Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2017 - 15:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Bardzo proszę o sprawdzenie w wykazach nazwiska Hawdurowicz (Hauderowicz, Auderowicz, Gawdurowicz, Hawdur i podobnie brzmiących) oraz Zubik - parafia Darewo i Mir. Wiem że osoby o nazwisku Hawdur mieszkały m.in. w Baranowiczach i Nowogródku. Jeśli jest możliwość sprawdzenia lokalizacji po nazwisku byłyby to dla mnie bardzo istotne informacje.
Pozdrawiam i z góry dziękuję,

Michalina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zieliński_MarekOffline
14 Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2017 - 19:59
Sympatyk


Dołączył: 15-02-2015
Posty: 41

Status: Offline
Jeśli można do tej serii próśb, proszę o sprawdzenie Józef Waldemar Zieliński urodzony w Pińsku 18 marca w 1935 r. ( ochrzczony w parafii katedralnej)
Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brozek_OskarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2017 - 02:29
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 28-04-2011
Posty: 546
Skąd: Wrocław\Jędrzejów
Status: Offline
Aniu,

Przepraszam za ponowną prośbę, ale nie mogę nigdzie nabyć tej książki, ani nawet znaleźć spisu treści.
Czy w parafii Darewo lub Hancewicze (a może jest Kleck lub Lachowicze?) występują nazwiska: Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski lub Łomanowski. (Tak naprawdę zależy mi jeszcze na Ralcewiczach i Kozłowskich, ale nie chcę Cię obciążać).

Jak przesadziłem to zignoruj zapytanie.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Oskar Brożek

_________________
Szukam Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski, Łomanowski, Betlewicz, Pawłowski i Nowicki z terenów dawnego województwa Nowogródzkiego, konkretniej okolic Lachowicz, Zubielewicz, Baranowicz, Nieświeża, Klecka, Krzywoszyna, Niedźwiedzicy, Słucka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2017 - 16:36
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
Jest nazwisko Hawderowicz,...poproszę o imiona bo może jest przekręcone nazwisko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2017 - 17:46
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Nazwisko to na pewno jest tym wyszukiwanym. W Mir żyła rodzina Ksawerego Hawdurowicza (tu mam sporo danych odnośnie jego dzieci z Józefą Haraburda). Poza tym interesuje mnie rodzina Bolesława, oraz Napoleona, oni wszyscy najprawdopodobniej byli potomkami Karola. Generalnie interesują mnie wszystkie osoby o tym nazwisku, bo mam bardzo mało źródeł na ich temat, a rodzina porozjeżdżała się po Kresach najprawdopodobniej z Nowogródczyzny od Wilna po rejony Witebska. Będę wdzięczna za każdą informację. Jeśli danych jest dużo uprzejmie proszę o kontakt na PW.
Pozdrawiam serdecznie,
Michalina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 12:29
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
W wydanych do tych czas Wykazach nie ma jeszcze parafii: Pińsk, Darewo, Kleck, Lachowicze.

Do Oskara; proszę o imiona do nazwisk Kozłowski i Ralcewicz[/u]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brozek_OskarOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 13:26
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 28-04-2011
Posty: 546
Skąd: Wrocław\Jędrzejów
Status: Offline
Aniu,

Szczerze to wszystkie. Zbieram w całość te rodziny z tego rejonu, bo są ze sobą ścieśle związane, tylko rozsiane ze względu na to, że rodzeństwo często w odległych od siebie folwarkach lub zaściankach żyło w rejonie od Baranowicz, przez Darewo, Swojatycze, Lachowicze, Krzywoszyn, Niedźwiedzica, (a może Krzywoszyn i Niedźwiedzica są w wykazach?), Lipsk aż do Hancewicz.


Z Kozłowskich głównie zależy mi na Franciszku Kozłowskim, zaś z Ralcewiczów Joanna Ralcewicz.

Pozostali Ralcewicze to Adam, Antoni, Piotr, Michał, Aleksander, Franciszek, Józef
Zaś Kozłowscy to głównie Wincenty, Konstanty, Adolf, Józef, Adam, Franciszek.


Jak wspomniałem, sam bym sprawdził, a nie męczył, gdybym miał dostęp do książki, ale szukałem i nie mogę znaleźć. Smile

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!!!

Oskar Brożek

_________________
Szukam Domaszewicz, Łosowski, Leszczyłowski, Łomanowski, Betlewicz, Pawłowski i Nowicki z terenów dawnego województwa Nowogródzkiego, konkretniej okolic Lachowicz, Zubielewicz, Baranowicz, Nieświeża, Klecka, Krzywoszyna, Niedźwiedzicy, Słucka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 13:46
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
Hawderowicz Weronika, c. Xawerego Haderowicza i Józefy z Haraburdów,
małż. ślubnych, włościan gm. Mirskiej zam. w Starej Mirance, ur. 23.Viii.1919 r.,
ochrz. 7.IX.1919 r., chrzestni; Frumenty? Haraburda i Zuzanna Wojna.
Hawderowicz Stanisław, s. Xawerego Hawderowicza i Józefy z Haraburda,
małż. Ślubnych, zam. w Mirze, ur. 15 III 1922 r., ochrz. 25 III 1922 r.,
chrzestni: Franciszek Wasilewicz i Franciszka Krawczenkowa, 1.porz.16

Hawderowicz Bonawentura Tadeusz, s. Ksawerego Hawderowicza i Józefy z haraburdów, mzłż. ślubnych, zam. w Mirze, ur. 8 V 1926 r., ochrz. 14 VII 1926 r., chrzestni: Otton Żywicki
i Julia Grajowa.

Hawdorowicz Anna, c. Ksawerego Hawdorowicza i Józefy z Haraburdów, małż. Ślubnych,
zam. w Mirze, ur. 20 III 1933 r., ochrz. 17 IV 1933 r., chrzestni: Czesław Furowicz
i Anna Haraburda, 1.porz.3o

Hawderowicz Sabina , c. Ksawerego Hawderowicza i Józefy z Żołnierkiwiczów,
mieszkanka m. Mir, zam w Mirze , lat 7, zm. 8 I 1921 na zapalenie mózgu,
pogrzebana 9 i 1921 w Mirze.

Hawdarowicz Katarzyna – regina, ur. w 1912 z par. Mirskiej, przyjęła sakrament
bierzmowania 28 V 1931, świadek: Stef. Żywiecka. Nr 1931/327

Hawdarowicz Weronika – Teresa, ur. 15 VIII 1919 z par. Mirskiej diec. Pińska,
przyjęła sakrament bierzmowania 16 VII 1934, świadek: Franciszka
Krawczenkowa. Nr porz. 1934/60

Hawdorowicz Bonifacy – Józef, ur. 8 V 1926, przyjął sakrament bierzmowania
18 VI 1939, świadek: Piotr Mikulski. Nr porz. 1939/92

Hawdorowicz Maria – Magdalena, ur. w 1911 z par. Mirskiej, przyjęła sakrament
bierzmowania 28 V 1931, świadek: Julia Gwajowa. Nr porz. 1931/134
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 14:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 14:28
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
Stara Miranka
Hawderowicz Xawery – leśnik
Józefa – żona
Maria – córka
Katarzyna – córka
Sabina – córka
Jan – syn
Weronika – córka Xawerego

Hawderowicz Karolina
Piotrowicz Jan – brat jej
Jan – syn Piotrowicza
Kazimierz – syn Jana
Mikołaj – syn Jana
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2017 - 22:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Super - nie wiedziałam że wśród potomków Ksawerego była również Sabina, nie znałam zawodu Ksawerego (teraz wiem że mieszkali niedaleko puszczy Nalibockiej), również Karolina jest mi nieznana. Bardzo dziękuję!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 12:01
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
Kozłowska Michalina, córka Jana kozłowskiego i Anieli z domu Cwirko, z dopełnieniem wszystkich ceremonii, urodzona 18 V 1926 w Nowych Oharewiczach, ochrzczona 30 V 1926 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Stanisława Siedlara; rodzice chrzestni Józef Rytwiński i Albina Ćwirko, liczba porządkowa 80/1926

Kozłowski Henryk, syn Wincentego Kozłowskiego (syn Jana i Anny) i Luby z domu Borysewicz (córka Donata i Stefanii z domu Stankiewicz), urodzony 26 X 1942 w Hancewiczach, ochrzczony 9 XI 1942
w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Stefan Zieliński i Genowefa Frybuchowska, liczba porządkowa 56/1942

Kozłowska Danuta, c. Wincentego Kozłowskiego i Luby z domu Borysewicz, ur. 1 XII 1944, ochrz. 26 XII 1944r w Rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni Stefa Ilinkiewicz i Julia Borysewicz. Lp. 29/1944

Rabcewicz Michał, syn Mikołaja Rabcewicza i Fewronii z domu Kanonowicz, z dopełnieniem wszystkich ceremonii, urodzony 6 X 1926 w Hancewiczach, ochrzczony 6 X 1926 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Proboszcza Dionizego Bączkowskiego; rodzice chrzestni: Adam Pochmara i Janina Zajdenberg, liczba porządkowa 123/1926

Rabcewicz Włodzimierz, syn Mikołaja Rabcewicza i Fewronii z domu (Radyn) Kanonowicz, z dopełnieniem wszystkich ceremonii, urodzony 6 X 1926 w Hancewiczach, ochrzczony 6 X 1926 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Proboszcza Dionizego Bączkowskiego; rodzice chrzestni: Adam Pochmara i Janina Zajdenberg, liczba porządkowa 124/1926

Ralcewicz Franciszek, syn Franciszka Ralcewicza (syn Antoniego i Marii z domu Matulis) i Emilii z domu Hulicka (córka Kazimierza i Heleny z domu Surma), urodzony 4 III1943 w Sukaczach, ochrzczony 9 III 1943 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Albin Naplocha i Józefa Pawłowska, liczba porządkowa 98/1943

Ralcewicz Henryk, syn Stefana Ralcewicza (syn Piotra i Marii z domu Matulis) i Olgi z domu Szlenień(córka Pawła i Marii), urodzony 13 VI 1943 w Sukaczach, ochrzczony 20 VI 1943 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Antoni Strzelczyk i Albertyna Kopiel, liczba porządkowa 126/1943

Rancewicz Edward, syn Konstantego Rancewicza (syn Konstantego) i Adolfiny z domu Kołosowska (córka Konstantego i Józefy z domu Strelczyk), urodzony 1 XI 1942 w Sukaczach, ochrzczony 10 XI 1942 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Kazimierz Kołosowski i Maria Szydłowska, liczba porządkowa 98/1942

Rancewicz Kazimierz, syn Konstantego Ralcewicza i Adolfiny z domu Kołosowska, urodzony 9 III 1945 ochrz. 17 V 1945 w Rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Sukaczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Antoni Szydłowski i maria Milewska, liczba porządkowa 11/1945
Rancewicz Edward, syn Konstantego Rancewicza (syn Konstantego) i Adolfiny z domu Kołosowska (córka Konstantego i Józefy z domu Strelczyk), urodzony 1 XI 1942 w Sukaczach, ochrzczony 10 XI 1942 w rzymsko-katolickim kościele parafialnym w Hancewiczach przez ks. Witolda Sypniewskiego; rodzice chrzestni: Kazimierz Kołosowski i Maria Szydłowska, liczba porządkowa 98/1942
Rancewicz Witold Aleksander, ur, 8 VIII 1940 w Rachowiczach, s. Stanisława (ur.1911) i Wiery z domu Korobko , ślubnych małżonków, oboje katolicy,ochrz. 15 IX 1940 w Puziczach przez ks. Urbana Filipiaka; rodzice chrzestni: Józef Bartoszewicz i Helena Ralcewicz, liczba porządkowa 66/1940
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 16:37
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
Ralcewicz Halina Krystyna, córka Wacława, katolika i Bronisławy z domu Sielicka, ślubnych małżonków, ur. 12 III 1938 w osadzie Rownopol, ochrzczona 18 IV 1938 w Baranowiczach przez ks. Antoniego Kohutnickiego proboszcza, rodzice chrzestni: Antoni Ralcewicz i Albina Azhuścińska, liczba porządkowa 14/1938

Ralcewicz Anna-Bronisława, córka Wiktora i Berty z domu Zygmunt, rzymsko-katolickie małżeństwo ślubne, urodzona 1 XI 1945 w Zaścianku Sukacz, ochrzczona 8 I 1946 w Hancewiczach przez ks. Bronisława Wieliczko; rodzice chrzestni: Józef Ralcewicz i Bronisława Ralcewicz; liczba porządkowa 9/1946
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anna_1949Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 20:58
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2014
Posty: 166

Status: Offline
W Baranowiczach jest podobne nazwisko,... ale Hajdarowicz.
=============================================
do nazwiska Domaszewicz i Łomanowski
proszę podać imiona też kobiet
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
włodzimiestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2017 - 21:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-06-2008
Posty: 372

Status: Offline
Dzień dobry Anno,

uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy występują nazwiska: BOCHEŃSKI w parafii Łachwa, ŻOCHOWSKI w parafii Brześć

pozdrawiam
Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.660209 sekund(y)