Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tiga84Offline
Temat postu: Zakrzewski, poszukuję rodziny  PostWysłany: 08-07-2017 - 11:06
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Temat:"Poszukuję rodzina Zakrzewskich"

Dzień dobry, chciałabym pomóc mojej babci przed jej 90 urodzinami spróbować znaleźć rodzinę ze strony ojca. Babcia nie wierzy w magię internetu, ale też nie pamięta już za bardzo wielu faktów. Dlatego też tymbardziej chciałabym pomóc. Mam niewiele informacji, ale czytałam parę postów i wiem, że pomagacie tu sobie wzajemnie i potraficie wykopać naprawdę sporo informacji.
Tata mojej babci to Władysław Zakrzewski, zm 1937 r. Widziałam, że jest na myheritage , ktos z dalszej rodziny, ktorej nie znam prowadzi tam drzewo, ale nie jest to ta część rodziny, o którą chodzi. Nie pytajcie proszę dlaczego nie mogę się z tą osobą, która prowadzi drzewo skontaktować Smile Nie widzę wszystkich informacji, ponieważ nie mam tego pełnego konta. Może ktoś z Was mi w tym pomoże? Będę wdzięczna. Miał 3 dzieci- Adama, Michalinę i Helenę. Nie znam daty ani miejsca jego urodzenia. Miał 4 siostry i brata. Jedna z tych sióstr wyjechała do USA, na pewno przed II wojną, ale nie znam jej imienia, ani nic więcej. Ale to własnie ja bym chciala znalezc
Może wiecie gdzie mogłabym szukać może informacji o urodzeniu Władysława, gdzie widnieją też imiona jego rodziców. Czy taka skąpa ilość informacji zupełnie skreśla szansę na jakiekolwiek ruszenie do przodu? Dziękuję z góry za wszelkie porady
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarszyckiOffline
Temat postu: Poszukuję rodzina Zakrzewskich  PostWysłany: 08-07-2017 - 11:30
Sympatyk


Dołączył: 11-12-2007
Posty: 944

Status: Offline
Ja mam u siebie ur.
1861 63 Ildefons Józef Zakrzewski syn Józefa i Józefy Retzer Warszawa św. Jan
Stefan
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Poszukuję rodzina Zakrzewskich  PostWysłany: 08-07-2017 - 12:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Gdzie umarł, gdzie rodziły się dzieci ? Najlepiej byłoby wystąpić do usc o akt zgonu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 12:51
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Babcia Helena urodziła się w Radzanowie, to okolice Mławy, tam mieszkali, więc tam musiał umrzeć jej tata.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tonffillkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 15:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-12-2010
Posty: 349
Skąd: Trójmiasto
Status: Offline
A masz może wiedzę jak nazywali się rodzice Władysława? Ja w swoim drzewie mam wielu Zakrzewskich z Zakrzewa Renki.
Pozdrawiam
Małgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 15:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Akta z Radzanowo (Radzanów) dostępne w genbazie i na familysearch. Żona Władysława to wg myheritage Leokadia Kucińska, 1892-1939, ślub 1914, bez miejsc. Leokadia urodziła się w parafii Szreńsk w 1892 nr 204, może tam będzie ślub. Zadzwoń do usc w Szreńsku, bo w Ap Warszawa, o/Mława akta są do 1912 r
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 19:26
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Dziękuję, ja zupełnie zielona jestem w tych poszukiwaniach, błądzę tylko mając tak skąpe informacje Sad
Małgosiu, niestety nie mam ppjęcia. Babcia nie pamięta, gdyby udało mi się dotrzeć do jakichś informacji odnośnie urodzenia Władysława i widniałyby tam imiona jego rodziców, to pewnie byłoby teoszkę już z górki. Nie wiem gdzie tego szukać...próbuję tu i tam, ale nie trafiłam na nic jeszcze...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieszko95Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2015
Posty: 220
Skąd: Płock
Status: Offline
Koniecznie trzeba do urzędu stanu cywilnego iść po akt zgonu Władysława lub poszukać go w kancelarii parafialnej o ile zna Pani miejsce pochówku, dalej będzie już prawdopodobnie łatwo.

_________________
Pozdrawiam
Patryk Mieszkowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 20:12
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź. Czy będę mogła takie dokumenty uzyskać? Chodzi mi czy usc mi je wyda. A czy parafia moze jakos korespondencyjnie/telefonicznie mi pomoc? Podejrzewam, ze pochowany jest w Radzanowie. Nie bardzo mam jak udac sie tam osobiscie, podpowiedzcie prosze jak mozna inaczej uzyskac takie dokumenty?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mieszko95Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 20:19
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2015
Posty: 220
Skąd: Płock
Status: Offline
Oficjalnie telefonicznie nikt nie pomaga, ale bywa różnie czasem pomagają. Generalnie wydaje mi się, że czym mniejsza miejscowość tym prędzej są skorzy do pomocy. W moim przypadku USC odpisywało mi na maile.

_________________
Pozdrawiam
Patryk Mieszkowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-07-2017 - 20:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
W moim przypadku w usc w małych gminach podawali przez telefon, nieoficjalnie ☺. Oczywiście odpis dostaniesz, to Twoi przodkowie. Zapytaj też o akt zgonu Leokadii ( jeśli to żona Władysława, to wg my heritage zmarła w 1939). Zapytaj o ich ślub, podobno 1914, możliwy Szreńsk, Gradzanowo (tam wyszła za mąż siostra Leokadii) lub Radzanów. Pytania o zgony możesz też zadać w parafiach, które zapewne są zarzadcami cmentarzy. Na własną rękę możesz szukać aktu urodzenia Władysława w Radzanowie na genbazie lub familysearch, ja nie znalazłem ale jestem na wakacjach i korzystam z komórki a to słabe szukanie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2017 - 11:21
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Kontaktowałam się z parafią w Radzanowie, dostałam informację, że znalezienie informacji o Władysławie może być niemożliwe, bo dokumenty zostały zniszczone w czasie wojny. Zaraz zadzwonię do USC i zobaczymy co tam uda mi się dowiedzieć. Bardzo liczę, że uda mi się w końcu poznać dane jego rodziców i ruszę z miejsca...

_________________
Adriana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2017 - 19:18
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Okazało się, że to jednak nie Radzanów tylko Gradzanowo Zbęskie, choć to ta sama gmina. Będę jutro dzwoniła do USC, moze uda się coś znaleźć...uaktualniam miejscowość, gdyby przypadkiem ktoś cokolwiek wiedział.
Adriana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2017 - 20:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Przeczytaj link do hasła Gradzanowo, jest mowa o Gradzanowie Zbąskim http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geografic ... V_cz.1/530
To parafia Radzanów ale do sprawdzenia jest Gradzanowo i Gralewo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tiga84Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2017 - 20:39
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2007
Posty: 39

Status: Offline
Dxiękuję! Dostałam dziś info z USC, ze mają akt zgonu Władysława i akt ślubu jego siostry Anny Zakrzewskiej z Józefem Śliwińskim. Rodzice Władysława i Anny to Antoni i Ludwika z Kocięckich, a więc trochę nowych informacji...

_________________
Adriana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.645930 sekund(y)