Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tomasz_wasilewskiOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Tomasz Wasilewski) Łomna i okolice  PostWysłany: 28-06-2017 - 00:27
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2017
Posty: 12

Status: Offline
Serdecznie witam,

Niedawno postanowiłem, że muszę zająć się stworzeniem drzewa genealogicznego dopóki żyje jeszcze kilka osób, które mogą pomóc w rozpoczęciu jego tworzenia.
Dość szybko dzięki rodzinie oraz przede wszystkim internetowi przez który miałem dostęp do metryk i aktów, a także wyspecjalizowanym portalom udało mi się stworzyć podstawę, którą mogę teraz rozwijać.
Zadanie ułatwia fakt, że zdecydowana większość przodków od strony ojca mieszkała w rejonie dzisiaj określanym jako Warszawski - Zachodni, w szczególności Cząstków Mazowiecki, Łomna, Dziekanów oraz Truskaw (dawniej Truskawie).

Nazwiska bezpośrednich przodków od strony ojca, w nawiasach najstarszy znany)

Bączewska/Bukowszczanka (Marianna 1752-?)
Bożyk (Klara, matka Ludwiki Zych urodzonej 1834)
Draś
Gromadka (Kunegunda 1773 - ?)
Iwanicki (Marcin 1771 - 1822)
Milej (Franciszek 1801 - 1857)
Rocki (Klara 1776 - 1848)
Rzemek (Antoni, ojciec Wojciecha urodzonego 1673)
Skarbek (Józef, ojciec Antoniego urodzonego 1853)
Socha (Urszula , matka Agnieszki urodzonej 1889)
Wasilewski (Bartłomiej 1748 - 1822)
Zając (Monika, matka Antoniego urodzonego 1853)
Zieliński (Andrzej, ojciec Marianny urodzonej 1795)
Ziółkowski (Szczepan 1796 - ?)
Zych / Żych (Józef 1808 - ?)


Ciekawi mnie linia Wasilewskich i przekazywanie nazwiska.

Ale bardzo chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie Skarbków.
Zawsze mówiło się o nich w taki sposób, aby być dumnym z posiadania ich jako przodków. Bardzo dużo działek i pól uprawnych określanych jest "po Skarbkach", albo jakiś dom, że "stoi na Skarbkowym".
Z całą pewnością musiała być to na lokalne uwarunkowania zamożna rodzina i z "tradycjami".
Dziwi mnie jednak, że tak mało informacji o niej znajduje, ale być może źle szukam, jako że są to moje początki w tej dziedzinie.

Od strony mamy wyszukiwaniem przodków zajęła się kuzynka.
W ostatnich pokoleniach zamieszkują oni okolice Długosiodła
Nazwiska w tej rodzinie to:
Gołębiewski
Składanek
Ponichtera
Skrzydlak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Boroch_MarekOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Tomasz Wasilewski) Łomna i okolice  PostWysłany: 30-06-2017 - 07:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-10-2007
Posty: 51

Status: Offline
Bardzo interesuje mnie linia rodziny Rzemek ,
Rzemek (Antoni, ojciec Wojciecha urodzonego 1673) ,
Rzemek to też nazwisko moich przodków
U mnie moim najstarszym bezpośrednim przodkiem jest Wawrzyniec urodzony przed rokiem 1833. Mam też Antoniego , ale urodzonego w 1804.Ciekawe , czy linie naszych Rzemków to te same linie z okolic Łomnej
Chciałby wymienić się informacjami o tej rodzinie jeśli nie publicznie, to może na priva lub na adres: e-mail m2305@wp.pl
pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomasz_wasilewskiOffline
Temat postu: Nazwiska w moim drzewie (Tomasz Wasilewski) Łomna i okolice  PostWysłany: 30-06-2017 - 11:27
Sympatyk


Dołączył: 27-06-2017
Posty: 12

Status: Offline
Genetka podaje:
W 1804 parafia Łomna rodzi się Antoni Rzemek ale brak zdjęcia z księgi, więc nie znamy rodziców i ciężko jest go z kimś powiązać.

W 1855 parafia Łomna jest ślub Andrzeja Rzemka (lat 22) (rodzice Wawrzyniec i Franciszka Smolińska) z Marianną Chorosz (rodzice Wawrzyniec i Franciszka Szcześniak)
Mamy też urodzonego 1801 Wawrzyńca Rzemka - prawdopodobnie ojca owego Andrzeja.

I kolejny Wawrzyniec Rzemek lat 20 bierze ślub w 1861 Zofią Franiewską czyli urodzony 1841 - tych mam w swoim drzewie.

Problem w tym, że w Warszawie i okolicach jest najwięcej Rzemków w Polsce, a Antoni i Wawrzyniec są w tamtym okresie dość popularnymi imionami.


Możemy spróbować coś ustalić.
Wydaje mi się, że tu na forum będzie lepiej, gdyż inni użytkownicy mogą natrafić na jakiś trop swoich rodzin.

EDYCJA:
Znalazłem Antoniego w tym drzewie
https://www.myheritage.pl/site-family-t ... ID=3000545
Jego przodkowie pokrywają się z moimi, tylko on pochodzi z nierozwijanej przeze mnie bocznej gałęzi. Pochodzi od brata mojego przodka Tomasz Rzemka który jest moim przodkiem w 7 pokoleniu.
Mamy tam też Wawrzyńca urodzonego w 1801
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.561850 sekund(y)