Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 19 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kondzikxuOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 11-05-2017 - 12:01
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2017
Posty: 17

Status: Offline
Witam, poszukuje aktu urodzenia, bądź ślubu Antoniego Wojnowskiego, ponieważ chce dowiedzieć się kto był jego rodzicami. Wiem tyle, że urodził się około 1856 roku, wziął ślub z Marianną Radzymirską(niestety tego aktu też nie mogę znaleźć). Żył w Leszczynku parafia Kutno-Łąkoszyn oraz miał prawdopodobnie czworo dzieci - Franciszkę, Józefa, Stanisława oraz Mateusza. Przewertowałem księgi w okolicach tego roku(1856) z parafii Kutno-Łąkoszyn, Strzegocin oraz Kutno i nic nie mogłem znaleźć.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 11-05-2017 - 15:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5779

Status: Offline
Tak dla uściślenia te dzieci rodzą się od 1885.
Podstawowy problem to brak dostępnych aktów małżeństwa z Kutno-Łąkoszyn za 1884 (są tylko numery 1-4 i 15-19)
Jest jeden trop tylko niestety wiek mi się nie zgadza. Otóż w tymże Leszczynku żyje sobie Antoni Wojnowski (zastrzegam, że o 9 lat starszy), który w 1870 w Kutnie bierze ślub z Marianną Frątczak (pisownia późniejsza różna). W latach 1878-1881 rodzą się ich dzieci ( z resztą wszystkie umierają). W 1884 w Kutnie umiera Marianna Wojnowska z domu Frączak. A w 1885 zaczynają się w Leszczynku rodzić dzieci Antoniego i Radzimirskiej. To mi trochę daje do myślenia. Ten Antoni rodzi się w 1847 w Strzegocinie.
A tak dodatkowo - czy wiemy kiedy umarli Antoni i Marianna ? To by bardzo pomogło
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kondzikxuOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 11-05-2017 - 16:42
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2017
Posty: 17

Status: Offline
Też brałem pod uwagę ten trop, ale własnie przez tą różnicę wieku go odrzuciłem, wiem że podany wiek w aktach metrykalnych moze się różnić, ale czy aż tak? Co do ich daty zgonu to własnie z tym mam kłopot, rodzice mojego dziadka(Antoni i Marianna to jego dziadkowie) zmarli w czasie wojny kiedy on miał 5 lat i sam mało wiedział o swojej rodzinie. Niedawno on sam zmarł i przez moją babcie kontaktowałem się z jego kuzynostwem, ale dowiedziałem się tylko i dacie śmierci Franciszki Sujeckiej (Wojnowskiej) byłem nawet na jej grobie, ale nic więcej nie udało mi się ustalić
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 11-05-2017 - 17:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5779

Status: Offline
Określenie w czasie wojny to zawęzenie do kilku lat. Ja bym zadzwonił do usc. W czasie wojny normalnie rejestrowano zgony
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kondzikxuOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 11-05-2017 - 17:16
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2017
Posty: 17

Status: Offline
Będę musiał tak zrobić, dzięki za pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kondzikxuOffline
Temat postu: Antoni Wojnowski ur około 1856  PostWysłany: 19-05-2017 - 22:56
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2017
Posty: 17

Status: Offline
Sprawdziłem, wszystko się zgadza to ta sama osoba. Jeszcze raz dzięki za pomoc Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.696837 sekund(y)