Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
marta0604Offline
Temat postu: Brudziński Feliks, Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 11:52
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2017
Posty: 14

Status: Offline
"Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków"

Witam
Przepraszam to mój pierwszy post na forum, więc jak coś jest nie tak z mojej strony to proszę usunąć.
Na prośbę mojej babci Marianny Szperling z domu Brudzińska, córka Sabiny z domu Cieślak i Feliksa Brudzińskiego (oboje ur. w Ozorków zawarcie związku małż. 3.09.1933)poszukuję jej ojca, więc mojego pradziadka Feliksa Brudzińskiego ur. w Ozorkowie 08.03.1912 r. Dorota Antczak miała 3 córki Mariannę najstarszą (czyli moją Babcię, kolejną Grażynę oraz najmłodszą Jadwigę - każda z innego ojca). Był ponoć jeszcze najmłodszy brat, który zginął od uderzenia skrzydłem wiatraka.

Zdaję sobie sprawę, że pradziadek już zapewne nie żyje, ale szukam ewentualnego miejsca pochówku i rodziny, która być może gdzieś istnieje.

Pradziadek ponoć zmarł 09.05.1946 w obozie koncentracyjnym w Bonn-Duisdorf Niemcy, po tym jak brał udział w II Wojnie Światowej. Nr obozowy 15049 Stalag VI G. Jednak z informacji, jakie udało się mojej babci uzyskać, pradziadek żył jeszcze długo po wojnie w Niemczech ze swoją nową rodziną. Prawdopodobnie miał zmienione dane osobowe, uzyskał nowe dokumenty i nowe życie.

Babcia przed śmiercią chciałaby się czegokolwiek dowiedzieć na ten temat, ewentualnie znać miejsce pochówku.

Proszę o jakiekolwiek informacje albo podpowiedź gdzie i jak szukać? Od czego zacząć?

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez marta0604 dnia 10-02-2017 - 10:30, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 13:19
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Witaj,
Akt Urodz.nr 64,Ozorków
Feliksa Brudzinskiego ur.08.03.1912
rodzice:Walenty Brudziński robotnik lat 44, żona Jadwiga zd.Marciniak lat 36
dopisek;
ślub Feliksa z Sabiną Cieslakówną dnia 03.09.1933r. W Kościele Paraf.Ozorków
http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 687&y=1417
Wg strony straty.pl. http://www.straty.pl/index.php/szukaj-w-bazie
twój poszukiwany Feliks Brudziński wpisany jest dwukrotnie,
oprócz informacji,które ty podajesz jest również imię ojca Walenty i nazwisko rodowe matki Marciniak.
strzelec,
przydział wojskowy 
37IR, 1 Wach. Komp. Kutno
jeniec wojenny-Stalag I-A,nr.jenca 15049, był rowniez w Stalagach VI-F i VI-G

Czy to nie aby twój poszukiwany w Angli?

Zgon:
Felix Brudzinski
England and Wales Death Registration Index 1837-2007
Name
Felix Brudzinski
Event Type
Death Registration
Registration Quarter
Jan-Feb-Mar
Registration Year
1998
Registration District
Kensington & Chelsea
County
London
Event Place
Kensington & Chelsea, London, England
Birth Date (available after June quarter 1969)
08 Mar 1912
Volume
2391A
Page
A56A

https://familysearch.org/search/record/ ... %3AEngland


Brudzinski
Felix
1912
1998
1998
England & Wales Deaths 1837-2007
Kensington & Chelsea, London, England
http://search.findmypast.co.uk/results/ ... brudzinski

Jest równiez na ancestry.com-strona płatna,więc może poprosic w temacie o ancestry,moze ktos ma dostęp i odczyta:
http://search.ancestry.com/cgi-bin/sse. ... 000&cpxt=1

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 13:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1557
Skąd: Wrocław
Status: Offline
w programie Straty Osobowe są o nim 2 wpisy

http://www.straty.pl/index.php/szukaj-w-bazie

pozdrawiam
Małgorzata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marta0604Offline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 14:19
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2017
Posty: 14

Status: Offline
Bardzo dziękuję. Tyle lat babcia szukała, wszyscy szukaliśmy ... Sad
To przykry dla nas dzień. Mieszkam teraz w UK przez zupełny przypadek i nigdy bym nie pomyślała, że zupełnym przypadkiem trafię tu na trop pradziadka.

Zadaję sobie tylko jeszcze takie pytanie: jak mogę odszukać grób Feliksa i czy miał tu w Anglii rodzinę. Muszę babci powiedzieć, gdzie został pochowany.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 18:16
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Zapoznaj się z tematem:"Jak poszukiwać rodziny w Angli"
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic ... -270.phtml
Na pewno uda ci się zamówić Akt Zgonu,z którego dowiesz się kilka informacji.
Dalszych informacji o Feliksie brak.
Masz podaną w informacji o zgonie,lecz czy tam został pochowany?
Registration District
Kensington & Chelsea
County London

Akt Zgonu -zamówienie:
https://www.gro.gov.uk/gro/content/certificates/

_________________
Pozdrawiam
Ela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marta0604Offline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 08-02-2017 - 19:05
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2017
Posty: 14

Status: Offline
W sumie nie pomyślałam o tym. Faktycznie może nie był pochowany, mogli przewieźć ciało.
I myślę, że jeśli tak, to przewieźli do Ozorkowa, tam gdzie się urodził, bo dziś rozmawiałam z kobietą, która ma na nazwisko rodowe Brudzińska i mieszkała w tym samym domu w Ozorkowie, co moja babcia! Ma wiele osób w swojej rodzinie o tym nazwisku i oni nawet mieszkają teraz w Londynie. W przodkach jest również Mateusz Feliks. Myślę, że może to być rodzina po tej żonie Sabinie. Staram się wszystko zweryfikować.

Dziękuję za pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marta0604Offline
Temat postu: Feliks Brudziński ur. 08.03.1912 Ozorków  PostWysłany: 24-04-2017 - 17:30
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2017
Posty: 14

Status: Offline
Dodam krótką informację o dalszych losach moich poszukiwań.
Otóż wystąpiłam o brytyjski akt zgonu mojego pradziadka. Otrzymałam go parę tyg. temu i wynika z niego, że umarł w Londynie na raka (w szpitalu). Przez całe swoje życie był pracownikiem Czerwonego Krzyża. Przy jego śmierci była nie jaka Maria Dale.
Wystąpiłam więc do Brytyjskiego Czerwonego Krzyża o jakieś informacje na temat jego pracy i jego samego, ale nie mają w zasobach żadnych danych Sad Nie wiem, co o tym myśleć.
Płatny dostęp do Ancestry.uk też nic nie dał. Stoję w martwym punkcie.
Cytat:

http://imageshack.com/a/img924/497/vwWVii.jpg[/img]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2017 - 18:25
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
Marto,
jestem rodowitą ozorkowianką i interesuję się historią miasta (jestem moderatorką Ozopedii). Gdybym mogła jakoś pomóc, pisz na marianna12840@gmail.com.

Osobiście nie znam osób o tym nazwisku, ale mogę popytać. Jest sporo osób zaangażowanych w odtwarzanie historii miasta i to o ogromnej wiedzy.

Mój pradziadek również był w 37 pp i Stalagu I A, ale trafił do niego później, bodajże 24 listopada 1939 i po pewnym czasie przeniesiono go do I B.

edit: W Ozorkowie jest grób Sabiny Brudzińskiej zmarłej 29 maja 1989, ur. ok. 1913. Nie wiem, skąd mam to info. Mam za to zdjęcie grobu, gdzie pochowane są trzy osoby: Jan Brudziński 1896-1927, Stanisława Augustyniak 1934-1987 i Józef Augustyniak 1894-1960


Pozdrawiam
Marysia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marta0604Offline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2017 - 13:19
Sympatyk


Dołączył: 08-02-2017
Posty: 14

Status: Offline
Marianna_Różalska napisał:
Marto,
jestem rodowitą ozorkowianką i interesuję się historią miasta (jestem moderatorką Ozopedii). Gdybym mogła jakoś pomóc, pisz na marianna12840@gmail.com.

Osobiście nie znam osób o tym nazwisku, ale mogę popytać. Jest sporo osób zaangażowanych w odtwarzanie historii miasta i to o ogromnej wiedzy.

Mój pradziadek również był w 37 pp i Stalagu I A, ale trafił do niego później, bodajże 24 listopada 1939 i po pewnym czasie przeniesiono go do I B.

edit: W Ozorkowie jest grób Sabiny Brudzińskiej zmarłej 29 maja 1989, ur. ok. 1913. Nie wiem, skąd mam to info. Mam za to zdjęcie grobu, gdzie pochowane są trzy osoby: Jan Brudziński 1896-1927, Stanisława Augustyniak 1934-1987 i Józef Augustyniak 1894-1960


Pozdrawiam
Marysia



Witam ciepło

Sabina to moja prababcia i to grób mojej rodziny ze strony mojej mamy. Sabina była właśnie żoną Feliksa, mojego pradziadka i mamą mojej babci Marianny z domu Brudzińskiej Smile

Właśnie wszystkiego o pradziadku Feliksie chciałabym się dowiedzieć. Na razie trop urywa się w UK, w Londynie, gdzie zmarł 25 luty 1998. Ja obecnie też mieszkam w UK i to cud, że odnalazłam o nim te informacje.


pozdrawiam

Marta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.918619 sekund(y)