Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Konrad_KonradOffline
Temat postu: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 10-08-2016 - 22:35
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 120

Status: Offline
Witam,

Chciałbym uprzejmie spytać czy znajdę informacje/dokumenty o tejże miejscowości w bazach internetowych lub gdziekolwiek indziej, ponieważ jak na razie nic nie mogę wyszukać w internecie?

Z góry dziękuję za pomoc,
Konrad Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
annaurgaczszczesnaOffline
Temat postu: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 19-04-2017 - 18:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2013
Posty: 68

Status: Offline
W Archwium Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej Smile

Moje nazwiska stamtąd (I połowa XIX wieku) to Kaczmarczyk i Filas.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Korbiel_michałOffline
Temat postu: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 19-04-2017 - 21:32
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2012
Posty: 54

Status: Offline
Cześć
Mam taką książkę "Paczółtowice" Dzieje kościoła parafialnego od średniowiecza po czasy współczesne. Autor: Teresa Małkowska-Holcerowa - Kraków 1998. Chcesz coś z niej wiedzieć?

A tu link do map z 1848 roku.
http://szukajwarchiwach.pl/29/280/0/4.1 ... 1#tabSkany

Michał

_________________
Zapraszam na moją stronę: www.nielepice.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Konrad_KonradOffline
Temat postu: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 19-04-2017 - 23:09
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 120

Status: Offline
Dzięki pięknie za zainteresowanie! Wink

Ani już odpisałem na pw., natomiast Michale w tamtym roku zakupiłem tą książkę w stanie używanym, za dużo to w niej nie pisze o historii tamtejszej ludności - więcej o kościele, tak jak to sugeruje tytuł.

Mapki też już przeglądałem, ale nie mogę skonfrontować ją z obecnym położeniem miejsca zamieszkania moich dziadków, a wcześniej pradziadków Smile

_________________
Pozdrawiam Konrad

Szukam i posiadam informacje o: Cader, Król, Pączek, Gąsiorek, Piechota, Tumidalski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
annaurgaczszczesnaOffline
Temat postu: Re: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 20-04-2017 - 09:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2013
Posty: 68

Status: Offline
Korbiel_michał napisał:
Cześć
Mam taką książkę "Paczółtowice" Dzieje kościoła parafialnego od średniowiecza po czasy współczesne. Autor: Teresa Małkowska-Holcerowa - Kraków 1998. Chcesz coś z niej wiedzieć?

A tu link do map z 1848 roku.
http://szukajwarchiwach.pl/29/280/0/4.1 ... 1#tabSkany

Michał


Witam serdecznie,

gdyby dało się jakoś sprawdzić w książce czy występują nazwiska Kaczmarczyk i Filas, to byłabym wdzięczna.

Jest jeszcze jedna książka o tej wsi: Wieś Paczółtowice Józef Louis (z XIX wieku).

Pozdrawiam
Ania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Korbiel_michałOffline
Temat postu: Re: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 20-04-2017 - 22:06
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2012
Posty: 54

Status: Offline
Nie występują w książce. A w spisie ludności z 1792 sprawdzałaś?
Michał

_________________
Zapraszam na moją stronę: www.nielepice.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
annaurgaczszczesnaOffline
Temat postu: Re: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 21-04-2017 - 09:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2013
Posty: 68

Status: Offline
Dziękuję. Tak w spisie w ogóle nie ma takich nazwisk, a w 1829 roku biorą ślub. Musieli zatem w ciągu tych trzydziestu kilku lat przybyć.

Pozdrawiam
Ania

Korbiel_michał napisał:
Nie występują w książce. A w spisie ludności z 1792 sprawdzałaś?
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ApisOffline
Temat postu: Re: Paczółtowice, pow. krakowski, woj. małopolskie.  PostWysłany: 06-08-2017 - 15:35
Sympatyk


Dołączył: 22-05-2008
Posty: 73
Skąd: Krzeszowice / Małopolska
Status: Offline
Aniu, mogę pomóc w tej kwestii gdyż trochę rozpracowałem tę parafię... Nazwiska Filas nie spotkałem ale Kaczmarczyk to nazwisko ukształtowało się na trwałe na początku XIX wieku, prawdziwe nazwisko tej rodziny to Dubski (rzadko Dupczyk). W księgach XVII/XVIII wieku zazwyczaj byli opisywani jako Dubski alias Kaczmarzyk, Kaczmarzyk alias Dubski.. Rodzina w tamtych czasach raczej chłopska... ale pierwszym dziedzicem wsi Paczółtowice był chyba w XIV wieku Jaszek Dubski z Dubia... może zubożeli...?

_________________
Genealogia rodzin regionu Ziemi Krzeszowickiej: Krzeszowice, Czatkowice, Tenczynek, Morawica, Nowa Góra, Zalas, Paczółtowice i okolic.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
annaurgaczszczesnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2017 - 14:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-10-2013
Posty: 68

Status: Offline
Dziękuję, napiszę na pw.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.825064 sekund(y)