Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
magdalenn98Offline
Temat postu: Bartnicki Józef - szukam jego przodków  PostWysłany: 21-07-2017 - 17:00


Dołączył: 29-07-2016
Posty: 7

Status: Offline
Temat: "Szukam przodków Józefa Bartnickiego"*

Witam
Szukam przodków Józefa Bartnickiego, syna Wojciecha i Agaty z Grzyboskich. Dotarłam do jego ślubu w 1829r z Petronelą Brzezińską w parafii Grabów (województwo łódzkie). Józef miał wtedy 34 lata, czyli urodził się w 1795 roku, jednak w parafii obecne są akta od 1812 roku. Nie mam pojęcia jak dotrzeć do dalszych przodków. Może ma ktoś jaksieś rady?

* moderacja tematu [Sianin_1948]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
majkussOffline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 21-07-2017 - 18:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-08-2012
Posty: 293

Status: Offline
W jego akcie ślubu podano także jego miejsce urodzenia - Łęki. Pewnie chodzi tu o Łękę w parafii Błonie. Według zindeksowanych metryk urodził się tam w marcu 1793 roku Józef Bartniak - syn Wojciecha i Agaty. Myślę, że warto brać pod uwagę inne formy nazwiska rodziny - nie koniecznie tylko Bartnickich.

_________________
Pozdrawiam,
Maciej Majewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalenn98Offline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 21-07-2017 - 19:27


Dołączył: 29-07-2016
Posty: 7

Status: Offline
Dziękuję bardzo za pomoc Smile A skąd Pan wie, że w marcu, skoro nie ma skanu? I znowu mój ślad się urywa...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
majkussOffline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 21-07-2017 - 19:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-08-2012
Posty: 293

Status: Offline
W genetece, obok wyniku chrztu Józefa Bartnika, po prawej stronie, w kolumnie uwagi po najechaniu kursorem na żółty prostokąt z niebieską literką "i" wyświetla się informacja dodatkowa zawierająca między innymi datę - 20 marca (nie wiem czy chrztu czy urodzenia).

_________________
Pozdrawiam,
Maciej Majewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalenn98Offline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 21-07-2017 - 20:32


Dołączył: 29-07-2016
Posty: 7

Status: Offline
Rozumiem, zaraz sprawdzę, bo teraz korzystam z telefonu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalenn98Offline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 22-07-2017 - 11:17


Dołączył: 29-07-2016
Posty: 7

Status: Offline
Niestety mój trop znów zaginął. Znalazłam jedynie akt zgonu Wojciecha z 1829 roku, parafia Błonie i jego żony Agaty z 1848 roku, też parafia Błonie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krupabeataOffline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 22-07-2017 - 15:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-03-2016
Posty: 104

Status: Offline
witam Agata raczej nie jest żoną Wojciecha tam widnieje 4miesiące przenosząc się do aktów urodzeń jest to nr2 z 1848r.
A może matką będzie jedna Agata Grzybek problem w tym, że sa dwie akt 2 1756, i akt bez nr z 1765
pozdrawiam Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bartnicki_JerzyOffline
Temat postu: Szukam przodków Józefa Bartnickiego  PostWysłany: 27-07-2017 - 10:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-04-2007
Posty: 10

Status: Offline
Witam.
Posiadam informacje na temat Józefa Bartnickiego. Interesuje mnie to nazwisko. Proszę o kontakt na priv.
Jerzy Bartnicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.528064 sekund(y)