Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bea
Temat postu: Dziennik Urzędowy Guberni Płockiej  PostWysłany: 21-05-2017 - 02:37
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Czy ktoś z Państwa wie jak znaleźć w bibliotekach cyfrowych "Dziennik Urzędowy Guberni Płockiej" (najlepiej z wyszukiwarką OCR) ?

Znalazłam pojedynczy numer z października 1837 i jest on nieocenionym źródłem informacji: http://www.agad.gov.pl/CWW/Galeria%20in ... 1_0165.htm Już na drugiej stronie, jest wykaz imienny Żydów, którzy mieli możliwość osiedlania się we wsiach, w 3 milowym pasie granicznym guberni płockiej (imię, nazwisko, wieś i zawód).
Na kolejnych stronach jest spis co należy do dóbr Glewo w powiecie lipnowskim... ile ziemi i kto zamieszkuje chałupy (imię, nazwisko, zawód). Dalej to samo jest z dobrami szlacheckimi Nakwasino, Głowczyn i Kępa Białobrzegi (również z wykazem osobowym).

Jeden numer to mało Laughing Gdzie znaleźć więcej ?

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulik_agnieszkaOffline
Temat postu: Dziennik Urzędowy Guberni Płockiej  PostWysłany: 21-05-2017 - 08:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 628

Status: Offline
"Dziennik Urzędowy Guberni Płockiej" ukazywał się w latach 1837-67 i jest to kontynuacja" Dziennika Departamentowego Płockiego" ( do 1812) , "Dziennika Urzędowego Departamentu Płockiego "(1812-1816) oraz" Dziennika Urzędowego Województwa Płockiego"(1816-1837).
Wydaje się, że dzienniki z tego okresu (1837-67) trzeba będzie przeglądać w tradycyjnej bibliotece.
Robiłam kiedyś bardzo dokładne rozeznanie ale moje notatki poległy przy okazji awarii dysku.
Kompletu (1810- 1867) chyba nie ma żadna biblioteka jak pamiętam.
Estreicher twierdzi, że najlepiej byłoby szukać BUW, BN, BJ ale wydaje mi się, że ten interesujący okres to tylko Kraków albo Wrocław.
Niewiele pomogłam ale może ktoś wie więcej i pomoże. Kiedyś podobny temat chyba był tylko dotyczył o ile pamiętam "Dzienników Departamentowych".
Część "Dzienników" z wcześniejszego okresu jest dostępna online.
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.879025 sekund(y)