Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pgozd200Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:12
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2013
Posty: 297
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dominik czy posiadasz akt ślubu Michała i Małgorzaty zd Goździk. Bez niego trudno Ci będzie odnaleźć przodków z linii Małgorzaty, a to jak rozumiem z pierwszego postu jest dla Ciebie interesujące.

pozdrawiam
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FiedotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:13
Nieaktywny


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Przecież to ja jestem Wink Nie sugeruj się moją radosną twórczością, w tej linii mam praktycznie same domysły i mało faktów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
To drzewo zawiera błędy i niepewne daty - Jan Michał zmarł rok później a wg witryny jest ojcem Michała i dziadkiem Mikołaja. Autor zgaduje moim zdaniem powiązania. Ale kontakt nie zaszkodzi
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FiedotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:16
Nieaktywny


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nie mam tego aktu i nawet nie wiem gdzie mógłby się znajdować, trochę Goździków mieszkało na Służewiu, szukam, ale na razie bez większych efektów, same domysły
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pgozd200Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:27
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2013
Posty: 297
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Przeszukałeś w Metrykach z par Św. Krzyża akty małżeństwa z 1835, 1834. Małgorzata musi (może) być drugą żoną Michała.Te roczniki nie mają spisu treści więc trzeba sprawdzać akt po akcie.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:32
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
ale to już dużo "nie ma aneksu w..[1835,1836,1837] w zespole [ASC1, ASC2, ASC3......]" jak najbardziej warto zanotować i napisać które roczniki aneksów z jakich USC sprawdziłeś w poszukiwaniu aneksów do M Fiedotowa z Małgorzatą Goździk:)

Piotrze: też takie wrażenie odniosłem, stąd pytanie, bo mi się rozjechałoSmile
3 lata, kilka parafii (jeśli Warszawa)...bez przejścia z "może jest" do "sprawdziłem, nie ma" będzie trudno:)
no nie ma siły, "się szuka" to się szuka
ale nie jest tak żle
skorowidz M 1836 Św. Krzyż
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =2284&y=34
sk M Św. Krzyż 1837
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =2284&y=34

choć oczywiście - to tylko skorowidz, więc jak nie ma - akt po akcie warto sprawdzaćSmile


Arku:
ale szukamy (teraz) info o Małgorzacie dd Goździk, voto Fiedotow, ślub najprawdopodobniej 1835-1837 (jeśli z Michałem, mężem Anny dd Oratyńskiej) lub ...-1837 (jeśli niekoniecznie z wdowcem po Annie Ewie) - tak?

Michał, mężem Emilii był (moim zdaniem nie temat, ale skoro poruszasz, to się zgadzam:) czy Emilia Wieder - nie wiem, z podanych tu info, to nie wynika (ale może wynika z czegoś innego - nie wiem)
zerknąłem w AM syna Michała i Emilii (o niepodanym panieńskim) Fiedotowów (Wola, 1905/327) też widzę pewne nieścisłości
w AM Mikołaj "mieszkaniec Woli" , z aneksu o zapowiedziach (data zaświadczenia ta sama co ślub) - Warszawa, Św. Barbara
nie jest to sprzeczność (pomiędzy zapowiedziami, a ślubem mógł się przeprowadzić, tzn mógł mieszkać w Woli krócej niż pół roku, stąd zapowiedzi w Św. Barbarze) ale pewna nieścisłość
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... 86/577.jpg
i może trochę dodać tła do okoliczności AM, jego zawartości (brak panieńskiego Emilii matki Mikołaja, żony Michała)
w ur. Mikołaja (ponoć Warszawa) może panieńskie matki być

co istotne - ten ślub raczej wyklucza, że prawosławny chrzest Mikołaja (choć cholera wie, to IX 1905, więc po ukazie tolerancyjnym, więc opcja grecki katolik - przymusowo prawosławny - w 1905 już nie pod przymusem ślub katolicki otwarta)
we wtóropisie AM z 1905 też brak panieńskiego matki
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 034&y=1140

ale to poboczne do panny Goździkówny:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
św. Krzyż ma indeksy za te lata więc szkoda czasu na takie przeglądanie. Nie ma tego ślubu w św. Krzyżu.
Włodku - poszukiwania Małgorzaty Goździk wynikają trochę z rozpędu twórcy wątku, który jeszcze nie wie na 100%, że była ona jego pra.
Stąd moje uwagi do Mikołaja syna Michała i Emilii. Dotąd jesteśmy pewni familii Fiedotowów ale wcześniej to jedynie domysły. Bez ślubu Michała i Emilii lub bez zgonów Michała seniora i Małgorzaty dd Goździk będziemy sobie zgadywać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:49
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
to tym bardziej informacja
"nie ma dokumentów w aneksach 1834 w Św. Andrzeju
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... _1834_047/
czyli roczniku, który ma tylko aneksy, bo brak M z 1834"
byłaby istotna

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pgozd200Offline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2013
Posty: 297
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Skorowidzu z Św. Krzyża z roku 1835 nie ma i stąd moja sugestia żeby szukać akt po akcie. Arku poszukiwania Małgorzaty nie wynikają z rozpędu, tylko taki był temat pierwszego wpisu autora, w którym pyta o informacje na temat Małgorzaty Goździk. Smile.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FiedotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 12:54
Nieaktywny


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Poszukiwania Małgorzaty wynikały z faktu, że nie wiedziałem jeszcze wtedy o śmierci Jana Michała rok po narodzinach

Na dobrą sprawę teraz nawet nie wiadomo czy w ogóle mieli syna i czy Michał Fiedotow ojciec Mikołaja ma z nimi cokolwiek wspólnego, także tak...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Irena_PowiśleOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 13:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2016
Posty: 2214

Status: Offline
Dlaczego nie chcesz napisać do Archiwum Wojskowego? Bo ci dwaj Fiedotowie są wojacy armii carskiej. W teczkach powinne być dane o dzieciach i rodzinie.
Za jakiś czas - raczej dłuższy niz krótszy - będziesz wiedzieć czy są to dwie osoby czy jedna i jakie są stosunki do rodziny malarza i rodziny współczesnej.

Irena

_________________
Pozdrawiam,
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FiedotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 13:18
Nieaktywny


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Napisałem do nich wczoraj...i nie wiem czy trochę się z tym nie pośpieszyłem, przecież nie ma absolutnie żadnej pewności, że zarówno Mikołaj jak i jego ojciec Michał, byli wojskowymi. A pokrewieństwo z oficerem Mikołajem Fiedotowem mężem Anny Oratyńskiej a następnie Małgorzaty Goździk jest jak na razie patykiem po wodzie pisane.

Pozdrawiam
Dominik


Ostatnio zmieniony przez Fiedotow dnia 29-06-2017 - 13:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 13:44
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
mamy jeszcze w skorowidzu z 1854 Michała Fedotowa urzędnika na Widok 1574c zamieszkałego (Św. Krzyż jeśli rz-kat)
1870 nie widzę (choć jest Michał Fedorow nacz. ucz. policji Chłodna, i Fiedotow Prekpi też nacz. uz. pol. tyle, że Nalewki)
więc może zgon pomiędzy 1854 a 1869/1870...

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 14:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
A ja w ramach zaczynania od pieca dowiedziałbym się, gdzie umarł Mikołaj Fiedotow (mieszkał w par. św. Stanisława i do 1942 on i jego żona tam nie umarli ale umierały ich dzieci 1915 - Marian, 1909 - Michał). To by chociaż potwierdziło czy jego matką była Emilia Weider. Nie wiem kim jest dla Dominika np. Ludwik Fiedotow, bo jego teczka dowodowa na 99,9% zachowała się (zmarł w 2001) i może zawierać jakieś dodatkowe informacje (np. o zamieszkaniu). W każdym razie Mikołaj i Helena mieszkali przez lata w par. św. Stanisława i może warto zapytać w USC o ich akty zgonu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FiedotowOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2017 - 14:51
Nieaktywny


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Ludwik był bratem mojej babci, z tego co wiem, urodził się, kiedy mieszkali na Ochocie w pobliżu kościoła św.Jakuba, tam zresztą odbyła się jego msza pogrzebowa.

Niestety u św.Jakuba bedzie można cokolwiek załatwić dopiero w połowie lipca jak wróci ksiądz Władysław...swoją drogą ciekawe, że nie ma nic od nich w internecie, a przynajmniej mi nie udało się niczego znaleźć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.295227 sekund(y)