Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
misty69Offline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2017 - 08:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2008
Posty: 176

Status: Offline
Brakuje mi jeszcze w "Nowosci w serwisie" bezposredniego linku do danej parafii, ktory natychmiast przenioslby mnie do indeksow.
pzdr
misty69
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2017 - 10:20
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1548

Status: Offline
A czy mógłby mnie ktoś uświadomić do czego służy, jak działa i czym jest "Projekt indeksacji metryk ", który pojawia sie po prawej stronie okna Geneszukacza?????

o ten

Wpisałam do Geneszukacza nazwisko (dokładnie) Babińska i pokazało mi sie w "Projekcie indeksacji metryk" - 43
Weszłam dalej i mam taką sytuację.

Nie pokazują się żadne osoby.

Kiedy zlikwiduję wyszukiwanie dokładne, to przy filtrze parafii pojawiają sie osoby, ale jest ich mniej niz po zsumowaniu wszystkich z okienek otwieranych na mapie.

Dla nazwiska Babińska - po lewej stronie jest ich 7, a z sumy z okienek wynika 12 (w tym 8 urodzeń).
A kiedy sie dalej otworzy to małe okienko, które pokazuje w tym wypadku 6 urodzeń, to w szczegółach urodzeń z nazwiskiem Babińska jest 4 szt. a samo nazwisko wystepuje 15 (14) razy.

O tak

Więc o co tu chodzi, bo od lat nie moge się zorientować????

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BeksaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2017 - 08:27
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2014
Posty: 45

Status: Offline
Bardzo dziękuję za dodanie możliwości wyszukiwania tylko w nowych indeksach - sama nigdy bym nie pomyślała, żeby coś takiego zaproponować, a to genialna funkcjonalność.

_________________
Beksa, Brdak, Dobies(z), Manista, Potorski, Prątnicki (Północne Mazowsze z przyległościami).
Szukam aktu ślubu: Jan Olszewski + Paulina Kaczyńska i aktu ur. ich córki Anastazji Olszewskiej ok. 1881 r.
Pozdrawiam - Asia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2017 - 20:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Wersja 1.68:

- Rozszerzona i poprawiona lista imion równoważnych do wyszukiwania (np. Andrzej, Andreas, Jędrzej)

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2017 - 13:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Wersja 1.69:

- Rozszerzona lista imion równoważnych
- Drobne poprawki

Alan Jakman przygotował bardzo fajny poradnik dla osób korzystjących z nowej wersji, wszystko jest dobrze wytłumaczone:

http://www.moremaiorum.pl/jak-wykorzyst ... -poradnik/

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2017 - 19:13
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Witam,
nie wiem, czy to tylko u mnie, ale pojawił mi się problem techniczny:
wrzucam w wyszukiwarkę nazwiska Wójcikowski i Brudzińska, wyświetla mi się np. 54 małżeństwa w świętokrzyskim, ale kiedy tam klikam pojawia mi się wynik "0", a nazwisko ma postać : "w�zjcikowski". Poprawienie w wyszukiwaniu na prawidłowe Wójcikowski nic nie zmienia. Czy coś źle robię? Czy to u mnie problem? Co mogę z tym zrobić?
Pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 08-04-2017 - 21:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Witaj Joanno

Trochę na początku nie zrozumiałem o co chodzi, ale potem wyszukałem przez "Sprawdź występowanie nazwiska". Faktycznie znalazłaś błąd, dodam go do swojej listy przyszłych zmian.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
morlothOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2017 - 09:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2014
Posty: 17

Status: Offline
W arkuszu do indeksowania występuje kolumna 'Płeć'. Czy przekłada się ona jakoś na wyniki w genetece? W starej wersji wiersze miały różny kolor w zależności od płci, w nowej kolorowania nie ma.
Nie jest to coś ważnego, ale zastanawiam się nad sensem uzupełniania tej kolumny, jeśli nie jest ona już brana pod uwagę (a może będzie brana w przyszłości?).

Pozdrawiam,
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 13:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Wersja 1.70

- poprawa w kodowaniu linków w Autorach
- poprawa niepotrzebnych linków do skanów w niektórych parafiach
- dodanie opcji 60 dni w ostatnio dodanych indeksach
- dodanie pewnych zabezpieczeń

Pozostaje poprawka kodowania w geneszukaczu, niestety nie mam tam na razie dostępu...
Co do tego kolorowania płci to nie jestem do tego przekonany, jak dla mnie w 99,5% przypadkach samo imię daje informacje o płci. No chyba, że martwo urodzone, ale to i tak może być zawarte w uwagach.

Jeśli ktoś ma ciekawe pomysły odnośnie rozwoju geneteki proszę pisać w tym wątku

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 15:13
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
kodowanie to chyba się rozjechało szerzej niż w genetece czy geneszukaczu
http://metryki.genealodzy.pl/pow-59
49 158/D- Warszawa-Śródmieście ŒŚwiętego Krzyża
14 195/D- Warszawa ŒŚw.Konstantyna 1863 1867
"Œ" przy Św. - paręnaście tygodni temu

co do geneteki - czy mógłbyś ustosunkować się do już zgłoszonej kwestii
1. poszerzenie lub wydzielenie kolumn przy prezentacji wyników
przykładowo:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=
"zawijanie" w polach "rodzice" (obu) trochę utrudnia ogarnięcie
mi najłatwiej byłoby szukać przy powrocie to wersji, gdy oddzielnie było panieńskie matki, teraz trudniej posortowane po imieniu ojca

poszerzenie - ta prostsza, nieobciążająca wersja ułożyłaby "równiej" - już zwiększy funkcjonalność
wydzielenie pól (i to tak, by można było po nich sortować, najlepiej równocześnie: silniej np po nazwisko, słabiej po panieńskim) - też pewnie serwer da radę, ale to pewnie trzeba przetestować

2. mi by się przydała funkcjonalność (a pełnia szczęścia- opcje "szukaj tylko w zweryfikowanych" "szukaj tylko w zindeksowanych z aktów") wydzielająca czy też grupująca rekordy pod kątem wiarygodności (tj uwzględniająca czy indeks ze spisu, z aktów, zweryfikowane, z niepełnej księgi etc.)

a tak jak z kodowaniem - pewnie nie do Ciebie zgłoszenie, ale spróbuję - linki w wyszukiwarce metryki.genealodzy.pl - w bazie nazwy plików są, od długiego czasu została wycofana funkcjonalność "kliknij we mnie od razu pokażę akt" - linki zniknęłySad

a z dużych
- możliwość pozostawiania krótkiego komentarza przy danym rekordzie (alternatywnie - powiązanego z plikiem z kopią). Może być widoczny z opóźnieniem - po zatwierdzeniu przez "redaktora", jeśli ryzyko śmieci za duże.

- zgranie raportu z wyszukiwania w prosty sposób - z datą i koniecznie informacją co było przeszukane


pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 17:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Generalnie ja odpowiadam tylko za genetekę. Co do innych serwisów to trzeba zgłaszać do adminów, PTG itd.

1. poszerzenie, wydzielenie - też jestem za tym żeby poszerzyć. Najlepiej jednak powiększyć szerokość całej strony. W tej chwili layout jest cały przestarzały i dopiero po jego zmianie/odświeżeniu będzie to miało sens. Większość wyświetlaczy jest teraz szeroka, panoramiczna, a layout geneteki zatrzymał się już parę ładnych lat temu. Planuję przepisać kiedyś layout strony, dostosowując go do panujących standardów, pamiętając o przyzwyczajeniach użytkowników, niestety nie nastąpi to szybko...

Sortowanie po kilku kolumnach - spróbuj klikać sortowanie z wciśniętym Shift

2. Nie ma chyba w bazie rozróżnienia czy akty są zweryfikowane czy nie.
linki w metryki.genealodzy.pl - o co dokładnie chodzi? jaka parafia? gdzie i jak można było kliknąć?

- pozostawienie komentarza, linku do aktu itd. - jest w planach

- zgranie raportu z wyszukiwania - zastanawiałem się nad tym, jednak tu może być problem z wydajnością i trochę nierealne jest zgranie np. całej parafii. Jedną podstronę wyników wyszukiwania pewnie tak, ale więcej to już nie bardzo... Tak sobie kiedyś pomyślałem, że fajna byłaby funkcja generująca arkusz taki sam jak do indeksacji Smile

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 17:33
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
"1. poszerzenie, wydzielenie - też jestem za tym żeby poszerzyć. "
to ok:)
ale nie musi być to związane z całym serwisem, wystarczy tylko raporty geneteki

"Sortowanie po kilku kolumnach - spróbuj klikać sortowanie z wciśniętym Shift "
tak, ok, ale nie ma obecnie kolumny/pola w raporcie "panieńskie matki". Więc mogę po "nazwisko+rodzice" czyli nazwisko i imiona rodziców. Byłoby rozdzielone (w skrajnej wersji, bardzo użytecznej, ale rozumiem zastrzeżenia różnoraki) na tak jak jest w rekordzie - shift skutkowałby np "wszystkie dzieci Włodzimierzów i Iksińskich", "wszystkie dzieci pary o imionach Adam i Barbara" i inne kombinacje (przydatne, gdy imię rzadsze niż nazwisko niepewnie zapisane lub brak nazwiska)

"Nie ma chyba w bazie rozróżnienia czy akty są zweryfikowane czy nie. "
nie ma ID2 (ostatnie pole zdaje się) w formularzu geneteki? to nic z tego:( a może choć ze ściągniętych z metryk rekordów?


"linki w metryki.genealodzy.pl - o co dokładnie chodzi?"
zanim linkowanie kopii było w genetece - było w metryki
teraz jest w genetece a wmetryki już nie ma!
przykładowo:
http://metryki.genealodzy.pl/metryki.ph ... ar=1&op=se
i "foto" puste -choć nazwy plików podane

"- pozostawienie komentarza, linku do aktu itd. - jest w planach "
bardzo się cieszę
to z bazy "jednokierunkowej" zrobi społeczność


" zgranie raportu z wyszukiwania - zastanawiałem się nad tym, jednak tu może być problem z wydajnością i trochę nierealne jest zgranie np. całej parafii. Jedną podstronę wyników wyszukiwania pewnie tak, ale więcej to już nie bardzo..."

ja raczej nie w kierunku "zgram sobie parafię" (kwestia obciążenia) a "wygeneruję raport, z datą kiedy szukałem, co znalazłem, co było przeszukane"
niekoniecznie on-line od razu

wstawić w kolejkę, niech się generuje gdy mniej pracy i np na maila
fakt- oznaczałoby to "dostępne dla zarejestrowanych"
dopuszczam "dla chętnych, z większymi prawami
freemium?

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 17:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Rozumiem, że problem z wyszukiwaniem polskich znaków w nazwiskach (typu "Wójcik") będzie rozwiązany przy następnej modyfikacji?
Pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 17:59
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Joanno czy problem występuje u Ciebie tylko z geneszukacza czy też inaczej?

Zamiast geneszukacza możesz narazie używać tego: http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se&lang=pol

Jeśli problem występuje w samej genetece proszę o jakieś screeny, informacje o używanej przeglądarce itp.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maślanek_JoannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 19:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-03-2014
Posty: 941

Status: Offline
Ok, no to po kolei – mam nadzieję, że linki wystarczą – jeśli nie to daj znać, pobawię się printscreenami.

Używam Chroma i Explorera, a jeśli się nie mylę, to jakiś czas temu sprawdzałam też na innym kompie na Firefoxie i wszędzie efekt jest podobny.

1. Jeśli wchodzę przez „Sprawdź występowanie nazwiska” i wrzucam „Wójcik”, wyświetla mi się, że nic nie znaleziono:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... e&lang=pol

2. Jeśli wchodzę przez geneszukacza, wyświetlają się wyniki:
http://www.geneszukacz.genealodzy.pl/in ... =pol&op=se
ale jeśli wejdę w dowolną pozycję, to efekt jest zerowy:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... te=&w=12sl
różnica w przeglądarkach jest tylko taka, że „ó” w wynikach jest zastępowane prze inny „robaczek”.

3. Jak weszłam przez wskazany przez Ciebie link ( http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se&lang=pol )
I wrzuciłam Wójcika, to efektem jest zero wyników.
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... e&lang=pol

U mnie wszystkie powyższe linki działają prawidłowo (czyli pokazują to, co widzę na danym etapie). Mam nadzieję, że zobaczysz to samo Wink.

Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.721018 sekund(y)