Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 17 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Magaw56Offline
Temat postu: Gaqwrych północ Polski/Bydgoszcz  PostWysłany: 26-06-2017 - 23:00


Dołączył: 26-06-2017
Posty: 1

Status: Offline
"Poszukuję rodzin o nazwisku GAWRYCH północ Polski/Bydgoszcz"

Witam!

Poszukuję korzeni mojego dziadka, Bernarda Gawrych. Urodzony po 1920 roku, żyje dalej. Wiem, że ma lub miał siostrę w Bydgoszczy. Wywodził się z rodziny szlacheckiej, która po wojnie straciła cały majątek. Został inżynierem i przeprowadził się pod koniec lat 60. na południe Polski. W momencie gdy zaczynała się wojna był na praktykach na Uralu, później miał studiować w Berlinie budownictwo, jednak wojna zatrzymała go w Rosji, skąd później wracał się z armią Andersa. To tak ogólnikowo, może ktoś kojarzy podobną historię lub powiązanych z tym nazwiskiem jak i miejscami ludzi.
Z opowiadań wiem, że jego rodzina przed wojną posiadała młyn, dwory oraz kamienice. Do dzisiaj nieraz znajduje książki przedwojenne dotyczące porad co do młynu.
Bardzo proszę o jakieś informację, jeśli ktoś coś wie. Bardzo mnie interesują jego korzenie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: Poszukuję rodzin o nazwisku GAWRYCH północ Polski/Bydgoszcz.  PostWysłany: 27-06-2017 - 07:08
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 496
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Nazwisko Gawrych nosiła prababka mojego męża. Najstarszy odszukany akt dotyczący tej rodziny to ślub z roku 1793 w parafii Drzycim Joannesa Gawrych i Sophii Janikowskiej. Miejscowości to Koronowo, Gacki i Drzycim. Nie rozwijałam tej gałęzi dalej skupiając się na linii męskiej.
Na naszym forum, zgodnie z regulaminem, należy podpisywać swoje posty choćby imieniem, podpis można sobie ustawić w profilu.
Powodzenia Grażyna

_________________
Moje nazwiska - Rebell, Cieniewski, Oleśniewicz, Łojko, Piotrowski.
Moje miejscowości - Subkowy, Nowogródek (na Kresach), Berest/Piorunka, okolice Częstochowy, Palikije.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kat_pasOffline
Temat postu: Poszukuję rodzin o nazwisku GAWRYCH północ Polski/Bydgoszcz.  PostWysłany: 27-06-2017 - 09:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2011
Posty: 303

Status: Offline
Bardzo dużo rodzin o nazwisku Gawrych występuje w Nowogrodzie koło Łomży
Katarzyna

_________________
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.457801 sekund(y)