Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SochersOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 29-06-2017 - 12:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Cześć,

Dojrzałem do tego, żeby szerzej spróbować połączyć moje drzewo z ewentualnymi krewniakami/powinowatymi Smile może uda się dopisać (mnie albo komuś) nowe osoby do drzewa?

Moje Parafie:

Górka Pabianicka (Gorzew)
Kałuszka / Kałużka

Gąbin (Kamień, Lipińskie)
Tarka, Dubielak / Dubilak, Jagodzińska?, Pwlik? / Pawlak?, Szewczyk / Szewczak, Garzka / Garszka / Garszczanka, Cech / Cechowicz / Czechowicz, Bernat, Olejniczak

Grodzisko (Bielawy, Podgórze?, Biskupice, Charłupia Mała),
Urbaniak, Teterowicz / Teperowicz / Toparewicz, Kacper, Kaper, Agaciak / Maciaszczyk?, Łykowska?, Szymczak / Szymek

Kurowice
Świderek, Dobrogoszcz, Goral

Kurowo (Kręćkowo)
Stanisławski, Trojanowska, Tarka

Kazimierz (Charbice, Charbice Dolne, Jagodnica, Złotna / Srebrna)
Jaroszczyk (Jaroszczak)/ Jacaszek,

Lutomiersk (Kwirynów, Charbice, Bechcice)
Jaroszczyk, Dalik, Sobieraj, Nowak? / Oleszczak?, Kiełbik / Wasiak

Leźnica Wielka (Krzepocin, Krzepocinek, może Borszyn)
Szczepaniak, Pielesiak / Pielech, Tomczak, Zasada, Rajski, Krupa / Krupiak / Goszczyński, Bartosik / Bartczak, Boguszczak, Pawlak, Rexuł (i n.w. oboczności),

Leźnica Mała (Borek, Wichrów)
Reksuła / Rexuła / Reksuł / Rexuł / Rexut, Krzyżan / Krzyżaniak / Krzyżanówna / Krzyżanowska / Krzyżańczak

Łaznów (Chrusty, Popielawy, Łąznów, Prażki)
Miazek, Mielczarek, Malinowska, Żyłka?, Gayda? Wachowiec / Kozioł,

Mikołajewice (Prusinowiczki)
Dalik, Kazubek / Kałuszka, Bednarek, Jadamek?

Pabianice (głównie Retkinia, Rypułtowice, Karniszewice, Łaskowice):
Socha, Skowronek (czasem Skowrońska/i), Skiba, Duraj, Mastyan / Mastian, Śmichowicz / Śmiechowicz vel Kowalczyk vel Wojtaszek, Grala / Gralonka, Lenart, Jałocha, Petka, Adamus / Jadamus, Lech, Puzder, Jędrys, Duraj.

Pacyna (Wola Pacyńska, Sejkowice / Szejkowice, Gostawice, Model)
Stanisławski, Zaczek / Zaczkowna, Szymczak / Janczak, Pietrzak? Szczepańska, Ruczaj, Majewski, Grobelniak

Suserz (Słup)
Trojanowski, Dziurski / Zdziarski, Lędzion / Lendzion

Świnice Warckie (Drozdów)
Walczak, Wawrzyniak,

Zgierz (Kały)
Walczak, Kiełbik, Dalik / Dalig

Żychlin (Chochołów, Żabików, Dobrów, Sędki)
Trojanowski, Malczewska, Zakieta / Zakieta / Zakiet /Żakiet, Dziurski / Zdziarski, Matysiak?

Jeśli ktoś coś u siebie jest w stanie dopasować albo uszczegółowić - piszcie Smile

Pozdrawiam,
Marcin


Ostatnio zmieniony przez Sochers dnia 02-08-2018 - 12:28, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomasz_wasilewskiOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 29-06-2017 - 14:48
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2017
Posty: 12

Status: Offline
Mam w swoim drzewie Urszulę Socha - w 1876r wychodzi za mąż za Antoniego Skarbka w Kazuniu Polskim.
Niestety nie znam imion rodziców i tylko przypuszczam, że może chodzić o urodzoną w 1853 Urszula Socha w Kazuniu Polskim ale pewności brak.

Z ciekawości sprawdziłem w genetce i wyłacznie poza ww. jeszcze w Łódzkim jest:
1855 Urszula Socha rodzice Maciej Zuzanna Podsiadła Sieradz Zapusta Mała

_________________
Tomasz Wasilewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 29-06-2017 - 14:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Hmm, moi przodkowie po mieczu to wieś Retkinia, obecnie część Łodzi, co najmniej 250 lat, a z lektury jednej książki wiek, żę może nawet więcej, więc na 99% Kazuń Polski odpada.

Pozdrawiam,
Marcin

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
luigi37Offline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 29-06-2017 - 22:48
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-03-2014
Posty: 242

Status: Offline
Marcinie,

Obiecałeś mi odpowiedzieć na korespondencję ale jednak tego nie uczyniłeś. Ale mniejsza z tym, pojawiły się skany z mikrofilmów z Pacyny, Gąbina i okolic. Wiesz o tym i już działasz na tym polu? Cały XVIII wiek praktycznie otwarty. Ja już sporo dokumentów zebrałem dotyczących Dubielaków, Olejniczaków, Czechowiczów, Tarków (również jak się okazuje przodków).

Pozdrawiam,
Adam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 30-06-2017 - 13:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Adamie,

Bardzo przepraszam, zaraz nadrobię zaległości (moja córa skończyła ostatnio 3 miesiące i zaczęła się stabilizować w rytmie dobowym Wink więc powoli wraca mi czas wolny) i zrealizuję swoją obietnicę (późno bo późno, ale lepiej tak niż wcale..).

Co do skanów - rozumiem, że chodzi Ci o FamilySearch? Wiem, działam, ale na razie gromadzę materiały, żeby za jakiś czas przysiąść offline, bo mam kilka parafii, gdzie są to dziewicze tereny.

W lipcu mogę mieć więcej czasu, więc pewnie na coś wpadnę. Wyślę Ci zaraz zaproszenie do drzewa na MyHeritage (jeśli korzystasz), żebyś ewentualnie mógł się wspomóc, jeśli znajdziesz inne łączniki.

Pozdrawiam,
Marcin

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mamaj_JanOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 30-06-2017 - 15:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2010
Posty: 259

Status: Offline
Tomasz_wasilewski,
Wasilewscy od co najmniej XVIII w. we wsi Budy i Dąbrowa w parafii Leoncin, wcześniej parafia Głusk.
Sochowie to sąsiedzi moich Kazulaków we wsi Głusk parafie: Głusk i Kazuń Polski.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BalcerkiewiczOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 07-12-2017 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2016
Posty: 10

Status: Offline
o które Kurowice chodzi? to w gminie Sabnie?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Marcin Socha) Łódzkie i Mazowieckie  PostWysłany: 02-08-2018 - 12:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Aneto, umknął mi Twój post - Kurowice gm. Brójce, powiat Łódzki Wschodni.

Uzupełniłem kilka nazwisk w Leźnicy Wielkiej.

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulsobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2018 - 21:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2008
Posty: 45
Skąd: śląskie
Status: Offline
Witam,
Moja prababka Katarzyna Szewczyk/Szewczak urodziła się w Kamieniu (par.Gąbin) w 1838. Była córką Szczepana i Marianny Osmolak. Szczepan miał brata Mateusza, którego żoną była Petronela Dubielak.
Szukam informacji dot. Domiceli Lędzion i jej ur. w 1810 r. syna Feliksa (Słup, par.Suserz).
Pozdrawiam Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 09:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Witaj Halino,
U mnie to eygląda tak:
Franciszka Szewczyk (u1828 Kamień, Gąbin), żona Mateusza Dubielaka (M 1843) to córka Tomasza i Zofii Garsztka (Garzka/Garszka/Garszczanka/Gaszczyńska/Gawątka/Garztek - tyle oboczności znalazłem, jak dotychczas, a nie szukałem jeszcze zbyt mocno).

Patrząc po datach, to Tomasz i Szczepan to prawdopodobnie to samo pokolenie.

Z Lędzionów z tej samej miejscowości mam Maryannę (U ok. 1802) c. Macieja i Magdaleny.

Znasz może rodziców Petronelli Dubielak i Domiceli?

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
star_sailorrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 11:00
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2018
Posty: 83
Skąd: Czechy
Status: Offline
Dzień dobry Marcinie,

mam w swoim drzewie osobę Julian Grala - jest to syn mojej praprababci z pierwszego małżeństwa (ja "pochodzę" z tego drugiego małżeństwa). Niestety nie znam imienia ojca Juliana. Wiem tylko, że w roku 1910 pracował we Francji, skąd wysłał do mojej praprabaci list. Nikt z mojej rodziny nic o nim nie wiedział. Babcia miała na imię Zofia, z domu Stawowczyk, urodziła się w Strzyżewicach (woj. łódzkie), mieszkała później w Bujnach Księżych.
Może jej pierwszy mąż - Grala pochodził z Pabianic? Tego nie wiem.

Jeśli masz jakieś podobieństwa, daj znać proszę.

_________________
Pozdrawiam,
Sandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SochersOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 14:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-03-2016
Posty: 235

Status: Offline
Witaj Sandro.

Niestety nie pomogę Ci, bo podobieństw nie widzę - "moja" Grala z Pabianic to urodziła się około 1760, więc szmat czasu przed Julianem.

Ale... zastanawiałaś się, czy Grala nie jest skrótem np. od Gralak? To akurat nazwisko też mam z parafii Grodzisko, miedzy Łęczycą a Turkiem. Po drugiej stonie Łodzi, ale może?

_________________
Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 20:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 940

Status: Offline
Witam,
ja mam przodkinię Katarzynę Jadamiak/Jadamek, która w 1764 roku poślubiła w Mikołajewicach Marcina Kołodziejczaka z Chorzeszowa. Nic o jej pochodzeniu/rodzicach,rodzeństwie nie wiem - pasuje Ci do kogoś?
Pozdrawiam,
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulsobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-08-2018 - 21:19
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2008
Posty: 45
Skąd: śląskie
Status: Offline
Witam,
Petronela Dubielak - chrzest 29.5.1791 Kamień, rodzice Józef i Marianna z domu Olejnik/Olejniczak (ślub 16.1.1780 Kamień)
Wyglada na to, że Petronela była ciotką Mateusza. W 1776 urodził się Maciej Dubielak, syn Józefa i Marianny. Maciej w 1816 ożenił się z Marianną Czechowicz. Maciej i Marianna mieli syna Mateusza ur 1823.
Szczepan Szewczyk był synem Franciszka i Marianny Tomasik/Tomaszek urodził się w Kamieniu w 1797.
W swoich notatkach mam jednego Tomasza Szewczyka. To syn Szymona i Katarzyny urodzony w Kamieniu w 1790. Pewnie to ten Tomasz , który w 1815 poślubił wdowę Zofię Szarzałową. Zapewne Szczepan i Tomasz byli spokrewnieni (może kuzyni), ale trudno będzie to potwierdzić.
O Domiceli Lędzion nic nie wiem. Właściwie to interesuje mnie jej syn Feliks i jego domniemany ojciec.
Pozdrawiam Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
star_sailorrOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2018 - 09:24
Sympatyk


Dołączył: 28-06-2018
Posty: 83
Skąd: Czechy
Status: Offline
Dzień dobry Marcinie,

trudno powiedzieć, ponieważ nic o tej rodzinie nie wiem, skąd pochodzi itd. Ale będę szperać dalej Smile

_________________
Pozdrawiam,
Sandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.726417 sekund(y)