Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sludkowski_DarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-06-2017 - 20:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
Status: Offline
Witam
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Franciszek którego poszukuję, był dziesiątym z jedenastki rodzeństwa. Ostatnie dziecko urodziło się w 1893 r. Ignacego, o którym piszesz w tej chwili nie mogę skojarzyć ze swoją rodziną. Zgodnie z twoją sugestią postanowiłem napisać w sprawie tych aktów. Nie znam języka francuskiego , ale dzięki Twoim podpowiedziom na Forgenie napisałem coś takiego

Madame, Monsieur le Maire,
Je vous serai reconnaissant de bien vouloir me transmettre une copie intégrale
-de l'acte de décčs de Jedrzejczak Franciszek né 20/02/1889 ŕ Gnojno (Kutno) decedé le 08/08/1964 ŕ Wattrelos Nord
-de l'acte de naissance de Jean Jedrzejczak né 22/08/1930 ŕ Wattrelos
En vous remerciant par avance, veuillez accepter, Madame, Monsieur le Maire, l'expression de mes sentiments dévoués.

Gdybyś mogła sprawdzić czy ten tekst jest napisany poprawnie byłbym wdzięczny. Czy podany przez Ciebie adres jest do korespondencji listowej ? Znalazłem dzisiaj coś takiego https://mdel.mon.service-public.fr/acte-etat-civil.html Czy można spróbować poprzez tą stronę?
Pozdrawiam Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zerkowski_MichelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2017 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2013
Posty: 263
Skąd: FRANCJA - Montpellier
Status: Offline
Witam
"Gdybyś mogła sprawdzić czy ten tekst jest napisany poprawnie byłbym wdzięczny. Czy podany przez Ciebie adres jest do korespondencji listowej ? Znalazłem dzisiaj coś takiego https://mdel.mon.service-public.fr/acte-etat-civil.html Czy można spróbować poprzez tą stronę? "


Tak, mozes. Kod miasta jest : 59150

_________________
Pozdrawiam
Michel

Szukam :
Flaczynski, Lulka, Woroch
Zerkowski, Zawadzki, Rohwein, Polakowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kasiakozłowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2017 - 19:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-04-2017
Posty: 291

Status: Offline
Witam. Poszukuję przodków którzy wyemirgowali do Francji po II wojnie światowej. Jan Partyka urodzony we wsi Strojnów na kielecczyźnie w 1901 roku. Posiadam tylko informacje że miał syna Henryka Partykę który ożenił się z francuską. Po wyjeździe Jana z Polski kontakt z rodziną się urwał. Proszę o podpowiedzi czy na podstawie danych które posiadam da się ich odnaleźć i gdzie mam pytać w tej sprawie. Dziękuję Pozdrawiam Kasia

_________________
Pozdrawiam Kasia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2017 - 19:42
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Zerkowski_Michel napisał:
Witam
"Gdybyś mogła sprawdzić czy ten tekst jest napisany poprawnie byłbym wdzięczny. Czy podany przez Ciebie adres jest do korespondencji listowej ? Znalazłem dzisiaj coś takiego https://mdel.mon.service-public.fr/acte-etat-civil.html Czy można spróbować poprzez tą stronę? "


Tak, mozes. Kod miasta jest : 59150


Ta strona jest świetna, od razu wymysłem wnioski do kilku merostw. Dostałem automatyczną odpowiedź, że rozpatrzą je w ciągu 48 h. Od lat szukam zaginionej we Francji prababki Bronisłąwy Flis zd. Tyburskiej, to kolejna szansa na jakieś info.
Pozdrawiam,
Sylwester
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 19:08
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
Witam,

Podlaczam sie, jesli moge, do tematu poszukiwan rodziny we Francji. Czy ktos z Panstwa wie moze jakie sa popularne serwisy internetowe we Francji gdzie umieszczane sa drzewa rodzinne?

Stracilam troche przez pecha, a troche przez niedbalosc mozliwosc kontatku z rodzina we Francji przez ich drzewo ktore bylo na Geneanet.org.

Poszukiwalam brata dziadka, Louis Kaczmarek, ktory zmarl/zginal 11 stycznia 1945 roku w Bruay, niedaleko Lille. Pracowal w kopalni, jak wielu Polakow ktorzy tam sie pojawili w latach 20-tych. Jego zona nazywala sie Pelagia (Pelagie) z domu Borowiak,i mieli dwoje dzieci: Edmund i Anna.

Pare miesiecy temu znalazlam ich drzewo na Geneanet.org. Bardzo sie ucieszylam, zapisalam link a ze bylam w srodku poszukiwan innej galezi rodzinnej, zostawilam to na chwile. No, i teraz probujac wrocic do tego, okazalo sie ze wlasciciel drzewa zdazyl wypisac sie z Geneanet i usunac drzewo.

http://gw.geneanet.org/preux62?n=kaczmarek&oc=&p=louis

Straszny pech, bo niestety okazuje sie ze Geneanet nie trzyma emaili, ani zadnych kontatkow bylych uzytkownikow, a ja zrobilam podstawowy blad i nie zapisalam szczegolow, ktore wtedy widzialam...mam nadzieje sze drzewo zostalo przeniesione byc moze na inna strone. Probowalam Familysearch i Ancestry, ale ich tam nie ma.

Bede wdzieczna za sugestie i porady

Pozdrawiam

Malgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 23:12
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Malgosiu,
Sprobuj https://www.filae.com
To jest najwieksza francuska strona genealogiczna. Dostep jest platny. Trzeba wykupic abonament, ale mozna sprawdzic dane bez oplaty. Moze kuzyn przeniosl swoje drzewo na te strone?
Sprawdz tez My Heritage.
Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_MOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 23:12
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 90
Skąd: Poznań
Status: Offline
Bardzo dziękuje, Bozenna! Zaraz sie tam zapisze i sprawdzę tez My Heritage. Dam znac oczywiście jeśli mi sie uda coś odnaleźć.

Serdecznie pozdrawiam

Malgosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2017 - 19:23
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
jakub336 napisał:
Zerkowski_Michel napisał:
Witam
"Gdybyś mogła sprawdzić czy ten tekst jest napisany poprawnie byłbym wdzięczny. Czy podany przez Ciebie adres jest do korespondencji listowej ? Znalazłem dzisiaj coś takiego https://mdel.mon.service-public.fr/acte-etat-civil.html Czy można spróbować poprzez tą stronę? "


Tak, mozes. Kod miasta jest : 59150


Ta strona jest świetna, od razu wymysłem wnioski do kilku merostw. Dostałem automatyczną odpowiedź, że rozpatrzą je w ciągu 48 h. Od lat szukam zaginionej we Francji prababki Bronisłąwy Flis zd. Tyburskiej, to kolejna szansa na jakieś info.
Pozdrawiam,
Sylwester


Niestety bez odpowiedzi Sad
Pozdr.
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2017 - 19:53
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzien dobry,
Tylko duze miasta sa podlaczone pod ten automatyczny system wydawania aktow stanu cywilnego.
Aby sprawdzic, czy dana miejscowosc korzysta z tego systemu, trzeba wpisac jej kod pocztowy.
W malych miejscowosciach najlepiej dziala prosba wyslana poczta na adres merostwa.
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-06-2017 - 20:19
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Pisałem do Parthenay, Deux Sevres, jest w systemie. Przysłali automatyczne potwierdzenie odbioru. Pisałem już do wielu merostw maile i tradycyjne listy. (na tradycyjne z reguły odpowiadają) Parthenay to teoretyczne miejsce pobytu mojej zaginionej prababki Bronisławy Flis zd. Tyburskiej. Wysłałem bo byli w systemie i blisko mojego kręgu zainteresowania - Niort Smile
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sludkowski_DarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2017 - 12:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
Status: Offline
Zerkowski_Michel napisał:
Witam
"Gdybyś mogła sprawdzić czy ten tekst jest napisany poprawnie byłbym wdzięczny. Czy podany przez Ciebie adres jest do korespondencji listowej ? Znalazłem dzisiaj coś takiego https://mdel.mon.service-public.fr/acte-etat-civil.html Czy można spróbować poprzez tą stronę? "


Tak, mozes. Kod miasta jest : 59150

Napisałem i otrzymałem listownie akt zgonu:
Acte de deces
Copie integralne
N˚ 000342/ 1964 François JEDRZEJCJAK
Le huit aout mil neuf cent soixante quatre, zero heure cinq minutes, est décédé en son domicile, rue du Laboureur, 40 : François JEDRZEJCZAK, né ŕ Kutno ( Pologne) le vingt six février mil huit cent quatre vingt neuf, sans profession, fils de Jean JEDRZEJCZAK, et de Margozola (sans autres renseignements) époux décédés. Veuf de Franciszka Wojtasiak. Dressé le onze aout mil neuf cent soixante quatre, neuf heures quarante minutes, per Leon Callenaere, agent communal déléqué sur la déclaration de Lucien Debeurme, soixante deux ans, tapissier garnisseur, domicilié ŕ Wattrelos, 11 rue Carnot, qui lecture faite et invité ŕ lire l'acte, a signé avec Nous, Jean Delvainquiére, Maire de Wattrelos

Czy mogę prosić o prztłumaczenie, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2017 - 15:50
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
dla Darka,

Calkowity akt zgonu nr 000342/1964 Franciszek Jedrzejciak.
Dnia 8-ego sierpnia 1964 roku , o polnocy i 5 minut, zmarl w swoim domu, ul. Laboureur nr 40, Franciszek Jedrzejczak, urodzony Kutno (Polska), 26-ego lutego 1889 roku, bez zawodu, syn Jana Jedrzejczaka i Malgorzaty (bez nazwiska panienskiego), rodzicow juz zmarlych. Wdowiec po Franciszce Wojtasiak.

Jedrzejciak albo Jedrzejczak (obie wersje wystepuja w tym akcie)

To tak szybko od reki,
Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sludkowski_DarekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2017 - 19:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-01-2012
Posty: 16
Skąd: Łódź
Status: Offline
Dziękuję bardzo
Pozdrawiam Darek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gosiad7Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2017 - 19:55
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2016
Posty: 26

Status: Offline
Dzien dobry,
Uprzejmie prosze bylabym zainteresowana nazwiskiem Dobaczewski z czasow przedwojennych i tuz powojennych.
Dziekuje Bardzo !
G
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elgra
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2017 - 21:40
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 01-05-2008
Posty: 4534

W drzewku http://gw.geneanet.org/ablonski?n=dobac ... &p=feliska

Feliska Dobaczewski ur. 13.12.1894 jankowek,pologne


W bazie naturalizacji

Dobaczewski Jean ur. 30.08.1911 Okolusz (Pologne)
naturalizowany 19.08.1949; n° naturalizacji 31011-38

_________________
Pozdrawiam, Elżbieta z d. Cibińska
moje parafie:Cierno Oksa Węgleszyn Nagłowice (świętokrzyskie)
i Wysocice Sieciechowice (małopolskie) okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.553136 sekund(y)