Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
StachoOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 03-11-2016 - 11:14


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 8

Status: Offline
Do autora indeksu VILLA POPŁAWY
Jak wynika z zamieszczonych nazwisk osób żyjących w XIX wieku (Państwowe Archiwum Historyczne w Wilnie) mamy wspólnych przodków. Dotyczy to osób o nazwisku Paradowicz zam. Łosiniec, Purwin zam. Bobrówka oraz Ignatowicz i Zawadzki parafia Korycin. Moje drzewo "Kuty rodzina" w MH. Proszę o kontakt w zakresie ustalenia przez które osoby jesteśmy spokrewnieni.
Stacho (Stanisław Skowroński )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janowska_Urszula
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 03-11-2016 - 11:56
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2012
Posty: 148
Skąd: Toronto
Witaj Stachu
Czy masz w drzewie Marcellę Paradowicz córkę Jana ur ok 1800 Łosiniec, Korycin ?
Pozdrawiam
Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StachoOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 03-11-2016 - 12:16


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 8

Status: Offline
Moi udokumentowani najstarsi przodkowie Paradowicze z Łosińca, to pradziadek Jan i Zuzanna z d. Zawadzka. Natomiast ich dzieci urodziły się w latach 1872 do 1886 roku, a więc podana przez Ciebie Marcella c. Jana ur. ok. 1800 roku nie mogła być córką mojego pradziadka Jana, ale jeszcze bardziej starszego pokolenia. Dzięki za Marcellę. Jeśli masz więcej informacji o Paradowiczach, to czekam na dalsze wiadomości.
Pozdrawiam
Stacho
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janowska_Urszula
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 03-11-2016 - 20:06
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2012
Posty: 148
Skąd: Toronto
Marcella byla moim przodkiem, szukam od niej w tyl. Mlodszych Paradowiczow nie szukalam wiec nie mam wiecej informacji. Jak sie cofniesz dwa-trzy pokolenia to prawdopodobnie sie spotkamy Smile
Powodzenia
Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StachoOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 07-07-2017 - 22:55


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 8

Status: Offline
Dotarłem do Marcelli Paradowicz z Łosińca, która może być ur. ok. 1800r. Miała ona 18 sie. 1818 r. (akta 9Cool poślubić Wawrzyńca Kołotko -wdowca. Oboje z Łosińca. 17 kwi. 1829 r. (akta 155) urodził się im syn Wojciech. Natomiast w 1831 (akta 34) poslubiła Piotra Ciechanowicza. 1 lis. 1832 r. urodziła im się córka Aniela. Przewija się jeszcze trzeci mąż Wawrzyniec Maximowicz, ale tu nie zgadzają się daty jego śmieci - 1821 i i ur. córki 11825 r., jak też nie pasują do małżeństwa z Kołotko. Ciekawy jestem, jakie Ty masz informacje o Marcelli. Pozdrawiam. Stacho
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janowska_Urszula
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 09-07-2017 - 23:56
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2012
Posty: 148
Skąd: Toronto
Witam
To jest moja Marcella, corka Jana i Zofii :]
Zgadza sie slub z Wawrzyncem Kolotko.
1819 urodzila corke Marianne
1822 8 grud urodzila syna Tomasza (moja linia)
1829 urodzila Wojciecha
1831 zmarl Wojciech
1831 zmarl maz Kolodko Wawrzyniec (zostawil wdowe Marcele i dzieci Tomasza i Krystyne?)
1831 poslubila Piotra Ciechanowicza
W 1864 jeszcze zyla, wystepuje w spisie parafian Korycina.

Wawrzyniec Maximowicz rzeczywiscie nie pasuje, prawdopodobnie inna Marcella (nie skupialam sie na Paradowiczach). Bez wzgledu na to kim byla nie mogla miec corki z Maximowiczem w 1825 jezeli on zmarl w 1821.

Kim byli twoi najstarsi Paradowicze?

Pozdrawiam
Urszula
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StachoOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 10-07-2017 - 09:44


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 8

Status: Offline
Witam!
Dziękuję za szybką odpowiedź. Już mam częściowy dostęp do Twojego drzewa. Moje drzewo -Kuty rodzina.
W uzupełnieniu podaję, że ojciec Marceli zm. 27 lutego 1826 roku w wieku 70 lat, a więc byłoby to ok. 1756 r.Jest to najstarszy z moich Paradowiczów, który posiada w miarę dokładne usytuowanie w historii. Dziadek Marceli po ojcu miał na imię Szymon, zaś pradziadek Mikołaj (brak bliższych danych o ich obu). Rodzeństwo Marceli to: Szymon (moja linia, od jego syna Bartłomieja), Józef, Franciszek, Helena. O Krystynie Kołotko nie mam informacji. Jeśli jednak, jak piszesz pozostała córka Krystyna, to wraca sprawa Maximowicza. Jest to nadal zagadka. Bo imiona tych dwóch mężczyzn się zgadzają - Wawrzyniec. Może w końcu rozwiążemy kiedyś tę zagadkę. Pozdrawiam i do następnego razu. Stanisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VILLA_POPŁAWYOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 10-07-2017 - 12:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2016
Posty: 12

Status: Offline
Witam,

Stachu, ja jestem autorem części indeksów parafii Korycin i nie mam przodków o nazwiskach których wymieniłeś. Owszem są to moje rodzinne strony i z większości miejscowości z tej parafii mam przodków. Kwerendowałem najstarsze księgi par. Korycin w Archiwum Archidiecezjalnym w Białystoku opracowując swoją rodzinną genealogie.
Interesuję się tym rejonem także pod względem historycznym i mogę dodać, że miejscowość Łosiniec to wieś która dosyć późno powstała. Została osadzona w latach 1780-1782 r jak wynika z inwentarza wsi nowokulturnych znajdującego się w AGAD. M.in ta wieś powstała na karczowiskach budniczych i została osadzona na ziemiańszczyźnie. W większości kolonistami z pobliskich okolic

pozdrawiam Wojciech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
StachoOffline
Temat postu: Wspólni krewni  PostWysłany: 10-07-2017 - 15:09


Dołączył: 01-10-2016
Posty: 8

Status: Offline
Dzięki za informację. W pewnym stopniu skorzystałem z indeksów zamieszczonych przez Ciebie. Nie ukrywam, że liczyłem na więcej. Ale i za to co zmieściłes dziękuję. Pozdrawiam. Stanisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.511354 sekund(y)