Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Respondek_NicoleOffline
Temat postu: Proszę o pomoc - poszukiwania śladów prababki  PostWysłany: 07-07-2017 - 09:21
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2017
Posty: 29

Status: Offline
Witam!
Jakiś czas temu uzyskałam odpis zupełny aktu urodzenia mojej babci, na którym widnieje nazwisko jej biologicznej matki (ojciec nieznany).

Maria Prodeszewska, ur. 07.06.1922, Wolice(obecnie Ukraina, woj. tarnopolskie) .
W 1949 r. przebywała w Komorowicach Krakowskich (obecnie dzielnica Bielska-Białej - miejsce i rok urodzena mojej babki Władysławy). Fakt narodzin mojej babki zgłosiła jednak p. Krystyna Rucka.
Ślad się urywa. Nie wiem czy Maria zmarła po porodzie, co się z nią stało. Wiem, że lata temu osoby z rodziny (tej "adopcyjnej", ale uważanej za naszą) odwiedzały jej grób w Bielsku, ale nie wiem nawet czy jeszcze istnieje i na którym cmentarzu miałabym szukać.

1. Google nie wyszukuje NIC gdy wpisuję to nazwisko - nawet w kombinacjach z literówkami - co uważam za dziwne. W innym dziale poprosiłam o przetłumaczenie nazwiska na ukraiński.
2. Czy na podstawie znanych mi danych - imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia - mogłabym uzyskać z USC odpis aktu zgonu mojej prababki?

Gdzie jeszcze mogę szukać? Jakieś porady?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Nicole Respondek


Ostatnio zmieniony przez Respondek_Nicole dnia 12-08-2017 - 18:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
roza.kruzaOffline
Temat postu: Proszę o pomoc - poszukiwania śladów prababki  PostWysłany: 07-07-2017 - 09:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2011
Posty: 165

Status: Offline
Witam, a w którym roku urodziła się Władysława? W Bielsku są dwa cmentarze może zadzwoń i spytaj o pochówek Mari z podaniem daty po którym mógłby nastąpić jej zgon. Jak ustalisz datę to łatwiej będzie szukać aktu zgonu a może w ewidencji ludności podadzą Ci datę kiedy przyjechała do Bielska
pozdrawiam
Róża
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Respondek_NicoleOffline
Temat postu: Proszę o pomoc - poszukiwania śladów prababki  PostWysłany: 07-07-2017 - 10:11
Sympatyk


Dołączył: 06-07-2017
Posty: 29

Status: Offline
Władysława urodziła się w 1949 w Bielsku.
Zgodnie z Pani radą zadzwonię i zapytam czy dostanę jakąkolwiek informację z cmentarzy.

pozdrawiam
Nicole
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.112302 sekund(y)