Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2017 - 22:38
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31599
Skąd: Warszawa
Status: Offline
wydaje mi się, że zgony z 1899 i z 1924 z warszawskich rzymskokatolickich są w komplecie
w tym 1899 on-line

czy któryś z grobów zinwentaryzowanych - dostępnych przez wyszukiwarkę na stronie miasta - dotyczy tej samej rodziny Umińskich?
z 1885 Antonina w kw. 248 (to przy okazji typowania gdzie, w jakim okresie)
z 1875 kw. 73 (kilkoro U.)

257 to raczej późniejsze niż 1899
260 i wyżej chyba jeszcze nieruszone (a może prace w toku, dane są, tylko jeszcze niedostępne)

ja odpuściłem poszukiwania archiwaliów z tego zakresu (zgody), pomimo świadomości, że były - już nie szukam, choć zdaję sobie sprawę jak cenne byłoby to źródło informacji . Często jedyne.

a skąd naprowadzenie, że Powązki? w treści nekrologów było?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2017 - 00:14
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Zosiu,
Boleslaw Ludwik Uminski jest spisany w bazie "nekrologi".
www.nekrologi-baza.pl to jest platna strona. Jesli jeszcze nie sprawdzilas, napisz do tej bazy z zapytaniem, czy informacja wpisana dotyczy nekrologu w Kurierze Warszawskim, czy tez lokalizacji grobu na Powazkach.
Na tej stronie sa spisane informacje z tych dwoch zrodel (lokalizacja grobow i nekrologi).
Pozdrawiam,
Bozenna


Ostatnio zmieniony przez Bozenna dnia 12-05-2017 - 22:47, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2017 - 17:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witam,
do Aleksa
linki do pobrania zdjęć
https://www.dropbox.com/s/2fw9foasxsopm ... 9.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/e0dr9c3tmvha6 ... 4.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/vpap94yoaxrmu ... 8.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/827xrfsgp2eku ... 5.jpg?dl=0
Nie ma żadnej dodatkowej tablicy na grobie. Uważam, że informacja z kancelarii cmentarza jest wiarygodna (poparta dokumentami pochówku) i zgodna z rzeczywistym miejscem pochówku. Rodzina nie stawia tablic lub nie wykonuje napisów z różnych względów, często finansowych. Inwentaryzacja Powązek to niestety tylko (i aż) spisane napisy z nagrobków nie są uzupełnione informacjami z kancelarii.
pozdrawiam
ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
A.MichałowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-05-2017 - 10:18
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2008
Posty: 836
Skąd: województwo śląskie
Status: Offline
Witam,

Bardzo,bardzo dziękuje za pomoc w tej sprawie i przesłane zdjęcia grobu.Chyba było tak z napisami jak piszesz.Jak dobrze,że są jeszcze ludzie,którzy chcą pomóc innym....

Pozdrawiam serdecznie,


Aleks. kwiat kwiat kwiat kwiat kwiat kwiat kwiat kwiat kwiat
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZofiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2017 - 20:32
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2008
Posty: 123

Status: Offline
Bożenno
sprawdziłam bazę do której link podałaś jednak tam są tylko nekrologi nie mają niestety oznaczonych miejsc pochówku.
Odpowiadając na pytanie Włodzimierza tak z treści obu nekrologów wynika, że pochowani zostali na Powązkach.? W okresie pochówku pradziadka prawdopodobnie wydawaniem zgody na postawienie pomnika wydawał Urząd Budowniczego podległy Urzędowi Municypalnemu ten zaś podlegał Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji. Gdzie w Archiwum Państwowym szukać?
wydaje mi się, że zgony z 1899 i z 1924 z warszawskich rzymskokatolickich są w komplecie
w tym 1899 on-line
Niestety nie potrafię chyba odnaleźć tych parafii  a zapewne jeśli by były są po rosyjsku a to temat dla mnie nie do przeskoczenia.
Zofia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-05-2017 - 20:51
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31599
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Jeśli by gdzieś były, to też po rosyjsku.
Ja nie natrafiłem na ślad, ale o tym już pisałem. Pytanie na forum o zgody również pozostało bez odpowiedzi.
Pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-10-2017 - 21:03
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam,
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i częstszego odwiedzania w tym czasie cmentarzy mam prośbę do osób dla których nie byłoby większym problemem pozostawienie kartki na grobie. Chodzi o Stare Powązki; kwatery 21,93 i 257 c.
W roku ubiegłym, chyba zbyt późno poprosiłam o pomoc i kartka nie została podjęta do marca roku następnego. Natomiast w jednym wypadku ogromny sukces, bowiem odezwał się krewny, który również zajmował się genealogią tyle, że rozpisał ją tylko do swojego dziadka a ja miałam znacznie więcej informacji. Jego dziadek i moja babcia to rodzeństwo.
Treść kartki prześlę na prv.
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2017 - 08:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witaj Alicjo,
będę na pewno ale nie w najbliższy weekend, dopiero po niedzieli. Jeśli sprawa nie jest tak bardzo pilna to chętnie pomogę.
pozdrawiam
ewa
ps
Może jeszcze jakieś "zlecenia" na Powązki?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.893073 sekund(y)