Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna.wawOffline
Temat postu: powstaniec warszawski Jerzy Broczkowski  PostWysłany: 30-04-2017 - 15:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Chcę ustalić datę urodzin Jerzego Broczkowskiego.
Kapral Zawisza z batalionu "Zośka" zginął 28 sierpnia, miał wtedy ok. 20 lat.
Chciałabym zmienić mu tabliczkę na Powązkach Wojskowych oraz uzupełnić biogram w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ślub rodziców 29 kwietnia 1923 akt 43 w Radomiu:
Roman Jan Broczkowski lat 34, zapisany do ksiąg stałej ludności w Lubaczowie powiatu cieszanowskiego Małopolska,
urzędnik bankowy zamieszkały w Warszawie w parafii św. Aleksandra (przyp. mój - cyrkuł VI)
Jadwiga Sikora lat 18 zamieszkała w Radomiu, urodzona we Lwowie, wpisana do ksiąg stałej ludności w Lubaczowie

1934 - mieszkają w Warszawie, prawdopodobnie w domu Pocztowej Kasy Oszczędności (ul. Bugaj 5 i Brzozowa 2/4 ), w której Roman Jan pracował.
Jerzy był jedynakiem, rodzice zmarli/zginęli w czasie wojny.

Sądzę, że urodził się w Warszawie. Metryki nie dostanę, bo jestem krewną dziesiątą po kisielu. Może jakieś spisy szkolne, może dokumenty P.K.O., może księgi meldunkowe, może ktoś coś wie?

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jotzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-05-2017 - 00:43
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2008
Posty: 170

Status: Offline
Czy udało Ci się ustalić datę ekshumacji Jerzego? Zapewne sprawdzałaś już poprzez przeglądarkę na stronie warszawskiego AP. https://www.warszawa.ap.gov.pl/wyszukiw ... index.html
Archiwum sporządziło internetową bazę danych zawierającą 15163 imion i nazwisk oraz sygnatury. Niestety, wpisanie imienia i nazwiska czy nawet samych jego pseudonimów, bo tak też można - Zawisza czy Mimluś - nie dają oczekiwanego rezultatu. Wpisz dla przykładu do przeglądarki tylko imię Jerzy i otwieraj po kolei poszczególne KARTY. Zaobserwuj, że w prawie każdym otrzymanym wyniku przy nazwisku ekshumowanego jest na ogół wpisana data urodzenia. Zatem postaraj się jednak odszukać ten "zbiorczy dokument ekshumacji". Druga ewentualność to wystąpienie do PCK o kserokopię "Protokołu z ekshumacji zwłok znajdujących się na terenie....". Na tym formularzu także jest rubryka "wiek lub data urodzenia" do wypełnienia. Oczywiście podtrzymaj pokrewieństwo, nie wspominając kisielu...
Janusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-05-2017 - 19:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Dziękuję, ale niestety, to ślepa uliczka Sad
Sprawdziłam nazwiska innych harcerzy, którzy z nim zginęli - żadnego nie ma na listach ekshumowanych.
Nie wiem kiedy ich wydobyto z piwnic budynku Franciszkańska 12.
Podczas tamtego nalotu zginęło kilkadziesiąt osób w trzech budynkach.
Harcerzy "Zośki" aż 20. Niektórzy do dziś nawet imienia nie mają, tylko pseudonim...
Znam adres rodziców Jerzego. Może księgi meldunkowe się zachowały...

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-12-2018 - 15:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Księgi meldunkowe się nie zachowały, ale datę urodzin już mam.
Znalazła się w wojskowych dokumentach jego ojca.
Jerzy Broczkowski urodził sie 17 grudnia 1926 roku.
Wykopał to w CAW niezwykle życzliwy Szymon, któremu tą drogą wielkie podziękowanie składam

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.798405 sekund(y)