Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Zofia_Brzeska
Temat postu: Ciechanów, cm. parafialny przy ul. Płońskiej - zdjęcia  PostWysłany: 22-10-2016 - 02:53
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

Witam.

Mam serdeczną prośbę do kogoś kto bywa na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej w Ciechanowie o zrobienie zdjęć grobów, w których pochowani są:
- Antoni Górecki (1874 - 1937)
- Janina z Kroczewskich Górecka (1887 - ?)
Grób znajduje się prawdopodobnie w kwaterze I.

- Jan Kroczewski
- Leokadia z Sokolnickich Kroczewska (1865 - ?)
- Sabina Kroczewska (1899 - 1922)
Grób znajduje się prawdopodobnie w kwaterze II.

Informacje o tych grobach pochodzą z książki Edwarda Lewandowskiego "Nekropolie Ciechanowa ....".

Pozdrawiam
Zofia Brzeska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 22-10-2016 - 15:14
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
Cmentarz na Płońskiej nie należy do najłatwiejszych, jeśli chodzi o poszukiwania. Sama kiedyś kilka godzin szukałam grobu ciotki i w końcu musiałam się poddać.... Tam groby stoją w różnych kierunkach, a i liczne pagórki nie ułatwiają poszukiwań.
Powiedz mi - jest jakaś mapka cmentarza, żeby można było rozszyfrować choćby zapis "kwatera I" ?
Ja się nie wybieram na ten cmentarz - jest mi nie po drodze, ale cały czas myślę o tej mojej ciotce, która ponoć pochowana jest w kwaterze II (to również informacja z książki pana Edwarda). Z tego co pamiętam z dzieciństwa, to jej grób powinien znajdować się po prawo od głównego wejścia, w okolicach muru przy ulicy Rzeczkowskiej.

Moje zdjęcia z cmentarza z 2013 r.:
https://goo.gl/photos/gVDx67LLy2swoiENA
Niestety nie sfotografowałam Twoich nazwisk...

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy Wink

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gaolcia86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 11:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2015
Posty: 241
Skąd: Ciechanów
Status: Offline
Witajcie!

Mieszkam niedaleko Ciechanowa. Bardzo rzadko bywam na tym cmentarzu. Tak ja to pisała moja poprzedniczka poszukiwania są bardzo trudne. Również nie mam pojęcia jak szukać kwater. Na cmentarzu nie ma żadnej mapy, w necie też niczego nie znalazłam Sad A orientujesz się czy w tej książce jest jakiś szkic z oznaczeniami Question
W wolnej chwili podjadę na cmentarz, odwiedzę dalszych krewnych i rozejrzę się... być może uda mi się odnaleźć te osoby o których pisałaś.

Pozdrawiam
Ola

PS. Nie spodziewałam się ze ktoś robi jakieś zdjęcia grobów. Shocked Pomysł fajny podoba mi się. Fotki ściągnęłam gdyż tez szukam przodków na tym cmentarzu. W moim drzewie występuje nazwisko Pawłowski Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 16:46
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
gaolcia86 napisał:
(...) Nie spodziewałam się ze ktoś robi jakieś zdjęcia grobów. Shocked Pomysł fajny podoba mi się. Fotki ściągnęłam gdyż tez szukam przodków na tym cmentarzu. W moim drzewie występuje nazwisko Pawłowski Wink

A robi... Wink niektórzy to nawet całe cmentarze inwentaryzują. Spójrz na projekt Piotra: http://www.cmentarze.piotrjuszczyk.pl/index.php
Np. nazwisko Pawłowski występuje na cmentarzu w Wieczfni Kościelnej: https://8fjnlg.by3302.livefilestore.com ... JPG?psid=1

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarialsOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 17:18
Sympatyk


Dołączył: 07-12-2012
Posty: 47

Status: Offline
Cz
y w książce Nekropolie Ciechanowa nie widnieje nazwisko Ignacy Stępniewski kapral 1pułku szwoleżerów ,który zmarł
21 sierpnia 1920 roku roku właśnie w Ciechanowie.Bardzo proszę o sprawdzenie.
Maria Lipka-Stępniewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gaolcia86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 21:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2015
Posty: 241
Skąd: Ciechanów
Status: Offline
Bea napisał:
A robi... Wink niektórzy to nawet całe cmentarze inwentaryzują. Spójrz na projekt Piotra: http://www.cmentarze.piotrjuszczyk.pl/index.php
Np. nazwisko Pawłowski występuje na cmentarzu w Wieczfni Kościelnej: https://8fjnlg.by3302.livefilestore.com ... JPG?psid=1


Kiedyś trafiłam na tę stronę... ale niestety brak jest tych cmentarzy które by mnie interesowały... poza tym jeśli cmentarz jest ogromny a zrobione są wszystkie zdjęcia, to czasochłonne by było wyszukiwanie na tej stronie konkretnego grobu...
W swoich zdjęciach również posiadam fotki z różnych cmentarzy ale są to groby rodzinne, dlatego ich publicznie nie udostępniam.

Zofia_Brzeska napisał:
Leokadia z Sokolnickich Kroczewska (1865 - ?)


Nie udało mi się co prawda jeszcze tego grobu odnaleźć. Ale za to posiadam zdjęcia grobów z cmentarza przy ul. Płońskiej:
- Saturnina Sokolnickiego i Józefy Sokolnickiej,
- Sokolniccy: Wincenty, Alinka, Czesława

Jeśli jesteś zainteresowana to mogę Ci je przesłać.

Marials napisał:
Cz
y w książce Nekropolie Ciechanowa nie widnieje nazwisko Ignacy Stępniewski kapral 1pułku szwoleżerów ,który zmarł
21 sierpnia 1920 roku roku właśnie w Ciechanowie.Bardzo proszę o sprawdzenie.
Maria Lipka-Stępniewska


Pod tym adresem zgłaszamy prośbę o sprawdzenie nazwiska:
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... t-90.phtml

Pozdrawiam
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 22:25
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

gaolcia86 napisał:

Zofia_Brzeska napisał:
Leokadia z Sokolnickich Kroczewska (1865 - ?)


Nie udało mi się co prawda jeszcze tego grobu odnaleźć. Ale za to posiadam zdjęcia grobów z cmentarza przy ul. Płońskiej:
- Saturnina Sokolnickiego i Józefy Sokolnickiej,
- Sokolniccy: Wincenty, Alinka, Czesława

Jeśli jesteś zainteresowana to mogę Ci je przesłać.
Ola


Dziękuję bardzo Olu, ale z moich Sokolnickich tylko Leokadia była pochowana w Ciechanowie.

Pozdrawiam
Zofia Brzeska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gaolcia86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2016 - 22:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2015
Posty: 241
Skąd: Ciechanów
Status: Offline
Zofia_Brzeska napisał:


Dziękuję bardzo Olu, ale z moich Sokolnickich tylko Leokadia była pochowana w Ciechanowie.

Pozdrawiam
Zofia Brzeska


Jeśli coś jeszcze mi się rzuci w oczy to się odezwę.

Pozdrawiam
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magdalena_DąbrowskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2016 - 11:05
Sympatyk


Dołączył: 15-09-2009
Posty: 359

Status: Offline
Witam

czy mogę prosić o sprawdzenie nazwiska Jurkiewicz?

Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2016 - 19:58
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

gaolcia86 napisał:
Zofia_Brzeska napisał:


Dziękuję bardzo Olu, ale z moich Sokolnickich tylko Leokadia była pochowana w Ciechanowie.


Jeśli coś jeszcze mi się rzuci w oczy to się odezwę.

Pozdrawiam
Ola


Olu, zdjęcie grobu Góreckich już dostałam, poszukujemy nadal na cmentarzu przy ul. Płońskiej w Ciechanowie grobu Kroczewskich.
Powinny być na nim takie nazwiska:
Jan Kroczewski, Leokadia z Sokolnickich Kroczewska, Sabina Kroczewska, Janina z Kroczewskich Górecka.

Pozdrawiam
Zosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gaolcia86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2016 - 22:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2015
Posty: 241
Skąd: Ciechanów
Status: Offline
Zofia_Brzeska napisał:


Olu, zdjęcie grobu Góreckich już dostałam, poszukujemy nadal na cmentarzu przy ul. Płońskiej w Ciechanowie grobu Kroczewskich.
Powinny być na nim takie nazwiska:
Jan Kroczewski, Leokadia z Sokolnickich Kroczewska, Sabina Kroczewska, Janina z Kroczewskich Górecka.

Pozdrawiam
Zosia


Bardzo dziękuję za informację.
Grób spróbuję odnaleźć. Mam nadzieję że się uda.
Na cmentarzu znajduje się wiele grobów gdzie jest ciężki do nich dostęp albo brak jest tabliczek lub są one nieczytelne. Dużo zależy od tego czy grobem się ktoś opiekuje.

Pozdrawiam
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2016 - 22:25
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

gaolcia86 napisał:
Zofia_Brzeska napisał:


... poszukujemy nadal na cmentarzu przy ul. Płońskiej w Ciechanowie grobu Kroczewskich.
Powinny być na nim takie nazwiska:
Jan Kroczewski, Leokadia z Sokolnickich Kroczewska, Sabina Kroczewska, Janina z Kroczewskich Górecka.

Pozdrawiam
Zosia


Grób spróbuję odnaleźć. Mam nadzieję że się uda.
Na cmentarzu znajduje się wiele grobów gdzie jest ciężki do nich dostęp albo brak jest tabliczek lub są one nieczytelne. Dużo zależy od tego czy grobem się ktoś opiekuje.

Pozdrawiam
Ola


Tego niestety nie wiem. Będzie to stary grób (chyba wszyscy są pochowani w jednym). Sabina zmarła w 1922, Leokadia prawdopodobnie w 1946, Janina później.

Pozdrawiam
Zosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gaolcia86Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2016 - 10:58
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-11-2015
Posty: 241
Skąd: Ciechanów
Status: Offline
Ok dziękuję za informację. Gdy będę coś miała to się odezwę.
Pozdrawiam
Ola

_________________
Pozdrawiam
Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kujawa_cezary
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2017 - 21:01
Sympatyk


Dołączył: 21-04-2010
Posty: 7542

Powtórzę moją ofertę z innego tematu:

W nawiązaniu do tematu kontaktowania się z rodziną przez "grób" (Odnośnik do tematu), oferuję pozostawienie przygotowanej przez Szanownych Forumowiczów informacji na cmentarzach w Ciechanowie.

Najłatwiej będzie z cmentarzem komunalnym przy ul. Gostkowskiej, ponieważ jest to cmentarz zinwentaryzowany i sfotografowany (Odnośnik do wyszukiwarki pochowanych).

Natomiast najstarsza nekropolia, czyli cmentarz przy ul. Płońskiej, takiej inwentaryzacji nie został poddany, więc pomocna tutaj będzie publikacja p. E. Lewandowskiego. Zlokalizowanie grobu na tym cmentarzu jest trudne, więc nie jestem w stanie zaoferować się w stu procentach. Mimo to zachęcam do zadawania pytań na forum lub poprzez wiadomości prywatne/e-mail. Być może, uda nam się coś wspólnie ustalić.

_________________
Cezary Kujawa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.756168 sekund(y)