Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Oleh_GuniakOffline
Temat postu: Gródek Jagielloński, woj Lwowskie, pomoc w szukaniu przodków  PostWysłany: 26-06-2017 - 20:31


Dołączył: 25-06-2017
Posty: 2

Status: Offline
Witam,

Jestem nowicjuszem genealogii, dlatego proszę o pomoc.

Szukam info o swoich przodkach pochodzących z miejscowośći Gródek Jagielloński koło Lwowa.

Szczególnie interesują mnie informacje o dziadku Mikołaju Kaczmarskim ur w 1884 r i Annie z domu Teluk i ich rodzicach, Janie Kaczmarskim i Annie z domu Malik.

Chciałbym się dowiedzieć kim oni byli, czy się zajmowali i td. Rozumiem że dokumenty dotyczące 1 połowy 20 wieku mogą być pororzucane po 3 krajach, dlatego nie za bardzo wiem gdzie mam pisać i o co pytać. Może ktoś posiada jakiekolwiek dokumenty, (np księga meldunkowa, księga ludnośći stałej, lista poborowa, lista wyborców i td) albo wie gdzie podobne rzeczy należy szukać?

Wiem że w czasie I WŚ dziadek służył w armii Austo - Węgierskiej, ale nie wiem w której jednostce, czy ktoś może wie, gdzie mógłbym dowiedzieć się coś więcej na ten temat?

Z góry dziękuję
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
januschOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2017 - 23:02
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 25-12-2009
Posty: 53

Status: Offline
Witam,
proponuję najpierw tę stronę
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Ksiegi z Gródka do przejrzenia w Centralnym Archiwum Historycznym we Lwowie, a w Polsce w centrach Mormonów w Warszawie i Wrocławiu. Pozdrawiam - Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ewa_marciniakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-06-2017 - 00:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-01-2016
Posty: 333

Status: Offline
Witaj,

jestem tylko zaawansowanym nowicjuszem, ale ponieważ rodzina mojego ojca pochodzi z Gródka - żyli tam "od zawsze", (co widać z najstarszych ksiąg metrykalnych, które ma AGAD) do początku XX w., to mimo pewnych starań nie trafiłam na księgi z podobnych lat (mój dziadek urodził się w Gródku w 1881). Mam jeszcze pewne ścieżki do sprawdzenia Smile
Prowadziłam korespondencję z AGAD i dostałam bardzo konkretną wiedzę - jeśli chcesz - na maila mogę Ci przesłać.

Indeksowałam na własne potrzeby Gródek "od początku" czyli XVIII i częściowo XIX wiek i jak najbardziej nazwiska podane przez Ciebie występują, co ciekawe, nasze rodziny są tej samej rzemieślniczej profesji i nie zdziwiłabym się gdyby były spokrewnione. Niestety, na najbliższe 3-4 dni jestem z bardzo ograniczonym dostępem do mojej bazy danych, więc proszę o cierpliwość.

Tutaj jest link, gdzie można sprawdzić zasoby archiwum lwowskiego - http://www.halgal.com/halgalrc.asp . Na samym dole wpisz: grodek jagiellonski i szybko przekonasz się, ze urodzeń z 1884 tam niestety nie ma.

To tyle na początek, pozdrawiam, ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.540330 sekund(y)