniędzmi.

_________________
MMaziarski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-08-2017 - 18:18
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Sporo osób ,o nazwisku Drwięga, wypłynęło do USA,
z Posada powiat Sanok,woj.podkarpackie.
Posada (dawniej Posada Olchowska) –dzielnica miasta  Sanoka.
Również Posada Dolna i Górna powiat Sanok.

Tomasz Drwiega (Drwięga),robotnik, lat 51 żonaty,Sanok, płynął 3 razy w 1913,1921, oraz 7 sierp.1923 roku
żona Maria Drwiega,ślub 1895 (ona 21,on 22 lata)
płynie do brata Józefa Drwiega w Pullman,11208 Laughle Ave.Illinois,USA
Nr 16 na liście
pobyt w szpitalu
https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1

https://www.libertyellisfoundation.org/ ... cGciOw==/1
Przejrzyj:
ślub 1895 (ona 21,on 22 lata)
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... =&to_date=
Urodzony 1872 rok
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.945739 sekund(y)