Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Otłowski_TomaszOffline
Temat postu: prosba o zidentyfikowanie munduru  PostWysłany: 30-04-2017 - 17:04
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2007
Posty: 58

Status: Offline
Na początku zastrzeżenie - nie jestem specjalistą od umundurowania, odznak wojskowych itp., więc mogę się mylić.
Ale jako człowiekowi jako tako obeznanemu z "wojskowością ogólną" pierwsze, co rzuca się w oczy, to fakt, iż przedstawieni na zdjęciu jeźdźcy nie wyglądają w ogóle na wojowników: nie mają żadnego uzbrojenia ani oporządzenia charakterystycznego dla wojskowych (lub konnych formacji paramilitarnych).
Po drugie, ten kolor mundurów - co jak co, ale ok. 1920 roku kawalerzyści/strzelcy konni nie ubierali się już w białe/jasne mundury, jako całkowicie niepraktyczne na polu walki. Chyba że chodzi o krój paradny, ale to też raczej nie to...

_________________
Pozdrawiam,
Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzewicki_PawełOffline
Temat postu: Co to ca mundur ?  PostWysłany: 02-05-2017 - 21:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-10-2011
Posty: 37

Status: Offline
Witam serdecznie i proszę o identyfikacje munduru.


https://1drv.ms...RNQNmYQU5IEw

_________________
Paweł Krzewicki
--------------------
www.krzewicki.com.pl
Krzewicki, Siermantowski, Kielian,Nowak, Lisiakiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wlokarOffline
Temat postu: Co to za mundury, jaka formacja ?  PostWysłany: 23-05-2017 - 12:02
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2011
Posty: 71

Status: Offline
Witam !

Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu jaką formację, pułk przedstawiają żołnierze na zdjęciu. Żołnierz z prawej ma na czapce nr. 6, wszyscy mają na lewej ręce opaski, na spodniach widać lampasy.
Wiem, że wśród forumowiczów są miłośnicy i wielcy znawcy wszystkiego co dotyczy wojska. Liczę więc, że na pewno dopatrzycie się czegoś ciekawego na tym zdjęciu, i podzielicie się tym ze mną, co przybliżyło by mnie do rozwiązania zagadki, co to za żołnierze i który to morze być rok.

https://images82.fotosik.pl/588/a24a7b4a55f9bac1med.jpg

Pozdrawiam
Włodek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
herkaOffline
Temat postu: prośba o rozpoznanie munduru  PostWysłany: 12-06-2017 - 10:03
Sympatyk


Dołączył: 04-01-2013
Posty: 347
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam
Na załączonym zdjęciu jest mój dziadek – pierwszy z prawej w dolnym rzędzie. Dziadek urodził się w 1906r we wsi Wyłazy k/Siedlec.
Ze „śledztwa” jakie przeprowadziłem wynika, że na zdjęciu są żołnierze z 22 Pułku Piechoty. Z odznaki na mundurach wynika, że zdjęcie jest zrobione po 1926 roku. Na początku założyłem, że skoro dziadek urodził się w 1906r to służbę mógł pełnić w latach 1927-1929. Ale spojrzałem na sznur strzelecki i pojawiła się wątpliwość bo wydaje mi się, że sznur wygląda jak wzór sznura z roku 1931.
Czy ma ktoś większą wiedzę w tym temacie? Może coś źle interpretuję?

https://goo.gl/photos/yUrTEnyxtLQr6Mnr5

Pozdrawiam
Krzysiek

_________________
poszukuję metryki urodzenia Teofili Skolimowskiej ur. ok. 1825r w parafii Mordy(?), córki Wincentego i Marianny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KrzymenOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-06-2017 - 23:47
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2007
Posty: 58

Status: Offline
Witam,
luk2030 napisał:
u rodziny znalazłem zdjęcie krewnego w francuskim mundurze

Jest to mundur z połowy lat trzydziestych. Maréchal de logis/sergent (czyli kawaleria lub artyleria) albo aspirant. Niestety jakość zdjęcia jest kiepska i wszystkie szczegóły munduru, z których można by coś "wyciągnąć" są niewyraźne. Np. numery na patkach i wiele odznak.
Jeżeli chcesz, to mogę zadać pytanie na forum francuskim, ale musiałbym mieć wyraźne zdjęcie Wink i powiększenie szczegółów.
Serdecznie pozdrawiam / bien cordialement Very Happy
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PiotrulinekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-06-2017 - 20:54
Sympatyk


Dołączył: 26-04-2016
Posty: 59

Status: Offline
Dzień dobry

Uprzejmie proszę o kilka słów na temat fotki. Gdzie ew szukać śladów,jednostki, lata,...
Kazimierz Klimka/Klimko/Kłymko urodził się w 1901 roku w Drohomirczany w 1924 . Został prowizorycznym woźnym w 1930 w Stanisławowie. Dokument został wydany w Dyrekcji Poczt i Telegrafów we Lwowie w 1930 roku. Następnie został stałym pocztylionem w Stanisławowie w 1930 roku. Dokument został wydany w Dyrekcji Poczt i Telegrafów we Lwowie w 1930 roku.
Około 1942 przebywał w Żytomierzu a jedyna fotografia to właśnie ta z wojska- marynarka wojenna.

https://dysk.onet.pl/link/M51u4

pozdrawiam
Marek Pietrusiak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_oleOffline
Temat postu: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskiego  PostWysłany: 18-06-2017 - 18:45
Sympatyk


Dołączył: 13-10-2016
Posty: 26

Status: Offline
http://www.fotosik.pl/zdjecie/a1a77e51b1a32c17

Witam. Chciał bym zdobyć kilka informacji odnośnie zdjęcia, do którego link zamieszczam powyżej.
Na zdjęciu jest uwieczniony Antoni Olędzki ur. ok 1878 r. w Ciechanowcu - "na tej fotografii siedzi". Z przekazów rodzinnych wiem, że dostał powołanie do armii imperium rosyjskiego. Niestety nie mam zbyt wielu informacji na temat losów Antoniego w armii rosyjskiej. Powołanie do armii mógł otrzymać w ok 1914 roku. Przekaz rodzinny jest dość skąpy. Podobno pradziadek został ranny w jakiejś bitwie i trafił do szpitala chyba w okolicach Krymu.
Chciał bym się dowiedzieć w jakiej jednostce służył Antoni. Trudno mi powiedzieć, jakie jeszcze informacje na temat pradziadka mógłbym uzyskać z tej fotografii.
Jednakże nie jestem pewien, czy Antoni nie był w armii carskiej 2-krotnie, tj. czy nie uczestniczył jeszcze w konflikcie rosyjsko-japońskim w 1905 roku? Jak wspomniałem, mam niewiele informacji na temat mojego pradziadka, a i te co posiadam mogą być niepewne. Ślub Antoniego miał miejsce w 1909 roku w Kuczynie:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, które uzupełnią moją wiedzę odnośnie mojego pradziadka i być może posłużą do dalszych poszukiwań.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Szymański_WojciechOffline
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 20-06-2017 - 18:14
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2010
Posty: 336

Status: Offline
Z tego zdjęcia nie można wyczytać niczego więcej jak to, że ów mężczyzna ok. 40-tki służył w armii rosyjskiej (mundurowa rubaszka i buty z cholewami). Zero odznaczeń i dystynkcji, wydaje się, że w momencie robienia zdjęcia służbę miał już za sobą (?). Pytanie - co za kartkę trzyma w ręku : przepustkę ? zwolnienie z wojska? Do poboru stawał on najpewniej w roku 1899 i z powodzeniem mógł brać udział w wojnie japońsko-rosyjskiej, ale żadnego materialnego tego dowodu na mundurze nie ma. Jako rezerwista mógł służyć w czasie I Wojny. Mundur stojącego, młodszego osobnika (bliskiego krewnego?) - nie rosyjski, a raczej POW co określało by czas powstania fot. na około 1916-1918 r.

Mimo wszystko życzę powodzenia!
Wojciech Szymański







quote="Piotr_ole"]http://www.fotosik.pl/zdjecie/a1a77e51b1a32c17

Witam. Chciał bym zdobyć kilka informacji odnośnie zdjęcia, do którego link zamieszczam powyżej.
Na zdjęciu jest uwieczniony Antoni Olędzki ur. ok 1878 r. w Ciechanowcu - "na tej fotografii siedzi". Z przekazów rodzinnych wiem, że dostał powołanie do armii imperium rosyjskiego. Niestety nie mam zbyt wielu informacji na temat losów Antoniego w armii rosyjskiej. Powołanie do armii mógł otrzymać w ok 1914 roku. Przekaz rodzinny jest dość skąpy. Podobno pradziadek został ranny w jakiejś bitwie i trafił do szpitala chyba w okolicach Krymu.
Chciał bym się dowiedzieć w jakiej jednostce służył Antoni. Trudno mi powiedzieć, jakie jeszcze informacje na temat pradziadka mógłbym uzyskać z tej fotografii.
Jednakże nie jestem pewien, czy Antoni nie był w armii carskiej 2-krotnie, tj. czy nie uczestniczył jeszcze w konflikcie rosyjsko-japońskim w 1905 roku? Jak wspomniałem, mam niewiele informacji na temat mojego pradziadka, a i te co posiadam mogą być niepewne. Ślub Antoniego miał miejsce w 1909 roku w Kuczynie:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, które uzupełnią moją wiedzę odnośnie mojego pradziadka i być może posłużą do dalszych poszukiwań.[/quote]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mariusz_FormanowiczOffline
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 21-06-2017 - 08:19
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2009
Posty: 54
Skąd: Wielkopolska
Status: Offline
Jako ignorant w dziedzinie wojskowości a umundurowania w szczególności, pozwalam sobie prosić o pomoc w identyfikacji munduru Leona Kunowskiego, którego zdjęcie przedstawiam na swojej stronie rodzinnej pod adresem: http://www.formanowicz.pl/szuniewicz/osoby/os10533.html (dla powiększenia fotografii należy klinknąć na miniaturkę). Leon Kunowski był oficerem (?) w armii gen. Andersa i prezentuje się w obowiązującym wówczas "battle dress". Zdjęcie pochodzi z około 1945-46 roku.

Czy Leon Kunowski był podporucznikiem ? Co oznacza jasna opaska na pagonach (na niej gwiazdka) ?

Liczę na pomoc i z góry serdecznie dziękuję !
Mariusz Formanowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Massalski_MarcinOffline
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 02-07-2017 - 18:57
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2015
Posty: 187

Status: Offline
Witam,
proszę o pomoc w identyfikacji munduru mojego przodka Franza Minkiny, który zaginął na wojnie. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1943 roku. Wujek służył w armii niemieckiej. Być może przydatny w identyfikacji będzie numer 54 na jego ramieniu. Jakich informacji o nim mogę dowiedzieć się z tego zdjęcia? Niedawno dowiedziałem się, że wujek z zawodu był kierowcą. Ostatnia informacja odnośnie jego miejsca pobytu to sierpień 1944 Rumunia. https://www.fotosik.pl/zdjecie/658c32a4acba823f


Ostatnio zmieniony przez Massalski_Marcin dnia 07-02-2018 - 09:15, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
konrad_orschevskiOffline
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 02-07-2017 - 19:15
Sympatyk


Dołączył: 09-01-2017
Posty: 460

Status: Offline
Witaj,obejrzyj prosze te strone, www.lexikon-der-wehrmacht.de mam wrażenie że to ten sam mundur.

Pozdrawiam Konrad.

_________________
pozdrawiam Konrad.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Massalski_MarcinOffline
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 02-07-2017 - 19:34
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2015
Posty: 187

Status: Offline
O który z tamtych mundurów konkretnie Ci chodzi?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu: Re: Jaki mundur - jaka jednostka - armia imperium rosyjskieg  PostWysłany: 02-07-2017 - 19:51
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Marcinie, spróbuj też poszukać pomocy na forum: http://www.historycy.org/index.php?showforum=136

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomlanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2017 - 19:58


Dołączył: 03-07-2017
Posty: 1

Status: Offline
Cześć nazywam się Tomasz Langer na poniższej fotografii jest brat mojego pradziadka czy ktoś rozpoznaje może mundury
https://www.fotosik.pl/zdjecie/2460045e8ebfe39a
www.fotosik.pl/zdjecie/2460045e8ebfe39a
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HermanosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-07-2017 - 17:29
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 05-08-2015
Posty: 332

Status: Offline
Witam,

bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat formacji, w jakiej mogła służyć osoba ze zdjęcia. Jest to mój pradziadek i wiem tylko, że fotografia pochodzi z czasów jego służby w Legionach.

http://i.imgur.com/qzdadKt.jpg

Pozdrawiam,

Paweł

_________________
Pozdrawiam,
Paweł
--------------------------------
Buczyńscy - Skalnik, Nowy Żmigród, Ożomla, USA ; Trojanowscy, Borczonowie, Kempscy - Różan, Gąsewo ; Sabatowie i Partykowie - Jeżowe, Kamień
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.816366 sekund(y)