Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu: Akt ślubu 25 -OK  PostWysłany: 21-04-2017 - 18:39
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu ślubu pozycja 25 .
Z góry dziękuję

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,


Ostatnio zmieniony przez Krystyna_Domańska dnia 12-05-2017 - 18:22, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2017 - 19:50
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
9 października. Piotr Szpruta z Marianna Koneczkówną, panną.


Tenże ja sam pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy uczciwymi Piotrem Szprutą młodzieńcem niegdysiejszych Cypriana [?] i Teresy - rodzicieli synem i Marianną Kończakówną, panną, niegdysiejszych uczciwych Jakuba i Agnieszki … … [?]. Świadkami zostali Tomasz Pa…ki [?] i Wojciech Wilamowski.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-04-2017 - 15:05
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
Zbyszku ty chyba przetłumaczyłeś 26 akt Sad

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-04-2017 - 20:51
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Nie zauważyłem, że numeracja jest poniżej wpisu.... Evil or Very Mad Confused Smile

>>Ten sam pobłogosławiłem małżeństwo pomiędzy uczciwymi Janem Gotlibem Rettykiem, młodzianem, luteraninem niegdysiejszego Gotliba i Zofii, luteran rodziców w małżeństwie [będących] synem i Agnieszką Tinówną [?][Thün?], panną, niegdysiejszych Krzysztofa i Jadwigi w małżeństwie [będących] rodziców córką. Świadkami zostali sławetny Jan Frankiewicz i Antoni Szymankiewicz - obywatele Kalisza.<<

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-04-2017 - 22:37
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
Dziękuje
Proszę o jeszcze jedno przetłumaczenie

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,


Ostatnio zmieniony przez Krystyna_Domańska dnia 12-05-2017 - 18:23, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2017 - 01:01
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
Za sąsiada mam Kalafusa. To nazwisko rumuńskie tak na marginesie i trafiło do Polski via Rosję w wyniku prześladowań islamskich, kiedy to masowo uciekło z terenów Rumunii milion z hakiem ludków szukając miejsca do życia byle dalej od islamskiego raju. O ile pamiętam to szewc albo kaletnik ichniejszy - jeśli chodzi o znaczenie.

Brakujący akt spróbuje wkleić przy śniadaniu.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawroński_ZbigniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2017 - 10:16
Sympatyk


Dołączył: 16-06-2015
Posty: 2694

Status: Offline
>>Roku co wyżej, dnia ósmego bieżącego miesiąca po wygłoszenie trojga zapowiedzi po kolei a mianowicie w niedziele 19, 20 i 21 po Zesłaniu Ducha Świętego, nie wykrywszy żadnych przeszkód przewielebny Jan Guzowski wikariusz i mansjonariusz miejsca uczciwego młodziana Grzegorza, zwanego Pospieszyk robotnika u Filipa - kmiecia i Wiktorię tegoż kmiecia córkę, oboje ze wsi Krzekotowice przepytawszy i mając ich zgodę przez słowa przysięgi małżeńskiej połączyłem i ich według Rytu Świętej Matki Kościoła pobłogosławiłem. Obecni świadkowie wiary godni: uczciwi karczmarz Maciej/Mateusz Walęcki i Maciej/Mateusz półkmieć, z tejże wsi Krzekotowice obydwaj.<<


Na pierwszy rzut oka wygląda tak jakby to dwoje dzieci tego kmiecia brało ślub, a chyba było tak, że mamy mezaliansa na całej linii. Parobek z kmieciówną u której parobkował.

Pozdrawiam pięknie.

_________________
Zbigniew
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_DomańskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2017 - 15:06
Zasłużony
Administrator Geneteki


Dołączył: 08-11-2011
Posty: 287
Skąd: Chorzów/Żelechlinek
Status: Offline
Gawroński_Zbigniew napisał:
Za sąsiada mam Kalafusa. To nazwisko rumuńskie tak na marginesie i trafiło do Polski via Rosję w wyniku prześladowań islamskich, kiedy to masowo uciekło z terenów Rumunii milion z hakiem ludków szukając miejsca do życia byle dalej od islamskiego raju. O ile pamiętam to szewc albo kaletnik ichniejszy - jeśli chodzi o znaczenie.

Witaj Zbyszku
Dziękuję przy okazji o znaczenie nazwiska mojej praprababki Marianny Kalafus po mężu Szczypińskiej która urodziła się w Gradowie jak jej dwóch braci (Mateusz 1848-1848,Tomasz 1849-) , pozostałe rodzeństwo urodziła się w Bytoniu .Antonina i Katarzyna zmarły jako małe dziewczynki pozostał Józef 1863 - . Ojciec ich Mateusz urodził się w Rogalinie w 1821 jego żona Marianna Zawodniak z Redcza Kalnego syn Marcina i Tekli Lewandowskiej .Przy okazji indeksacji parafii Bytoń mojej Mamy , szukam swoich bliskich.Proszę pozdrowić sąsiada od rodziny z Chorzowa .
Dziękuję za przetłumaczenie aktów ślubów
Również

_________________
Pozdrawiam Krystyna Domańska - Bzdak
Szukam : Domański ,Golizda, Reszka, Szewczyk , Miniak , Bator - okolice Żelechlinek, Drzewica , oraz okolice Bytoń , Radziejów , Lubraniec Frankowski, Walczak, Cichocki ,Witczak ,Szczypiński,Kalfus ,Januszewski,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.704011 sekund(y)